Brno - Prostějov 5:0Fotbalisté Jihlavy a Brna v druhé lize nezaváhali a jasně vyhráli

Fotbalisté Jihlavy ani Brna v předehrávkách 15. kola druhé ligy nezaváhali a jasně zvítězili. Vysočina doma porazila Vlašim 4:1 a na druhém místě neúplné tabulky ztrácí bod na vedoucí Pardubice. Brněnská Zbrojovka rozstřílela Prostějov dokonce 5:0 a na čtvrté příčce má o tři body méně než Jihlava.

Jihlava potvrdila, že se jí doma v této sezoně daří. Na svém stadionu získala 24 z celkových 31 bodů a vyhrála tam i osmé utkání v tomto druholigovém ročníku. Vysočina nakročila k vítězství už v úvodních 22 minutách, kdy dala dva góly. Dvakrát se v zápase prosadil Smejkal. Vlašim prohrála pět z posledních šesti kol a je čtrnáctá.

Také Brno doma v osmi utkáních druholigové sezony ještě neprohrálo a na svém stadionu uhrálo 20 z 28 bodů. Zbrojovka proti Prostějovu vedla po půli 1:0 a zkraje druhého dějství jí pomohlo vyloučení hostujícího Janíčka, po němž domácí favorit přidal ještě čtyři branky. Prostějov zůstal desátý.

15. kolo druhé fotbalové ligy:
Jihlava - Vlašim 4:1 (2:0)
Branky: 22. a 76. Smejkal, 14. Zoubele, 53. Tlustý - 74. Janda. Rozhodčí: Berka - Poživil, Lakomý. ŽK: Lacko - Pilík. Diváci: 1029.
Jihlava: Vejmola - Mikuš, Tlustý, Vedral, Javůrek (85. T. Svoboda) - Lacko, Vaculík - Zoubele, Fortelný, Smejkal (82. Koubek) - Rezek (71. Novotný). Trenér: Kučera.
Vlašim: Bačkovský - Kadlec, Štochl, Broukal, Pilík (46. V. Svoboda) - Janda, Breda, Januška, Blecha (59. Průcha) - Plachý, Fotr (63. Jakubov). Trenér: Šmejkal.
Brno - Prostějov 5:0 (1:0)
Branky: 27. Fousek, 52. Šmíd, 67. Vaněk, 78. Pachlopník, 83. Přichystal. Rozhodčí: Cieslar - Mojžíš, Bureš. ŽK: Bréda, Zapletal. ČK: 47. Janíček (všichni Prostějov). Diváci: 2492.
Brno: Floder - Bariš, Šural, Šmíd, Eismann - Fousek (46. Krška), Vaněk, Sedlák, Šumbera (46. Pázler) - Růsek (75. Pachlopník), Přichystal. Trenér: Maléř.
Prostějov: Bréda - Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský (80. Šteigl) - Pašek (64. Rolinc), Slaměna, Kotouč, Pernackij, Střeštík (72. Zapletal) - Kroupa. Trenér: Machala.