Z druhé fotbalové ligy sestoupil B-tým Sigmy Olomouc

Fotbalisté B-týmu Sigmy Olomouc se stali druhým sestupujícím celkem z druhé ligy do MSFL, i když v sobotním závěrečném kole porazili Ústí nad Labem 1:0. Stejný počet bodů totiž nasbíral po výhře 2:0 v Třinci také Hlučín, který měl lepší rozdíl skóre. Oba vzájemné zápasy těchto týmů v sezoně skončily nerozhodně.

V duelu postupujících pražských klubů podlehla Viktoria Žižkov 1:4 na stadiónu Bohemians 1905 a soutěž vyhrála s náskokem čtyř bodů. Domácím před rekordní návštěvou 9648 diváků vyšel především závěr prvního dějství, během nějž nastříleli soupeři tři branky a prestižní utkání rozhodli.

Fotbalisté Hlučína se v Třinci, který nastoupil bez šesti hráčů základního kádru, dostali do vedení v 17. minutě, kdy se na hranici šestnáctky uvolnil Toth a křížnou přízemní střelou skóroval. V 36. minutě pak tentýž hráč zvýšil na rozdíl dvou branek.

Domácí sice v druhém poločase hru vyrovnali, první gólovou příležitost si ale vypracovali až v 74. minutě: Kořínek však hlučínskou branku z 11 metrů minul. Víc už pozorná hostující obrana Třinci nedovolila a utkání v poklidu dovedla do vítězného konce, znamenajícího v konečném účtování záchranu.

V Olomouci po prvním útoku hostů a faulu Vepřeka nařídil rozhodčí Adámek penaltu, střelu ústeckého kapitána Tomáše Nováka ale domácí brankář Černý vyrazil před šestnáctku a z rychlého protiútoku překonal Diveckého po Petrově přihrávce Nepožitek. Další gól už nepadl, rezervě Sigmy ale nakonec ani výhra k udržení nestačila.

Hlučín totiž zároveň potřeboval, aby Vítkovice neprohrály s Jakubčovicemi, a ostravský celek to díky strhujícímu finiši dokázal. Ještě půl hodiny před koncem přitom hosté vedli 2:0, když si zkušený tvůrce hry Baránek nadělil k loučení s aktivní kariérou dva pohledné góly, Vítkovice ale v rozmezí pouhých deseti minut otočily na konečných 3:2. Místo Jakubčovic bude hrát v příští sezóně druhou ligu pražská Dukla.

Blšany deklasovaly Olomouc

Blšany se s odcházejícím trenérem Přemyslem Bičovským rozloučily vysokou výhrou 5:0 nad HFK Olomouc, který až do minulého kola usiloval o postup do nejvyšší soutěže. Jednou z rozhodujících akcí zápasu byla v 32. minutě Kotůlkova malá domů z půli hřiště, při níž brankář Aleksijevič zazmatkoval a míč mu utekl do sítě.

Titul krále střelců obhájil s 15 góly Petr Faldyna z Jihlavy, který v minulé sezóně druhé ligy střílel góly za Kunovice a České Budějovice. Nejlepším brankářem byl Martin Doležal z HFK Olomouc, jenž třináctkrát udržel čisté konto.

2. liga - 30. kolo:
Blšany - HFK Olomouc 5:0 (3:0), Bohemians 1905 - Žižkov 4:1 (3:0), Čáslav - Bystrc 2:3 (1:1), Jihlava - Hradec Králové 3:3 (0:1), Olomouc B - Ústí nad Labem 1:0 (1:0), Opava - Sokolov 4:0 (0:0), Třinec - Hlučín 0:2 (0:2), Vítkovice - Jakubčovice 3:2 (0:1).