Chrudim - Dukla 3:2Pražané ztratili dvoubrankové vedení a prohráli, padla i Zbrojovka

Chrudim

Fotbalisté Dukly ve 13. kole druhé ligy v Chrudimi ztratili dvoubrankové vedení a prohráli 2:3. Pražané nevyužili možnost poskočit do čela tabulky a z druhého místa dál ztrácejí dva body na vedoucí Pardubice.

Fotbalisté Slavoje Vyšehrad s fanoušky.

Dukle se povedl začátek a během úvodní půlhodiny se trefili Kozma s Kovalem. Ještě před pauzou však snížil Sulík z penalty a druhý poločas už patřil domácím. V 78. minutě srovnal Rybička a další náhradník Ujec těsně před koncem dokonal obrat. Desátá Chrudim zvítězila poprvé po pěti zápasech, dejvický tým v druhé lize zaváhal po sérii čtyř výher.

Pátá Zbrojovka Brno prohrála na Žižkově 0:1 a na třetí Jihlavu, která drží druhou barážovou pozici, ztrácí pět bodů. Utkání rozhodl v 70. minutě Březina povedeným přímým kopem. Hosté si moc šancí nevypracovali a ještě je několikrát podržel brankář Floder. Viktoria se vyhoupla na sedmou příčku.

Šesté Ústí nad Labem venku porazilo souseda v tabulce Třinec 1:0 a naplno bodovalo potřetí za sebou. Jediný gól zápasu vstřelil v 56. minutě Bílek. Slezané prohráli podruhé v řadě nejtěsnějším výsledkem a klesli na deváté místo.

Nováček Vyšehrad na Strahově zdolal Vlašim 2:1. Pražany poslal do vedení v nastavení první půle Nitrianský. Z druhé penalty čtvrt hodiny před koncem odpověděl střídající Dias. Domácí náhradník Čvančara v 86. minutě rozhodl o výhře Vyšehradu. Tomu patří 11. příčka, Vlašim je předposlední.

Líšeň doma deklasovala Vítkovice 5:1 a připsala si nejvyšší vítězství v aktuálním ročníku druhé ligy. Dva góly brněnského nováčka vstřelil Čermák, jednou se trefili Jeřábek, Zikl a Hladík. Za hosty, kteří naopak utrpěli nejtěžší porážku sezony, korigoval Zorvan. Líšeň se posunula na osmou pozici, Vítkovice zůstaly čtrnácté.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
Chrudim - Dukla 3:2 (1:2)
Branky: 37. Sulík z pen., 78. Rybička, 89. Ujec - 15. Kozma, 26. R. Koval. Rozhodčí: Klíma - Z. Koval, Kotalík. ŽK: Hlavsa, Zíma - Koval. Diváci: 1353
Chrudim: Zíma - Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (71. Froněk) - Kesner, Janoušek, Sixta - Sulík, Dostálek (67. Rybička) - Vašulín (80. Ujec). Trenér: Veselý
Dukla: Hruška - Souček, Piroch, Chlumecký - Kozma, Koval (70. Douděra), Krunert (86. Ayong), Tetour, Preisler - Hašek, Hadaščok (78. Holík). Trenér: Skuhravý
Třinec - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 56. Bílek. Rozhodčí: Hanousek - Horák, Šimáček. ŽK: Bedecs, Kušnír - Brak, Bílek, Matějka, Peterka. Diváci: 462
Třinec: Adamuška - Omasta, Kušnír, Bedecs, Janoščín - Arroyo (84. Tijani), Samiec, Kubala (58. Valenta), Vaněk (58. Machalík), Hlúpik - Akulinin. Trenér: Habanec
Ústí: Tvrdoň - Krátký, Brak, Pimpara, Písačka - Bílek (74. Jakubov), Peterka, Valenta, Prošek - Matějka, Bassey (88. Miskovič). Trenér: Křeček
Vyšehrad - Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 45.+2 Nitrianský z pen., 86. Čvančara - 75. Dias z pen. Rozhodčí: Lerch - Vitner, Leška. ŽK: Pouček, Verner, Kozel, Laňka - Svoboda, Janda, Blecha. Diváci: 150
Vyšehrad: Otáhal - Šandera, Nitrianský, Švejdík, Jablonský - Verner, Kozel - Drobílek, Pouček (80. Čvančara), Laňka (90. Vejvar) - Mashike Sukisa. Trenér: Veselý
Vlašim: Řehák - Kadlec, Broukal, Breda, Pilík - Janda (80. Jandera), Plachý (61. Dias), Svoboda (72. Blecha), Januška - Průcha, Jakubov. Trenér: Šmejkal
Viktoria Žižkov - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 70. Březina. Rozhodčí: Ginzel - Dobrovolný, Bureš. ŽK: Vaněk, Pavlík, Šural (všichni Brno). Diváci: 1453.
Žižkov: Švenger - Bazal, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Súkenník - Diviš (89. Cabadaj), Gil (82. Petrlák), Martan - Čapek (60. Urbanec). Trenér: Veselý
Brno: Floder - Eismann, Pavlík, Šural, Sedlák - Šumbera, Vaněk (71. Fousek), Bariš, Štepanovský (74. Krška) - Růsek (65. Magera), Přichystal. Trenér: Maléř
Líšeň - Vítkovice 5:1 (2:0)
Branky: 44. a 84. Čermák, 34. Jeřábek, 58. Zikl, 63. Hladík - 75. Zorvan. Rozhodčí: Petřík - Vlasjuk, Myška. ŽK: Bačo, Demeter (oba Líšeň). Diváci: 1089.
Líšeň: Šustr - Jeřábek, Hlavica, Bačo, Suchý - Čermák - Reteno Elekana (72. M. Vintr), Demeter, Hladík, Machálek (88. Bednář) - Zikl (77. Ševčík). Trenér: Kafka.
Vítkovice: Květon - Surzyn, Holiš, Klusák, Stříž - Suchan, Matěj (46. Kovařík) - Buchvaldek (75. Motyčka), Zorvan, Kania - Chvěja (75. Matoušek). Trenér: Balcárek.