Jihlava - Chrudim 4:2Vysočina poskočila na druhé místo druhé ligy

Fotbalisté Jihlavy porazili v 8. kole druhé ligy doma Chrudim 4:2 a v neúplné tabulce poskočili na druhé místo o bod za vedoucí Pardubice. V druhé páteční předehrávce remizovalo Ústí nad Labem se Sokolovem 2:2.

Jihlava v prvním poločase dvakrát ztratila vedení, o očekávané výhře nad outsiderem rozhodla až v závěru. V 74. minutě po spolupráci dvou střídajících hráčů vstřelil vítězný gól Mikuš a pojistku přidal v závěru nastavení Klobása. Jihlava už pět kol střídá domácí výhru a venkovní porážku.

Ústí proti Sokolovu dvakrát přišlo o vedení. V první půli nejprve v osmé minutě otevřel skóre střelou na zadní tyč Matějka, ale v 31. minutě z hranice vápna srovnal Štípek. Matějka pak v 81. minutě svým druhým gólem přiblížil domácí ke třem bodům, v posledních sekundách však srovnal Hošek. Ústí zůstalo šesté, Sokolov je třináctý.

Jihlava - Chrudim 4:2 (2:2)
Branky: 9. Jawo, 31. Vaculík z pen., 74. Mikuš, 90.+4 Klobása - 25. Dostálek, 44. Krčál. Rozhodčí: Vojkovský - Horák, Hurych. ŽK: Tijani - Sulík, Janoušek, Sixta, Vencl, Ujec. Diváci: 1142.
Jihlava: Vejmola - Pavlík, Vedral, Tijani, Javůrek - Zoubele (70. Mikuš), Vaculík (70. Rezek), Fortelný, Smejkal - Jawo (83. Lacko), Klobása. Trenér: Kučera.
Chrudim: Mrázek - Hlavsa, Vencl, Krčál, Sulík (66. Řezníček) - Sixta, Janoušek - Kesner, Rybička (80. Ujec), Dostálek (72. Froněk) - Vašulín. Trenér: Veselý.
Ústí nad Labem - Sokolov 2:2 (1:1)
Branky: 8. a 81. Matějka - 31. Štípek, 90.+2 Hošek. Rozhodčí: Adámková - Podaný, Lakomý. ŽK: Brak, Miskovič, Prošek - Vávra, Červenka, Stropek. Diváci: 878.
Ústí: Tvrdoň - Brak, Pimpara, Písačka (25. Vlček) - Krátký, Peterka, Bílek, Miskovič (56. Valenta), Prošek (83. Drame) - Matějka, Bassey. Trenér: Křeček.
Sokolov: Šiman - Šmehyl, Hošek, Stropek, Jakub Dvořák II. - Machuča, Kopřiva (75. Machek) - Štípek, Selnar (87. Wermke), Vávra (79. Štursa) - Červenka. Trenér: Šturma.