Pardubice - Sokolov 4:0Východočeši se vrátili do čela druhé ligy

Fotbalisté Pardubic v 6. kole druhé ligy deklasovali Sokolov 4:0, vyhráli i třetí domácí utkání sezony a vrátili se do čela tabulky o bod před Jihlavu. Dukla v malém pražském derby na Strahově zdolala nováčka Vyšehrad 3:1 a poskočila na třetí pozici.

Fotbalisté Dukly Praha oslavují gól

Pardubičtí nakročili ke čtvrtému vítězství v ročníku už během první půle, kdy se trefili Jeřábek z penalty a Hlavatý. Po změně stran ještě zvýraznili náskok dalšími dvěma zásahy Čelůstka s Tomlem. Sokolov klesl na poslední místo.

Dukle zařídili poločasové vedení González a Koval. V 59. minutě sice zápas zdramatizoval kontaktním gólem Čvančara, ale Španěl González svou druhou brankou pojistil vítězství hostů. Vyšehrad poprvé v sezoně doma nebodoval.

Prostějov na svém hřišti remizoval 2:2 s Třincem a oba soupeři prodloužili sérii bez výhry na pět utkání. Po neproměněné penaltě domácího Koudelky poslal hosty do vedení v 21. minutě Valenta. Koudelka své zaváhání napravil krátce po změně stran, kdy vyrovnal. Třinci vrátil náskok Bedecs z penalty, před níž byl vyloučen Janíček. Prostějovští ale i v oslabení vybojovali bod díky Biolkově brance z 81. minuty.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Slavoj Vyšehrad - Dukla Praha 1:3 (0:2)
Branky: 59. Čvančara - 22. a 70. González, 44. Koval. Rozhodčí: Orel - Z. Koval, Šimáček. ŽK: Drobílek - Ayong, Kozma. Diváci: 851.
Vyšehrad: Otáhal - Šandera, Švejdík, Žežulka, Mareš - Rothe (86. Laňka) - Drobílek, Verner (46. Brejcha) - Veselý (46. Vejvar), Čvančara, Pouček. Trenér: Veselý.
Dukla: Hruška - Chlumecký, Piroch, Kozma - Preisler (85. Dancák), Doumbia, Tetour, R. Koval - González - Holík (89. Hadaščok) - Ayong (65. Douděra). Trenér: Skuhravý.
Pardubice - Sokolov 4:0 (2:0)
Branky: 9. Jeřábek z pen., 45.+1 Hlavatý, 55. Čelůstka, 75. Toml. Rozhodčí: Cihlář - Dresler, Hurych. ŽK: Hlavatý, Zifčák - Šmehyl, Vávra, Machek, Štursa. Diváci: 892.
Pardubice: Letáček - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kohút (66. Zifčák), Hlavatý, Solil, Pfeifer (75. Miker) - Černý (80. Mužík). Trenér: Novotný.
Sokolov: Jakub Dvořák I - Šmehyl, Hošek, Ševčík, Jakub Dvořák II (46. Mejdr) - Machek, Kopřiva (46. Červenka) - Štípek (69. Štursa), Glaser, Vávra - Selnar. Trenér: Šturma.
Prostějov - Třinec 2:2 (0:1)
Branky: 53. Koudelka, 81. Biolek - 21. Valenta, 59. Bedecs z pen. Rozhodčí: Dubravský - Batík, Dohnálek. ŽK: Janíček, Biolek, Kroupa - Bedecs, Valenta, Vaněk, Kušnír. ČK: 58. Janíček. Diváci: 633.
Prostějov: Bréda - Kotouč (74. Střeštík), Schuster, Janíček, Sus - Biolek, Koudelka, Lutonský, Pašek (35. Rolinc) - Píchal (64. Šteigl), Kroupa. Trenér: Machala.
Třinec: Adamuška - Bedecs, Gáč, Kušnír - Machalík (84. Wojnar), Vaněk (87. Samiec), Valenta, Kubala (69. Cienciala), Hlúpik, Omasta - Arroyo. Trenér: Habanec.