V šlágru druhé ligy Žižkov remizoval s HFK Olomouc

Šlágr druhé fotbalové ligy, ve kterém se v neděli utkaly vedoucí Viktoria Žižkov a druhý HFK Olomouc, skončil v Praze remízou 1:1. Po dělbě bodů má lídr tabulky stále bezpečný sedmibodový náskok, před HFK se ale mohou v pondělí dostat Bohemians 1905, pokud porazí v dohrávce 25. kola na Hané béčko Olomouce.

Fotbalový stadión v Jihlavě.

V prvním poločase byla aktivnější Viktoria, která vedla už od druhé minuty zásluhou Švancary. Ve 23. minutě ale poslal bývalý hráč Viktorky Krutý do šance Korčiána, který se dokázal prosadit v pokutovém území a vyrovnal. V následujících minutách mohla Viktoria několikrát vstřelit druhý gól, ale ani jednu z příležitostí nevyužila. Po změně stran převzali aktivitu hosté, ale ani v jejich případě to na rozhodnutí zápasu nestačilo.

Jihlava nečekaně prohrála s Blšany

Páteční zápas kandidáta na postup z Jihlavy s ohroženými sestupem Blšany skončil nečekaným vítězstvím hostů. Deset minut před koncem o tom v Jihlavě rozhodl blšanský Da Silva.

Favorizovaná Jihlava hrála bez distancovaného dirigenta obranných řad Michala Kadlece a kanonýr Faldyna byl jen na lavičce. Přesto se proti defenzivně laděné sestavě Blšan hned v úvodu dostala do slibné šance, ale nekrytý Ivo Svoboda trestuhodně minul branku. Po chvíli domácí nevyužili chybu brankáře Martina Svobody, jenž neudržel střílený centr Vladyky a měl co dělat, aby uklidnil hru před dotírajícími Svobodou a Rabušicem.

Blšanský Loos pak po trestném kopu Vladyky z dobrých 40 metrů razantní hlavičkou málem trefil vlastní branku a nápor Jihlavy ještě přiživil po rohovém kopu střelou z 18 metrů Šourek. Po půlhodině hry se domácí tým marně dožadoval penalty poté, co Jamrich srazil Balážovu dělovku v rohu pokutového území rukou, do přestávky ještě Cihlář sám před brankou podskočil centr a Rabušic vzápětí pálil jen do gólmana.

I druhou půli začala Jihlava náporem, ale Vladykův trestný kop Svoboda vyrazil a Balážovu ránu po házenkářském zámku zblokovala zhuštěná obrana. To ale bylo na dlouhou dobu vše a hráči se přihrávkami přestali nacházet. A tak v 80. minutě využil jihlavské letargie Loos a vysunul do brejku Smejkala, který před brankou našel Da Silvu a ten otevřel skóre. Domácím svitla naděje ještě v nastaveném čase, kdy po trestném kopu Vladyky vytáhl Svoboda míč zpod břevna a následnou dorážku Faldyny vykopl z brankové čáry Zachariáš.

Hradec bodoval popáté za sebou

Po výborném finiši potvrdili hradečtí fotbalisté formu z posledních utkání a dokázali bodovat už popáté za sebou. Proti Vítkovicím ale museli dotahovat jednobrankové manko, které si hosté vypracovali v 18. minutě po úspěšně sehraném rohovém kopu. Na jeho konci byl neomylný Hromkovič. Po půlhodině hry ale vyrovnal Dvořák.

Ve druhém poločase nejprve podržel Východočechy brankář Lindr, když vyrazil Černého prudkou hlavičku mířící pod horní tyč. Tu v 68. minutě orazítkoval na druhé straně Munster, neprosadil se ale vzápětí ani dvakrát Dvořák. Jeho ránu v nastavení vytáhl vítkovický brankář Kello konečky prstů a z následného rohu si ve čtvrté minutě naběhl přesně na centr Ferčák.

Ústí rozstřílelo Jakubčovice

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili hosty z Jakubčovic 4:1 a udělali velký krok k záchraně. Základ tříbodovému zisku položili Severočeši už v prvním poločase, který vyhráli 3:0.

Už v sedmé minutě zužitkoval Vondrášek centr Zoubeleho a obloučkem k tyči poprvé překonal Pospěcha. Brankář hostů poté zlikvidoval jasnou šanci Fouska, ale ve 32. minutě kapituloval podruhé. V šestnáctce byl sražen Vondrášek a ústecký kapitán Tomáš Novák se z penalty nemýlil. Poločasové skóre završil těsně před přestávkou útočník Procházka, který dostal míč do běhu a přehodil vybíhajícího Pospěcha.

Vzápětí zlikvidoval ústecký brankář Radim Novák šanci Svatonského, po přestávce zase nevyužili jasné příležitosti domácí Zoubele a Karlík. V 55. minutě z ojedinělého útoku snížil záložník Kunc a Jakubčovice ožily, ale hlavička Karlíka trefila břevno a Hanus nastřelil bombou tyč. V 66. minutě dokonce kopali hosté penaltu po faulu Dvořáka, ale Langer gólmana nepřekonal. Naopak o 13 minut později zahrál Kuděla v šestnáctce rukou a Tomáš Novák svou druhou penaltu v zápase bezpečně proměnil.

O výhře Sokolova rozhodl dvěma góly střídající Mlika

Díky dvěma gólům střídajícího útočníka Mliky ve druhém poločase zvítězili fotbalisté Sokolova nad Třincem 2:1 a ve třetím utkání po sobě bodovali naplno.

V Sokolově za deště začali překvapivě lépe hosté, kteří přijeli na západ Čech s černou sérii šesti porážek. Již ve 4. minutě zahrával Třinec rohový kop, do odvráceného míče se opřel zcela volný Brezničan a jeho rána skončila pod břevnem Kubáskovy branky. Úvodní šok se podepsal na výkonu domácích a dobře pracující obranu Třince se jim dlouho nedařilo překonat. Naopak ojedinělé pokusy hostů byly nebezpečné.

Ve 28. minutě po rohu vystřelil opět Brezničan, ale obrana domácích jeho přízemní dělovku tentokrát zblokovala. Sokolov měl dobrou příležitost až ve 41. minutě, kdy po centru Saláka zakončoval v pokutovém území Šorfa. Jeho slabou střelu Vreštiak bez problémů chytil.

Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním otočit stav a několikrát dostali soupeře pod tlak. Vyrovnání se dočkali v 60. minutě, kdy se po rohovém kopu Koukala prosadil v malém vápně Mlika. V 74. minutě se dostal po centru Szaba do zakončení Salák, ale Vreštiak jeho nebezpečnou hlavičku vyboxoval. Po následném rohu hlavičkoval Němeček vedle levé tyče. I nadále měli domácí více ze hry, hosté se zaměřili na bránění nerozhodného stavu a tato pasivita se jim nakonec vymstila. V 88. minutě rozehrál Kocourek trestný kop a Mlika hlavičkou rozhodl o vítězství Baníku.

Druhá fotbalová liga - 25. kolo
Žižkov - HFK Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 2. Švancara - 23. Korčián. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Košan. ŽK: Kalod, Demjan - Spáčil, Doležal. Diváci: 1820.
Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera (75. Demjan), Labant, Šťastný, Jambor - Novotný, Král, Gula (63. Kušnír), Stracený - Švancara, Kalod (85. Bukač). Trenér: Skalba.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotůlek, Dadák - Spáčil, Škuta, Grim, Krutý (30. Los) - Kazár (79. Da Silva), Korčián (90. Kalvoda). Trenér: Kalvoda.
Jihlava - Blšany 0:1 (0:0)
Branka: 80. Da Silva. Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Lakomý. ŽK: Jedinák, Bogdanov, M. Zachariáš (všichni Blšany). Diváci: 1573.
Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Baláž (63. Faldyna), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (77. Veselý) - Rabušic, I. Svoboda. Trenér: Bokša.
Blšany: M. Svoboda - M. Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Da Silva, Loos, Jedinák, Trup (87. Süssel), Bogdanov - Smejkal. Trenér: Bičovský.
Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 34. Dvořák, 90+4. Ferčák - 18. Hromkovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Pinkas, Štěrba. ŽK: Karal, Dvořák - M. Černý, Mikulenka, Novák, Kozačuks. Diváci: 652.
Hradec Králové: Lindr - Karal, Pilař (78. Ferčák), Šmarda, P. Černý, Filip, Přibyl, Dvořák, Munster (81. Semerák), Rezek (74. Poděbradský), Kaplan. Trenér: Klusáček.
Vítkovice: Kello - Hromkovič, Novák, Derych, Kazačuks, M. Černý (76. Jakus), Staněk, Motyčka, Jandík (92. Pavlík), Mikulenka, Valášek. Trenér: Grussmann.
Ústí nad Labem - Jakubčovice 4:1 (3:0)
Branky: 32. z pen. a 79. z pen. T. Novák, 7. Vondrášek, 45. Procházka - 55. Kunc. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Bouše. ŽK: Dvořák - Kopta, Kuděla, Langer. Diváci: 424.
Ústí: R. Novák - Stárek, Palša, T. Novák, Dvořák - Vondrášek (87. Dobeš), Karlík, Martykán, Zoubele (75. Mašanský) - Procházka (84. Šimek), Fousek. Trenér: Rys.
Jakubčovice: Pospěch - Mikula, Krajčovič, Kuděla, Daněk - Kopta (46. Hanus), Fischer, Langer, Vondra (46. Krohmer) - Svatonský, Kunc. Trenér: Bittengel.
Sokolov - Třinec 2:1 (0:1)
Branky: 60. a 88. Mlika - 4. Brezničan. Rozhodčí: Makovička - Pokorný, Mencl. ŽK: Čada, Kubásek - Maceček, Vreštiak, Matěj. Diváci: 1740.
Sokolov: Kubásek - Dřížďal, Hájovský, Němeček, Mach - Szabo, Čada, Jiráček (83. Kocourek) - Salák, Šorfa (52. Mlika), Koukal (80. Kura). Trenér: Pulpit.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř, Ceplák (79. Kořínek), Čelůstka, Janeček - Maceček (55. Szmek), Lachowicz (57. Miko). Trenér: Čopjak.