Opava se prostřílela na druhé místo druholigové tabulky

Fotbalisté Opavy se po drtivém vítězství 5:1 nad Čáslaví posunuli minimálně do neděle na druhé místo druholigové tabulky. Vysokou výhru slavili v 10. kole i hráči Bohemians Praha, kteří uspěli 3:0 v Třinci a po pátém utkání za sebou bez porážky se posunuli už na páté místo.

Fotbalisté Opavy - ilustrační foto.

Remízou 1:1 skončil sobotní duel fotbalových týmů z dolní poloviny tabulky druhé ligy. Na strahovském stadionu v Praze měl v utkání 10. kola dlouho blíž k vítězství Baník Sokolov, než domácí Sparta Krč pět minut před koncem vyrovnala.

Po oboustranně útočném začátku utkání vstřelil už v 11. minutě po chybě krčské obrany vedoucí gól Sokolova tvrdou střelou Bauer. Západočeši pak měli mírnou převahu, zatímco domácí se s výjimkou Adautovy nebezpečné střely k ničemu nedostali.

Do druhého poločasu vstoupila Krč s odhodláním vyrovnat, ze dvou náhodných akcí však mohl dát góly Sokolov, dobře chytající Švenger ale nekapituloval. Krč postupně zvyšovala tlak, který v 85. minutě vyústil ve vyrovnávací gól Matějky. V závěru utkání ještě Pikl dvakrát prověřil sokolovského brankáře Kubáska, ale stav už se nezměnil a Krč uhrála potřetí za sebou výsledek 1:1.

Kulvajt rozhodl o výhře Dukly

Jedinou příležitost v prvním poločase měl už po čtyřech minutách hry hostující záložník Motyčka, ale jeho polostřelu po průniku do pokutového území brankář Rada chytil. Na další příležitosti si pětistovka diváků na Julisce musela počkat do druhé půle, kdy v jejím úvodu střelu domácího Pokorného z osmi metrů vyrazil Vaclík na roh.

Jediná gólová akce se zrodila ve 72. minutě po úniku Mikuly, který z pravého křídla odcentroval a hostující gólman odvrátil před Svatonským rukou přímo na hlavu Kulvajta, jenž poslal míč do opuštěné branky. Zápas nakonec málem skončil remízou, když ve třetí minutě nastavení vystřelil Knapp z přímého kopu z 23 metrů a brankář Rada i s pomocí tyče vyrazil míč na roh.

Fotbalisté Třince se v domácím utkání proti Bohemians nedokázali odpoutat z posledního místa v tabulce. Pražanům k zisku tří bodů stačilo během úvodní čtvrthodiny dvakrát potrestat zaváhání obrány. Třinečtí zadáci už po pěti minutách nechali z hranice velkého vápna vystřelit úplně volného Šislera, v 18. minutě nikým neatakovaný Ibe hlavou překonal brankáře Bruka podruhé.

Třinečtí si sami počínali v koncovce ukvapeně. Malíř po sólu z poloviny hřiště přestřelil z jedenácti metrů branku, mimo mířil z hranice vápna i Ceplák a největší tutovku zahodil v 65. minutě Rodrigues, který sice vyškolil v pokutovém území oba stopery i gólmana Beláně, ale pak ze tří metrů minul prázdnou branku. Nemohoucnost Třince pak na druhé straně potrestal Zoubek přesnou nekompromisní ranou z hranice vápna.

Opava deklasovala Čáslav

Domácí už v 6. minutě vedli, když se po rohovém kopu odrazil před brankou míč k Dujkovi, který nekompromisní střelou otevřel skóre. O čtvrt hodiny později předvedli Opavané pohlednou kombinaci a po spolupráci Bartesky, Partyše a Kozák posledně jmenovaný zblízka překonal gólmana hostí podruhé. Šanci pak měli i hosté, ale Dianovu dělovku po rohu zastavila tyč.

Další povedenou kombinaci sehráli domácí v úvodu druhého poločasu a na jejím konci byl střídající Wirth, který se trefil z 20 metrů. Vzápětí utekl obraně hostů Halaška, jeho přihrávku zpracoval Kozák a placírkou zvýšil. A za další čtyři minuty po Partyšově uvolnění stejný hráč završil hattrick. Nakonec se dočkali gólu i hosté, po faulu Víška na Kuraka proměnil Dian penaltu.

Sparta Krč - Baník Sokolov 1:1 (0:1)
Branky: 85. Matějka - 11. Bauer. Rozhodčí: Moudrý - Novák, Štěrba. ŽK: Šrámek, Vágner, Adauto - Costa. Diváci: 318.
Dukla Praha - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 72. Kulvajt. Rozhodčí: Adam - Ardeleánu, Urban. ŽK: Hanus, Daněk, Kulvajt, Palša - Schön, Thiago, Švec. Diváci: 487.
Třinec - Bohemians Praha 0:3 (0:2)
Branky: 5. Šisler, 18. Ibe, 82. Zoubek. Rozhodčí: Hájek - Peřina, Vysloužil. ŽK: Zítka, Dombi - Galbavý, Šisler. Diváci: 811.
Opava - Čáslav 5:1 (2:0)
Branky: 19., 54. a 58. Kozák, 6. Dujka, 51. Wirth, - 63. Dian z pen. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Příhoda (Čáslav). Diváci: 2715.