Druhou ligu vedou fotbalisté Bohemians Praha o bod před Slováckem

Fotbalisté Bohemians Praha se po nedělním vítězství 1:0 v Ústí nad Labem dostali do čela druhé ligy. Na první místo jim pomohla sobotní remíza 1:1 Slovácka s Opavou, které dosud okupovaly vedoucí příčky v tabulce.

Ve šlágru 17. kola vedli Slezané od 62. minuty, kdy se dostal z rychlého protiútoku do šance Zapletal, jenž prostřelil brankáře Bolka. Slovácku zachránil remízu až v nastaveném čase střídající Matůš. Zápas zhlédla rekordní návštěva, když na stadion ve Starém Městě přišlo 5756 fanoušků.

Duel v Ústí nad Labem začal náporem domácích, kteří rozehrávali během úvodních sedmi minut pět rohových kopů, ale bez efektu. Na druhé straně vyslal první střelu na ústeckou branku až v 12. minutě Galbavý. Hráči Bohemians pak vyrovnali hru v poli, v první šanci skončila Obermajerova hlavička z malého vápna v náručí domácího brankáře Nováka. Poté gólman Pražanů Winter zneškodnil únik domácího Vondráška. Tři minuty po přestávce trefil Vondrášek z úhlu levačkou břevno branky Bohemians.

Ústecké obraně dělaly starosti zejména Grznárovy standardní situace. Právě tento hráč se v 56. minutě uvolnil v šestnáctce domácích, napálil míč křížnou střelou za Novákova záda a získal hostům vedení a posun do čela tabulky.

Ústí nad Labem - Bohemians Praha 0:1 (0:0)
Branka: 56. Grznár. Rozhodčí: Bílek - Lhoták, Štěrba. ŽK: Hanzlík, Džuban, Karlík (všichni Ústí). Diváci: 564.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Franc, Karlík, Martykán (66. Mahmutovič), Benčík - Fousek (86. Mašanský), Vondrášek (80. Procházka). Trenér: Habanec.
Bohemians: Winter - Turtenwald, Obermajer, Lencevič, Macháček - Zoubek, Adjei, Lukeš, Grznár (80. Majer) - Brzezina (89. Jandzik), Galbavý (61. Ibe). Trenér: Urban.
Hradec Králové - HFK Olomouc 0:0
Rozhodčí: Adámek - Handlíř, Tacina. ŽK: Schulmeister, Hašler - Josefík. Diváci: 1845
Hradec Králové: Podhajský - Němeček, Pilař (79. Svoboda), Černý (79. Dian), Schulmeister - Pospíšil, Dvořák (59. Hašler), Rezek, Zbončák - Wozniak, Riegel. Trenér: Malura.
Olomouc: Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Josefík, Lošťák - Jakubovič, Korčián, Vodák (83. Kropáček), Ševela (89. Spáčil) - Krutý, Škuta (72. Janeček). Trenér: T. Uličný.
Příbram - Sokolov 0:0
Rozhodčí Hrubeš - Douda, Urban. ŽK: Nechvátal - Hrabáč, Kura, Hájovský. Diváci: 1600.
Příbram: Hruška - Pleško, Nohýnek, Penc, Podrazký - Hloušek (79. Jirouš), Tarczal, Costa (60. Nechvátal), Pilík (65. Mišun) - Kalabiška, M. Štochl. Trenér: Barát.
Sokolov: Bertelman - Duchnič, Kura, Mach, Kaplan - Salák, Šorfa (88. Rojka), Hájovský, Fleišman - Javorský, Hrabáč. Trenér: Hašek.
Slovácko - Opava 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Matůš - 62. Zapletal. Rozhodčí: Ardeleánu - Wilczek, Čecháček. ŽK: Barteska (Opava). Diváci: 5756.
Slovácko: Bolek - Němčický, Ineman, Šimáček, Kaspřák - Racko (77. Šturma), Görner, Gonda, Fischer (78. Stýskala) - Šultes, Chmelíček (62. Matůš). Trenér: Kalvoda.
Opava: Novák - Kolínek, Horka, Mezlík, Víšek - Partyš (86. Jelínek), Kiša, Barteska, Zapletal (78. Uvíra) - Halaška, Wirth. Trenér: Neček.
Hlučín - Sparta Krč 1:0 (0:0)
Branka: 80. Melecký. Rozhodčí: Mojžíš - Slavík, Santarius. ŽK: Moravčík - Nešpor, Jedinák. Diváci: 1068.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Švrček, Sáblík, J. Barcal - Moravčík (90.+3 Žižka), Melecký, Prokeš (86. Hanus), Stoklásek - Koubek (76. Vaculík) - Galajda. Trenér: Samec.
Krč: Diviš - Nešpor, Pikl, Soukup, Waldhauser - Flachbart, Kordiak, Kounovský (84. Matějka), Jedinák - Bureš (53. Houštecký), Vojtíšek (69. Dejmek). Trenér: Šimurka.
Dukla Praha - Čáslav 2:2 (2:1)
Branky: 35. Hanus, 42. Svatonský - 12. Kocourek, 52. Hozda. Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Pokorný. ŽK: Palša - Vošahlík. Diváci: 510.
Dukla: Miščík - Buryán (75. Mikula), Palša, Hubka, Rychlík - Svatonský, Adam, Ludačka, Hanus (63. Michal), Volek (46. Nečas) - Kulvajt. Trenér: Bittengel.
Čáslav: Malík - Kotrba - Skopalík, Skoupý, Pravda - Kurak, Pokorný (89. Sedláček), Jiroušek, Hozda (93. Haniak) - Kocourek, Vošahlík (68. Veselý). Trenér: Medynský.