Podzimní část druhé ligy vyhráli fotbalisté Slovácka

Šlágr druhé ligy, který rozhodoval o podzimním lídrovi této soutěže, zůstal bez vítěze. Na první příčce tak přezimuje Slovácko, Marile patří třetí místo. Hřiště plné vody bylo svědkem svižného utkání, v němž si oba týmy vytvořily příležitosti ke skórování, ale ani jednu nezakončily gólem.

Nebezpečnější byli po celý zápas domácí fotbalisté. V osmé minutě zaplachtila Pilíkova rána ve vzduchu a brankář Bolek míč vyrazil hlavou, po půlhodině hry jej pak z hranice penalty trefil z voleje Plašil. Slovácko si na největší šanci první půle počkalo do 44. minuty, kdy si za obranu naběhl Chmelíček, ale volejem netrefil branku.

Po změně stran už toho k vidění příliš nebylo. Bolek si poradil s další dělovkou z dálky, kterou na něj poslal Nechvátal, zatímco Hruška byl po zbytek zápasu bez práce. Rozhodnout tak mohl závěr. Nejprve v 88. minutě trefil Činčala hlavičkou břevno domácí branky, v nastaveném čase pak Příbramští zahrozili ze dvou rohových kopů. Po prvním trefil Klesa obránce, po druhém vytáhl Pencovu hlavičku z bezprostřední blízkosti Bolek nad břevno.

Čáslav porazila Ústí nad Labem

Fotbalisté Čáslavi porazili Ústí nad Labem 3:0. Zápas začal o 20 minut později, neboť hráči i rozhodčí museli počkat, než pořadatelé odklidí z hrací plochy sníh. S těžkým terénem se lépe vyrovnali Středočeši, kteří se ve 20. minutě ujali vedení. Proti Kocourkovi sice vyběhl a zasáhl gólman Novák, ale míč mu vypadl a domácí útočník snadno otevřel skóre.

Čáslavští měli výhodu řady standardních situací a využili až tu úplně poslední v první půli. Po Hozdově centru hlavičkoval přesně Martin Zachariáš. V té době už Ústečtí hráli bez vyloučeného Mašanského, který u postranní čáry fauloval Hozdu a dostal druhou žlutou kartu.

V druhém poločase si hosté sice vynutili územní převahu, ovšem gólmana Zicha dlouho neohrozili. Čáslavští naopak číhali na rychlé protiútoky, ovšem Kocourek neuspěl, Veselý trefil hlavou jen tyč a v 70. minutě neuznal rozhodčí gól Kurákovi, který zakončil akci z ofsajdu. Kocourek se nakonec přece jen dočkal druhé branky, na 3:0 zvýšil v 75. minutě po přihrávce od Veselého.

Čáslav - Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 20. a 75. Kocourek, 45.+1 Zachariáš. Rozhodčí: Makovička - Košec, Douda. ŽK: Mašanský, Martykán (oba Ústí). ČK: 45. Mašanský. Diváci: 215.
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš - Kurák, Haniak, Dian (84. Jiroušek), Hozda - Kocourek (79. Skopalík), Veselý (84. Strnad). Trenér: Medynský.
Ústí: R. Novák - Karlík, T. Novák (82. David), Džuban, Benko - Mašanský, Valenta, Martykán, J. Franc - Fousek (69. Benčík), Procházka (85. Boček). Trenér: Lacina.
Příbram - Slovácko 0:0
Rozhodčí: Jílek - Handlíř, Čecháček. ŽK: Penc, Klesa, Pleško - Eismann, Šimáček, Činčala. Diváci: 550.
Příbram: Hruška - Pleško, Navrátil, Penc, Plašil - Šindelář (89. De Oliveira), Tarczal, Nechvátal, Klesa - Pilík (78. Podrazký), Huňa (73. Jales). Trenér: Barát.
Slovácko: Bolek - Lysoněk, Ineman, Šimáček, Němčický - Eismann (70. Kaspřák), Šultes, Görner, Fischer (82. Činčala) - Racko (41. Čtvrtníček), Chmelíček. Trenér: Malura.