Národní liga

Fotbalisté Slovácka porazili dvěma rychlými góly Bohemians Praha

31. srpna 2007 23:01 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Slovácka porazili v předehrávce pátého kola druhé ligy Bohemians Praha 2:0 a před víkendovým programem se posunuli do čela tabulky. O vítězství týmu, který na jaře sestoupil z nejvyšší soutěže, rozhodli dvěma rychlými góly v úvodní čtvrthodině Görner a Činčala.

Ve čtvrté minutě se Görnerovi náramně povedl přímý kop, střelou kolem zdi se trefil přesně k tyči. Dvoubrankový náskok pak exligovému týmu zajistil o osm minut později Činčala z penalty, která se kopala poté, co se Šultes drze prosmýkl v rohu pokutového území kolem Fenyka.

"Nezachytili jsme začátek zápasu, dostali se pod tlak a za těch dvanáct minut jsme vyrobili čtyři standardní situace, ze kterých jsme dostali dvě branky. Vypadalo to na ručník, ale sympaticky jsme zvedli hlavu. Byl to náš nejlepší výkon venku," řekl po zápase kouč Bohemians Luboš Urban.

Jedinou přímou střelou jinak bezradných hostů v prvním poločase byl rovněž nebezpečný přímý kop. Šisler svůj pokus namířil přesně do levé šibenice, odkud míč brankář Marek vytáhl na roh.

"Jsem rád, že se nám zase povedl vstup do zápasu. Rychlé vedení nás uklidnilo, ale možná až moc. V kritickém momentu nás podržel brankář Marek, který výborně vyrazil přímý kop," vyzdvihl trenér Slovácka Pavel Malura brankáře, který udržel už čtvrté čisté konto v sezoně.

Po změně stran přibylo na trávníku nervozity, faulů i žlutých karet. Slovácko si hlídalo vedení, které mohl v 58. minutě ještě navýšit Šultes, po zaběhnutí za obranu ale neprostřelil brankáře Wintera. Těsně vedle pak střílel domácí Racko, který tak zakončil odvážné dvacetimetrové sólo.

Zápas nedohrál domácí záložník Šturma, který ostrou srážku s Majerem z 39. minuty odnesl zlomeným nosem a s těžkým otřesem mozku skončil ve zlínské nemocnici.

Druhá fotbalová liga - 5. kolo:
1. FC Slovácko - Bohemians Praha 2:0 (2:0)
Branky: 4. Görner, 12. Činčala z pen. Rozhodčí: Mikel - Douda, Vysloužil. ŽK: Stýskala, Kaspřák, Ineman, Čtvrtníček - Obermajer, Fenyk, Brzezina, Lukeš. ČK: 90. Brzezina. Diváci: 4048.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický - Racko (86. Čtvrtníček), Stýskala, Görner, Šturma (39. Filipský) - Šultes - Činčala (69. Chmelíček). Trenér: Malura.
Bohemians: Winter - Studík, Obermajer, Lukeš, Grznár - Fenyk (62. Ibe), Šisler (84. Jendruščák), Jandzik, Galbavý, Majer (89. Macháček) - Brzezina. Trenér: Urban.