Rubriky:

Národní liga

Živě

Fotbalisté Vítkovic chtějí klidnější sezónu ve druhé lize

31. července 2007 17:26 - OSTRAVA

Větší klid si pro další druholigovou sezónu přejí fotbalisté Vítkovic. Ostravský klub se v minulém soutěžním ročníku zachránil až kolo před koncem výhrou v Bystrci, po podivuhodném průběhu utkání však na Vítkovicích ulpělo podezření z korupce.

"Nikdo z hráčů ani členů vedení nebyl vyšetřován ani obviněn. Nikdo tím pádem nebyl předvolán ani na disciplinární komisi," řekl na dnešní tiskové konferenci šéf klubu Lubomír Vlk.

Podobným problémům chtějí Vítkovice v další sezóně předejít. Kabinou se však už tradičně prohnal vichr velkých změn; dvanáct hráčů odešlo a stejný počet fotbalistů kádr zaplnil. "Změn bylo dost, ale i když příprava byla celkem krátká, jsem s ní spokojen a o základní sestavě mám jasno. Naším hlavním cílem je zachytit začátek podzimu, abychom v lize hráli důstojnější roli než vloni," řekl trenér Alois Grussmann.

K největším posilám má patřit bývalý ligový útočník Martin Prohászka z Jakubčovic, středopolař Martin Dittrich ze Zlína či trojlístek brněnských hostů Libor Baláž, Lukáš Hlavatý, Martin Nosko. Do branky klub získal z Příbrami Lukáše Palečka a defenzivu má zpevnit brazilský zadák Tiago Silveira Da Silva, který vloni působil v polském Štětíně.

Klub změnil i hrací den, svá domácí utkání přesouvá z pátku na neděli.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..