Druhou ligu vede Opava, Slovácko prohrálo doma

Opavští fotbalisté zvítězili v sobotním utkání 11. kola druhé ligy nad Třincem 1:0 a vedou tabulku. Hradec Králové dnes pouze remizoval bez branek ve Fulneku a Slovácko dokonce na svém hřišti podlehlo předposlednímu Ústí nad Labem 1:2.

Fotbalisté Opavy se probojovali do čela druhé ligy. Ilustrační foto

Favorizovaná Opava měli sice herní převahu, ale scházela jí přesná finální přihrávka a především střelba. Za celý první poločas ohrozil gólmana Bruka pouze Barteskův pokus v 41. minutě. Hosté podnikali ojedinělé výpady před opavskou branku, ale také oni byli se střelbou na štíru.

V 59. minutě unikl opavské obraně Malíř a jeho střelu vytáhl gólman Novák na břevno. Krátce nato poslal na druhé straně Barteskův centr Kolínek hlavou těsně nad. Opavu nakonec zachránil mladý Kozák, který si v 84. minutě perfektně zpracoval Partyšovu přihrávku, prosadil se přes obranu hostí a nedal Brukovi šanci. V 90. minutě měl ještě Mezlík na hlavě druhou branku, míč ale skončil nad břevnem.

Opavě pomohla bezbranková remíza fotbalistů Hradce králové na hřišti Fulneku. Oba týmy si ve vyrovnaném zápase vytvořily po jedné vyložené šanci. Hned v 1. minutě mohli skórovat hosté, ale Dvořák domácího gólmana Pospěcha nepřekonal. Deset minut před koncem pak skončila dělovka fulneckého Sokola z dvaceti metrů na břevně královéhradecké branky a s dorážkou neuspěl Traxl. Prakticky hned z protiútoku se ve slibné pozici ocitl hradecký Svoboda, ani on však bezgólové skóre nezměnil.

Ústí jako první dobylo Uherské Hradiště

Fotbalisté exligového Slovácka v šestém domácím zápase poprvé inkasovali a překvapivou prohrou 1:2 se zachraňujícím se Ústím nad Labem zároveň prvně padl jejich dosud nedobytný stadión v Uherském Hradišti. Severočeši se naopak dočkali první výhry po devíti neúspěšných zápasech.

Podceňovaný hostující celek začal nečekaně odvážně. Nejprve přestál parádní kličkovanou Racka polovinou hřiště mezi obránci, zakončenou nepřesnou střelou, a pak sám udeřil. Martykánovu střelu z malého vápna ještě lapil brankář Marek, tlak severočeského týmu ale sílil a odměna přišla ve 24. minutě. Při závaru po rohovém kopu Němčický hrubě chyboval a jeho nechtěnou asistenci využil ke gólové střele Mašanský.

Zaskočení domácí se vzmohli do přestávky na jedinou odpověď. Po Chmelíčkově centru se na malém vápně prodral k míči znovu Racko, ale ve skluzu překopl bránu. Jinak se Slovácko potýkalo s nepřesností v rozehrávce, nedařilo se především záložníkům.

Co se ale domácím nepovedlo v celé první půli, to dokázali napravit hned po změně stran. Rackův centr odvrátili ústečtí zadáci jen na hranici pokutového území, kde se razantní přízemní střelou prosadil Görner a v 48. minutě srovnal. Hostující tým přesto pokračoval v nebojácné hře a vedle pozorné obrany se prezentoval nebezpečnými výpady.

Chybující slovácká obrana k tomu navíc sama vybízela. Jako v 66. minutě, kdy Inemanovu nevydařenou malou domů vystihl Procházka a jeho lob přes brankáře Marka vykopl až z brankové čáry Šimáček. Domácí pak přece jen vystupňovali tlak, ale ve čtvrté minutě nastavení zápas druhou brankou nečekaně rozhodli Severočeši: po Maronově brejku vyzval Martykán ke snadnému zakončení Mahmutoviče.

Hráči HFK po slibném začátku výhru neudrželi

Přestřelka se odehrála na trávníku Bohemians, kde už během prvních 20 minut duelu s HFK Olomouc padly tři góly. Nejprve za faul Obermajera proměnil ve 13. minutě Kropáček penaltu, z vedení se však tým HFK dlouho neradoval. Vzápětí totiž po spolupráci Brzeziny s Galbavým vyrovnal střelou k tyči volný Ibe. Ve 20. minutě neudržel domácí brankář Beláň z dálky vystřelený míč, ten se dostal ke Kropáčkovi a hosté se opět ujali vedení.

Hráči Bohemians Praha hráli zpočátku hodně zakřiknutě a nejistě v obraně. Soupeř byli iniciativnější a mohl skórovat i po trestném kopu Krutého. Těsně před odchodem do šaten se vyznamenal volný Šisler, který přízemní střelou k tyči podruhé vyrovnal.

Po změně stran oba celky hýřily aktivitou. V 61. minutě byl faulován domácí Macháček, z hranice šestnáctky z trestného kopu dobře zamířil Šisler a střelou do šibenice dostal Bohemians do vedení. Pojistku přidal v 74. minutě Brzezina, když poslal míč pod tělo padajícího brankáře Doležala. Čtvrtfinalista Poháru ČMFS tak nevyužil šanci předstihnout soupeře v tabulce.

Jihlava uhájila v Sokolově deváté místo

Utkání sousedů v tabulce druhé fotbalové ligy mezi Sokolovem a Jihlavou gól nepřineslo. Tým z Vysočiny tak před svým dnešním soupeřem uhájil deváté místo v neúplné tabulce. Jednou se sice míč v síti ocitl, ale sudí trefu domácího obránce Kury neuznal kvůli Němečkově faulu na jihlavského brankáře Macháčka.

Opava - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 84. Kozák. Rozhodčí: Kocián - Vysloužil, Lakomý. ŽK: Kozák, Barteska, Pejša - Ďurica, Pindor. Diváci: 2737.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (90. Uvíra), Barteska, Matula, Dujka (58. Wirth) - Kozák, Halaška (88. Janoviak). Trenér: Neček.
Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Martinčík (85. Matěj) - Malíř, Hupka (85. Cieslar), Ďurica, Ceplák - Rodrigues, Dombi (77. Berger). Trenér: Kouřil.
1. FC Slovácko - Ústí nad Labem 1:2 (0:1)
Branky: 48. Görner - 24. Mašanský, 90.+4 Mahmutovič. Rozhodčí: Hájek - Szarowski, Drastik. ŽK: Chmelíček, Kaspřák - R. Novák, Maron. Diváci: 3452.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický (74. Stýskala) - Eismann (85. Filipský), Fischer, Görner, Racko - Chmelíček, Činčala (62. Šultés). Trenér: Malura.
Ústí n. L.: R. Novák - Stárek, Džuban, T. Novák, Dvořák - Mašanský (90. Franc), Valenta, David, Benčík (87. Maron) - Martykán, Procházka (78. Mahmutovič). Trenéři: Lacina, Habanec.
Sokolov - Jihlava 0:0
Rozhodčí: Adam - Košec, Ubias. ŽK: Šedivý (Jihlava). Diváci: 1870.
Sokolov: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Thomas - Bauer, Čada, Costa, Mach - Šorfa (71. Jiráček), Salák (66. Habai). Trenér: Abrhám.
Jihlava: Macháček - Veselý, Šedivý, Suchý, Drga - Mezlík, Sviták, Lovětínský - Rabušic (68. Cihlář), Faldyna, Simr. Trenér: Marko.
Fulnek - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Makovička. ŽK: Wozniak (Hradec). Diváci: 752.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Doležal, Staš - Sokol, Slončík (46. Traxl), Kovář, Vajda - Koštuřík (78. Smetana), Lukaštík. Trenér: Daněk.
Hradec Králové: Lindr - Přibyl, Wozniak, Pospíšil - Šmerda (65. Kaplan), Karal, Bouška, Černý (78. Krejcar), Rezek - Pilař, Dvořák (57. Svoboda). Trenér: Klusáček.
Bohemians Praha - HFK Olomouc 4:2 (2:2)
Branky: 45. a 61. Šisler, 15. Ibe, 74. Brzezina - 13. z pen. a 20. Kropáček. Rozhodčí: Drábek - Teuber, Štěrba. ŽK: Lukeš, Brzezina, Ibe, Kwame - Krutý. Diváci: 550.
Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Lukeš, Studík - Galbavý (34. Fenyk), Kwame, Šisler (88. Janzik), Zoubek - Brzezina, Ibe (90. Majer). Trenér: Urban.
Olomouc: Doležal - Lošťák (81. Dadák), Zlatohlavý, Kotúlek, Josefík - Grim, Ševela (67. Lukášek), Janeček, Krutý - Korčián, Kropáček (60. Vodák). Trenér: Kalvoda.