Slovácko se bodově dotáhlo na čelo druhé ligy

Fotbalisté Slovácka se po sobotní výhře 1:0 nad Čáslaví bodově dotáhli na čelo druhé ligy. Na první příčce se drží po neúplném sedmém kole s nejlepším skóre Opava, před týmem z Uherského Hradiště je také Příbram, která má navíc zápas k dobru. Fulnek rovněž jediným gólem zdolal HFK Olomouc 1:0 a je pátý, Třinec se odpoutal z předposledního místa díky remíze 1:1 v Sokolově.

Slovácku zajistil výhru nad Čáslaví, která dohrávala poslední půlhodinu v deseti hráčích, výborný výkon záložníka Filipa Racka. Tým z Uherského Hradiště se tak bodově dotáhl na vedoucí Opavu i druhou Příbram.

Agilní Racko již v první půli provětrával hostující obranu, ale výrazněji se prosadil až na začátku druhé půle. Nejprve vysunul do sóla Šultese, který však tváří tvář brankáři selhal. A tak se o vedoucí branku musel postarat sám Racko. Obešel dva protihráče a střelou z hranice pokutového území trefil přesně horní roh branky.

Půlhodiny před koncem pak rozhodčí Moudrý po domluvě s asistentem vyloučil hostujícího Kuraka a Slovácko si své vedení pohlídalo. Závěr utkání byl ve znamení zbytečných faulů, za což si hned šest hráčů vysloužilo žlutou kartu. V poslední minutě pak mohl Racko vedení ještě navýšit, ale jeho průnik hosté zastavili na brankové čáře.

Fulnek se posunul na páté místo

Fotbalisté Fulneku vyhráli ve druhé lize nad HFK Olomouc 1:0 a po neúplném sedmém kole jim patří v tabulce páté místo. Třinec se v sobotu odpoutal z předposledního místa díky remíze 1:1 v Sokolově a srovnal se bodově s pražskou Duklou, která prohrála v Hlučíně.

Domácí Fulnek ve vyrovnaném zápase tři body doslova vydřel. O jeho vítězství rozhodla pěkná akce ze závěru prvního poločasu. Po centru Sedláka vyrazil hostující gólman Doležal střelu Kováře, ale pohotový Smetana dorážkou k tyči skóroval. Více šancí přitom do té doby měli hosté, Vyskočil dokonce zabránil gólu na brankové čáře. S blížícím se koncem zápasu hosté vrhli všechny síly do útoku, ale do vyložené šance je domácí obrana nepustila. Výhru Fulneku mohl po jednom z brejků pojistit Krása, z hranice šestnáctky však přeloboval vyběhnuvšího gólmana i prázdnou branku.

Hlučín získal po pěti kolech tři body

Díky využití dvou standardních situací a chybě brankáře Dukly si fotbalisté Hlučína připsali vítězství 3:1 a po pěti kolech opět naplno bodovali. Od úvodních minut měli domácí navrch, ale v šancích jim chybělo přesnější zakončení. V závěru prvního poločasu už se branky dočkali. Po centru Hornyaka vyskočil nejvýše Bogdaň a Hlučín vedl 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu dali domácí opět po přesně zahrané standardní situaci další gól, když hlavou skóroval Hornyak. Po gólu ale domácí zbytečnými ztrátami míčů vrátily do hry Pražany, kteří o šest minut později dělovkou Holuba z osmnácti metrů zápas zdramatizovali. Až do závěru se pak domácí o vítězství strachovali. Uklidnění jim přinesl až konec zápasu, kdy Rada v brance Dukly po centru Švrčka z vlastní poloviny uklouzl a míč se dokutálel za brankovou čáru.

Sokolov se zachránil až v nastavení

Fotbalisté Sokolova odvrátili porážku s dosud předposledním Třincem ve druhé minutě nastavení a získali doma alespoň bod za remízu 1:1. Hosté, kteří ve středu překvapili vítězstvím nad prvoligovým Zlínem v Poháru ČMFS, šli do vedení hned po prvním útoku. Malíř našel v pokutovém území volného Ďuricu a ten přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Třineckého brankáře Bruka vylekala v v prvním poločase jen střela Vondráška, která šla vedle.

Po přestávce nastoupili domácí s odhodláním zvrátit nepříznivý stav, ale Moravané hru dlouho kontrolovali a hrozili ojedinělými brejky. Své vedení mohli zvýšit v 61. minutě, kdy po centru Malíře hlavičkoval zcela volný Hromada nad branku. Domácí mohli vyrovnat v 65. minutě, ale Habai, který se ocitl sám před brankářem, vystřelil vedle.

V 72. minutě se dostal k zakončení Frohna, jeho střelu Bruk vyrazil a následnou dorážku za jeho záda zastavila píšťalka rozhodčího. Vzápětí se řítil osamocený Habai na brankáře, ale ten dobrým vyběhnutím jeho šanci zmařil. V 83. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Šorfa, Bruk však hosty opět podržel. Závěrečný tlak domácím přece jen přinesl vyrovnání. V nastavení rozehrál Mach přímý kop a kapitán Němeček poslal hlavou míč do sítě.

2. fotbalová liga - 7. kolo
Slovácko - Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 56. Racko. Rozhodčí: Moudrý - Štěrba, Tacina. ŽK: Chmelíček, Filipský, Görner - Skoupý, Hozda, Nešpor, Sedláček, Dian. ČK: 61. Kurak (Čáslav). Diváci: 3720.
Slovácko: Marek - Kaspřák (87. Lysoněk), Ineman, Šimáček, Němčický - Racko, Stýskala, Görner, Eismann (51. Filipský) - Chmelíček (27. Šultes), Činčala. Trenér: Malura.
Čáslav: Zich - Kotrba, Dian, Skopalík, Hozda (80. Sedláček), Nešpor, Skoupý, Veselý (63. Jiroušek), Mráz, Kurak, Schulmeister (83. Slezák). Trenér: Horňák.
Sokolov - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Němeček - 7. Ďurica. Rozhodčí: Makovička - Mencl, Teuber. ŽK: Mlika, Němeček - Ceplák. Diváci: 1630.
Sokolov: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Mach - Jiráček, Čada, Bakeš (46. Salák) - Vondrášek (40. Habai), Šorfa, Mlika (58. Frohna). Trenér: Kočí.
Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Ďurica (74. Hupka), Berger, Ceplák - Rodrigues (90. Martinčík), Hromada (63. Kořínek). Trenér: Čopjak.
Hlučín - Dukla Praha 3:1 (1:0)
Branky: 45. Bogdaň, 51. Hornyak, 90. Švrček - 57. Holub. Rozhodčí: Mikel - Santarius, Adámková. ŽK: Bogdaň, Stoklásek, Prokeš (všichni Hlučín). ČK: 82. Prokeš. Diváci: 910.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Hornyak - Stoklásek, Melecký, Bogdaň (73. Prokeš), Kovář - Hanus, Koubek (80. Galajda). Trenér: Samec.
Dukla: Rada - Kopta, Palša, Hupka, Daněk - Michal (62. Kunc), Ludačka (46. Pokorný), Holub, Hanus (73. Berger) - Kulvajt, Svatonský. Trenér: Bittengel.
Fulnek - HFK Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 45. Smetana. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Vyskočil, Kovář, Slončík - Škuta, Dadák. ČK: 88. Vyskočil. Diváci: 632.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Doležal, Sedlák - Dittrich, Kovář, Slončík - Koštuřík, Smetana (75. Krása), Malohlava (62. Gašparík). Trenér: Daněk.
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Zlatohlavý, Kotůlek, Lošťák - Spáčil, Grim, Lukášek (61. Ševela), Krutý - Korčián (71. Vodák), Škuta (57. Kropáček). Trenér: Kalvoda.