Fotbalisté Ústí nastříleli v druhé lize Fulneku čtyři góly

Fotbalisté Ústí nad Labem zvítězili v nedělním utkání druhé ligy nad Fulnekem 4:0. Hosté dohrávali zápas jen v devíti, když už ve 14. minutě dostal červenou kartu Doležal a v závěru musel ze hřiště i Kovář. Fulnek přitom začal aktivněji a v 5. minutě vystřelil Sokol vedle Novákovy branky. Pak se ale dostal do brejku ústecký Procházka, Doležal ho v šestnáctce fauloval, byl vyloučen a Fousek z penalty poslal domácí mužstvo do vedení.

Ve 20. minutě odpískal rozhodčí Bílek penaltu za ruku ústeckého obránce na druhé straně, ale Smetanovu střelu brankář Novák nadvakrát zlikvidoval. Fulnek se i v deseti snažil o ofenzivní fotbal, ale z brejkového útoku mohl naopak zvýšit Procházka.

V 35. minutě vystrašil hostující Lukaštík Nováka skákavou střelou a tentýž hráč vzápětí mířil zblízka hlavou jen doprostřed ústecké branky. Před přestávkou unikl ústecký Benčík, přihrál Martykánovi, ten posunul míč Valentovi a jeho bomba z 18 metrů skončila v šibenici.

I po přestávce se Fulnek snažil útočit, ale v 57. minutě inkasoval potřetí, když Procházka dostal míč do běhu a překonal Pospěcha. V závěru utekl hostům střídající Mahmutovič, kterého v šestnáctce fauloval Kovář a po druhé červené kartě v utkání stanovil ústecký kapitán Tomáš Novák z penalty konečné skóre na 4:0.

1. HFK Olomouc - Opava 2:0

HFK Olomouc si vyšlápl na druhý tým tabulky a střelecky se prosadil už v 2. minutě. Po Grimově přihrávce se k míči na hranici šestnáctky dostal Korčián a přesnou střelou ho poslal k tyči. Opava měla několik šancí na vyrovnání, ale Kiša, Matula ani Barteska se mezi tyče netrefili.

V druhém poločase měli hosté v 67. minutě možnost vyrovnat po Barteskově přímém kopu, Kolínek přeloboval domácího gólmana Doležala a stoper Kotůlek vykopl míč z prázdné branky. Olomoučtí nakonec pojistili vedení z brejku, když v 85. minutě vysunul Grim Korčiána a ten opět zamířil přesně k tyči.

Hradec Králové podlehl Bohemians

Od začátku se hrál oboustranně útočný fotbal, domácím však vázla kombinace a chyběla finální přihrávka. Hosté hrozili rychlými brejky a v 11. minutě jim jeden vyšel: po pravé straně unikl Fenyk a jeho přesnou přihrávku proměnil Šisler střelou po zemi ve vedoucí branku.

Po změně stran se Hradec zlepšil, ale šance Vodehnala a Svobody v brance neskončily. V 66. minutě podruhé udeřili Pražané: Šisler rozehrál z levé strany trestný kop, Obermajer se zády k brance levačkou trefil a uzavřel skóre.

O minutu později se vyznamenal hostují brankář Winter, když vyrazil bombu Černého ze šibenice. Hradec dál tlačil, ale v útočné fázi zklamal a byli to naopak hosté, kteří mohli z brejků svůj náskok ještě zvýšit.

Slovácko vyhrálo ve Vítkovicích

Výsledkově i herně splnili ve Vítkovicích fotbalisté Slovácka roli favorita. I když hosté od 21. minuty prohrávali, měli nad soupeřem navrch a dvěma góly Šultese skóre otočili. Vítkovicím se v 54. minutě podařilo dělovkou Mikulenky vyrovnat na 2:2, ale pak stejný hráč ve vlastním pokutovém území fauloval střídajícího Filipského a z penalty zařídil Görner hostům vítězství.

Ústí nad Labem - Fulnek 4:0 (2:0)
Branky: 16. Fousek z pen., 44. Valenta, 57. Procházka, 89. T. Novák z pen. Rozhodčí: Bílek - Ardeleánu, Štěrba. ŽK: Pospěch, Malohlava. ČK: 14. Doležal, 87. Kovář (všichni Fulnek). Diváci: 374.
Ústí nad Labem: R. Novák - Stárek, Džuban, T. Novák, Dvořák - Mašanský (61. Vereš), Valenta, Martykán, Benčík - Procházka (81. Mahmutovič), Fousek (71. David). Trenéři: Lacina, Habanec.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kapralík, Doležal, Staš (23. Rozsypal) - Sokol (64. Traxl), Kovář, Lukaštík, Vajda - Smetana, Koštuřík (76. Malohlava). Trenér: Daněk.
1. HFK Olomouc - Opava 2:0 (1:0)
Branky: 2. a 85. Korčián. Rozhodčí: Moudrý - Gallo, Handlíř. ŽK: Spáčil, Lukášek - Víšek, Kozák. Diváci: 723.
Olomouc: Doležal - Josefík, Kotůlek, Kalvoda, Lošťák - Spáčil, Ševela (32. Lukášek), Grim, Janeček - Korčián (87. Zmeškal), Kropáček (61. Vodák). Trenér: Kalvoda.
Opava: Novák - Kolínek (78. Janoviak), Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš, Matula, Barteska, Kiša - Kozák, Halaška (59. Wirth). Trenér: Neček.
Hradec Králové - Bohemians Praha 0:2 (0:1)
Branky: 11. Šisler, 66. Obermajer. Rozhodčí: Moláček - Szarovski, Drastik. ŽK: Krejcar, Černý - Ibe, Obermajer. Diváci: 1489.
Hradec Králové: Lindr - Vít, Wozniak, Pospíšil - Přibyl (61. Kaplan), Krejcar (61. Černý), Bouška (74. Munster), Karal, Rezek - Vodehnal, Svoboda. Trenér: Klusáček.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer, Studík (75. Majer), Hajník - Fenyk, Šisler (86. Jendruščák), Lukeš, Adjei, Zoubek (89. Birhanzl) - Ibe. Trenér: Urban.
Vítkovice - 1. FC Slovácko 2:3 (1:2)
Branky: 21. Schön, 64. Mikulenka - 25. a 40. Šultes, 84. Görner z pen. Rozhodčí: Mikel - Wilczek, Tacina. ŽK: Schön, Motyčka, Baláž - Görner, Ineman, Racko, Šimáček, Fischer. ČK: 39. Baláž - 48. Ineman. Diváci: 580.
Vítkovice: Kollár - Nosko (46. Silveira), Švec, Derych, Mikulenka (87. Proházska) - Valášek (85. Ditrich), Motyčka, Knapp, Novák - Schön, Baláž. Trenér: Grussmann.
Slovácko: Bolek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický - Racko (88. Čtvrtníček), Görner, Fischer, Eismann (59. Filipský) - Činčala (52. Vrba), Šultes. Trenér: Malura.