Fotbalisté Liberce a Brna jsou v semifinále Poháru Intertoto

Fotbalisté Liberce a Brna postoupili z 3. kola do semifinále Poháru Intertoto, vyřazen byl po prohře 0:2 ve Wolfsburgu jen Synot. Liberec si účast v Poháru UEFA přiblížil vítězstvím 2:1 nad španělským Racingem Santander, Brňané až v prodloužení výsledkem 4:2 přešli přes francouzský Guingamp. Liberec v tak narazí na německou Schalke 04, Brňany čeká španělský Villarreal.

Fotbalisté Brna zvítězili v prodloužení nad francouzským Guingampem 4:2, když v normální hrací době skončil zápas 2:1. Dramatické utkání na nově položeném travnatém koberci mělo patřičnou gradaci až do závěrečného hvizdu a téměř osm tisíc nadšených diváků fotbalistům aplaudovalo.

V 13. minutě Švancara po kombinaci s Doškem vyzkoušel pozornost brankáře Le Croma. O minutu později Pacanda vyslal kolmou přihrávkou do protiútoku po levé straně Beleje, z jehož přesného centru vstřelil Abrahám vedoucí branku.

Rozhodlo prodloužení

Proti úvodnímu dějství vsadil Guingamp po změně stran na útočnou hru, z níž si vypracoval i dvě příležitosti k vyrovnání. Obě ale s přehledem zlikvidoval brankář Belic. V 75. minutě se domácím zadákům nepodařilo několikrát odkopnout míč, který se odrazil k Laspallesovi, jehož pomalá střela podklouzla pod brankářem Belicem do sítě. Brňané nerezignovali a v 87. minutě zatočil Svoboda po trestném kopu z levé strany míč přesně do horního růžku francouzské branky.

V prodloužení padaly branky až v druhé části, kdy se rozehrál k výbornému výkonu Mezlík. Ten ve 107. minutě prudce vystřelil z levé strany, brankář Le Crom míč neudržel a Došek jej zblízka dorazil Došek do sítě. O čtyři minuty později unikl Mezlík znovu po levém křídle a ostrou střelou pod břevno přidal čtvrtou branku. Francouzi nevzdali, v závěru snížil Andre, Brňané ale postupové vítězství rozdílem dvou branek uhájili. V nervózní koncovce hráči Guingampu nezvládli nervy a červené karty postupně uviděli Saci a Joseph.

Liberec úspěšně ve Španělsku

Fotbalisté Liberce udělali v Intertoto Cupu další krok ke svému cíli - vysněnému postupu do Poháru UEFA. Po irském Shamrocku Rovers vyřadili v třetím kole letní soutěže španělský Racing Santander a v semifinále narazí na německý celek Schalke 04. Po výhře 1:0 ve Španělsku zvítězili Severočeši dnes doma 2:1. Španělé dohrávali po dvou vyloučeních jen v devíti.

V 33. minutě se Koloušek prokličkoval středem hřiště, dostal se až před vybíhajícího Borju a lobem otevřel skóre. V nástupu do druhé půle měl opět velkou možnost Slovan, ale po rohu Valachovič trefil z malého vápna jen boční síť. Za tři minuty bylo vyrovnáno, protože po rychlém protiútoku dorazil míč do odkryté branky Txiki. V 83. minutě pojistil liberecký postup do čtvrtého kola hlavou Zápotočný. Poté ještě viděl červenou kartu Txiki.

Synotu odveta nevyšla

Fotbalisté Synotu prohráli v odvetě třetího kola Poháru Intertoto s německým týmem VfL Wolfsburg na jeho stadionu 0:2. Po porážce 0:1 před týdnem na domácím trávníku jsou tak ze soutěže vyřazeni. Z mírné územní převahy si Wolfsburg vypracoval první střeleckou příležitost v 23. minutě: na centrovaný míč d'Alessandra z pravé strany vyskočil nejvýše Klimowicz a jeho hlavička do protipohybu brankáře Drobisze skončila v síti.

V poločase vystřídal v obraně Synotu zraněného Palinka mladý Kadlec. Synot se sice ještě jednou pokusil o zvrat, který ale vyzněl zcela naprázdno, neboť obrana Wolfsburgu hrála naprosto spolehlivě. V pohodě hrající Wolfsburg přidal v 77. minutě druhý gól, když hbitý útočník Petrov obešel Němčického a přízemní střelou k tyči překonal bezmocného Drobisze.

Odvetné zápasy čtvrtého kola se hrají 6. srpna. Schalke dnes doma zvítězilo nad Dacií Kišiněv 2:1, což svěřencům trenéra Juppa Heynckese po jednobrankové výhře v moldavském hlavním městě bohatě stačilo k postupu. Villarreal před týdnem zvítězil doma nad Brescií 2:0 a dnes mu v Itálii stačilo remizovat 1:1.