Jihlava - Líšeň 3:2Vysočina udolala nováčka a vede druhou ligu

Fotbalisté Jihlavy udolali v 6. kole druhé ligy nováčka brněnskou Líšeň 3:2 a vedou neúplnou tabulku. Do čela se ovšem mohou vrátit Pardubice, pokud o víkendu porazí Sokolov. Největší favorit soutěže Zbrojovka Brno zdolala Vítkovice 1:0 a připsala si druhou výhru v ročníku. Hradec Králové zvítězil nad Chrudimí 2:0.

Ilustrační foto

Jihlava vedla v 63. minutě po Mikušově hlavičce 2:0, ale Líšeň závěr nečekaně zdramatizovala. V 73. minutě snížil Machálek a tři minuty před koncem srovnal Vintr. Hned za dvě minuty ale vrátil favoritovi vedení střídající Lacko. Vysočina napravila minulou porážku ve Varnsdorfu, naopak nováček poprvé v sezoně nebodoval.

O výhře Zbrojovky nad Vítkovicemi rozhodl v poslední minutě první půle hlavičkou obránce Pavlík. Největší favorit soutěže vyhrál poprvé po dvou kolech a na Jihlavu ztrácí čtyři body. Zápas na stadionu v Brně pozdržely problémy s osvětlením.

Nezaváhal ani další ze spolufavoritů soutěže Hradec Králové. "Votroci" ve východočeském souboji s Chrudimí rozhodli už během prvních 34 minut, kdy se trefili Prekop a Martinec. Hradci patří v neúplné tabulce třetí příčka.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Vítkovice 1:0 (1:0)
Branka: 45. Pavlík. Rozhodčí: Dorušák - Caletka, Matoušek. ŽK: Štepanovský, Šural, Krška, Fousek - Praus, Matěj, Holiš, Mikula, Surzyn. Diváci: 2463.
Brno: Floder - Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský, Bariš, Krška, Fousek (71. Pachlopník) - Růsek (76. Sedlák), Pázler (74. Přichystal). Trenér: Šustr.
Vítkovice: Květon - Surzyn, Mikula, Cverna, Praus (60. Chvěja) - Holiš (80. Buchvaldek), Kania - Zorvan, Matěj, Stříž - Kovařík (67. Martišiak). Trenér: Balcárek.
Jihlava - Líšeň 3:2 (1:0)
Branky: 33. Klobása, 63. Mikuš, 89. Lacko - 73. Machálek, 87. Vintr. Rozhodčí: Hocek - Novák, Poživil. ŽK: Vejmola, Tlustý - Suchý, Bednář, Čermák. Diváci: 1308.
Jihlava: Vejmola - Pavlík, Tlustý, Tijani, Javůrek - Mikuš, Fortelný (60. Rezek), Vaculík, Smejkal - Jawo (60. Zoubele), Klobása (81. Lacko). Trenér: Kučera.
Líšeň: Šustr - Jeřábek (46. Málek), Hlavica, Bednář - Čermák - Reteno, Minařík (70. Vintr), Suchý, Rolinek (46. Zikl) - Machálek, Hladík. Trenér: Kafka.
Hradec Králové - Chrudim 2:0 (2:0)
Branky: 12. Prekop, 34. Martinec. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Vodrážka. ŽK: Šípek, Zbrožek, Kopečný, Jukl - Sulík, Vašulín, Kesner. Diváci: 1110.
Hradec: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Zbrožek, Jukl (39. Djurdjevič) - Šípek (65. Procházka), Vlkanova, Frýdek (77. Doležal) - Prekop. Trenér: Frťala.
Chrudim: Mrázek - Řezníček (15. Mastík), Vencl (52. Sixta), Drahoš, Krčál, Hlavsa - Sulík, Kesner, Janoušek, Froněk (70. Rybička) - Vašulín. Trenér: Veselý.