Žižkov - Vítkovice 2:0Viktoria vyhrála i druhý domácí zápas sezony, Líšeň drží neporazitelnost

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili ve 4. kole druhé ligy Vítkovice 2:0. Pražané vyhráli i druhý domácí zápas sezony, naopak venku dosud nezískali ani bod. Slezané nenavázali na minulé úvodní vítězství a potřetí ze čtyř kol nebodovali.

Fotbalisté Viktorie Žižkov na archivním snímku.

Žižkov byl po celý zápas aktivnější, ale prosadil se až v poslední půlhodině. Trenérovi Veselému skvěle vyšlo střídání, neboť čerstvý Čapek byl na trávník jen dvě minuty, než v 64. minutě otevřel skóre. Pojistku přidal osm minut před koncem z přímého kopu Březina.

Nováček Líšeň vyhrál ve Vlašimi 2:1, udržel neporazitelnost a patří mu druhé místo v tabulce o dva body za Jihlavou. Na Machálkovu trefu odpověděl ještě před pauzou domácí Dias, ale vítězství brněnskému týmu zařídil v 88. minutě střídající Vintr.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Hurych. ŽK: Švenger, Guttiner - Matoušek, Holiš. Diváci: 1002.
Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Cabadaj - Urbanec (62. Čapek), Gil (85. Halgoš), Bazal (89. Guttiner) - Diviš. Trenér: Veselý.
Vítkovice: Květon - Stříž, Cverna, Mikula, Surzyn - Holiš (76. Suchan) - Zorvan, Kania, Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja) - Kovařík. Trenér: Balcárek.
Vlaším - Líšeň 1:2 (1:1)
Branky: 41. Dias - 37. Machálek, 88. Vintr. Rozhodčí: Denev - Paták, Hájek. ŽK: Breda, Svoboda, Skopec - Rolinek, Vintr. Diváci: 742.
Vlašim: Řehák - Breda, Broukal, Štochl, Pilík (89. Šabanov) - Janda, Skopec, Blecha (59. Jelínek), Svoboda - Dias (71. Plachý), Fotr. Trenér: Hradecký.
Líšeň: Šustr - Bednář, Hlavica, Kříž (46. Málek), Minařík (76. Rolinek) - Čermák, Jeřábek, Zikl (46. Vintr), Hladík - Reteno Elekana, Machálek. Trenér: Kafka.