Třinečtí fotbalisté vyhráli předehrávku ve Vítkovicích

OSTRAVA

Třinečtí fotbalisté udělali důležitý krok k záchraně v druhé nejvyšší soutěži. V páteční předehrávce 19. kola zvítězili v Ostravě na hřišti Vítkovic 2:0 a před víkendovým programem se vzdálili dvojici týmů na sestupových pozicích na čtyři body. Jejich páteční soupeř má na dvanáctém místě už jen tři body k dobru.

V ocelářském derby hosté od úvodních minut hýřili aktivitou a poprvé vážně zahrozili už v desáté minutě. Maceček ale přihrávku od Malíře gólově nezúročil. Domácí Novák pak hlavou vyzkoušel brankáře Lipčáka, ale další velké možnosti měli znovu Třinečtí. Malíř však přihrávku Lisického zbrkle zahodil a Maceček z pěti metrů nastřelil pouze brankáře Vaclíka.

Před přestávkou nakonec mohly jít do vedení Vítkovice, ale střelu Nováka za překonaným gólmanem vykopl z brankové čáry Lisický. Po přestávce byli domácí za nevyužitou příležitost potrestáni. Hosté měli dál převahu a v 65. minutě ji už zúročil Maceček, sedm minut nato domácí tým dorazil Doubek.

Vítkovice - Třinec 0:2 (0:0)
Branky: 65. Maceček, 72. Doubek. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Čecháček. ŽK: Hrdlovič - Maceček, Malíř. Diváci: 825.
Vítkovice: Vaclík - Derych, Hrdlovič, Švehla, Mikulenka - Pulkert, Křiva (84. Doležal), Motyčka, Novák (63. Dobeš) - Prohaszka, Schön (76. Fromelius). Trenér: Grussmann.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík - Malíř (90.+1 Lukšík), Hupka, Berger, Konečný - Doubek (85. Ďurica), Maceček (76. Veselý). Trenér: Kouřil.