Druhou fotbalovou ligu vede Opava díky výhře v Hradci Králové

Fotbalisté Opavy zvítězili v nedělním utkání 19. kola druhé ligy v Hradci Králové 1:0 a v čele tabulky zásluhou lepšímu skóre vystřídali Bohemians Praha, kteří hráli ve Fulneku bez branek. Třetí Slovácko má o dva body méně, další exligový celek z Příbrami doma jen remizoval s Čáslaví a je pátý.

Fotbalisté Opavy - ilustrační foto

Opava v Hradci poprvé zahrozila v páté minutě, kdy Horka trefil střelou z 30 metrů břevno. Zanedlouho se stejný hráč už prosadil, když po Partyšově rohu poslal míč hlavou přesně k levé tyči Podhajského branky. Domácí kontrovali Pospíšilovou střelou, kterou gólman Novák s námahou vyrazil. I v dalším průběhu utkání se Hradec marně snažil vyrovnat, čtvrt hodiny před koncem Opavu při největší šanci Východočechů po rohovém kopu znovu zachránil brankář.

Až na čtvrtý pokus se podařilo fotbalistům Slovácka vybojovat první jarní vítězství. Krč předčili kombinačně a o výhře rozhodli dvěma brankami v první půlhodině utkání. Domácím fotbalistům vyšla sázka na útočnou hru, soupeře od úvodních minut zatlačili do obrany a už v 5. minutě po Gondově přihrávce Stýskala překonal poprvé brankáře Diviše. Druhý gól přidal v 29. minutě po Stýskalově nahrávce Chmelíček.

Naopak dosavadní střížkovský lídr druhé ligy poprvé na jaře naplno nebodoval. Každému z mužstev patřil ve Fulneku poločas, v tom prvním měli více ze hry hosté a už ve čtvrté minutě měl obránce Lencevič obrovskou příležitost, ale míč z jeho hlavy trefil jen břevno. Po změně stran zase byli aktivnější domácí, vypracovali si ale rovněž jen jednu velkou šanci. Střídající Malohlava však v závěru v těžké pozici bezchybného gólmana Wintera nepřekonal.

Ústí nad Labem - HFK Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 33. Pimpara, 56. Mahmutovič - 60. Zlatohlavý. Rozhodčí: Moláček - Pospíšil, Teuber. ŽK: Dvořák, Mahmutovič, Valenta - Kropáček. Diváci: 511.
Ústí: R. Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Mašanský (72. Martykán), Valenta, Fousek (75. Karlík), Benčík - Vondrášek (85. Procházka), Mahmutovič. Trenér: Habanec.
Olomouc: Doležal - Dadák, Kalvoda (46. Zlatohlavý), Lukášek, Lošťák - Janeček (46. Pokorčák), Ševela, Jakubovič, Krutý - Vodák, Kropáček (64. Korčián). Trenér: T. Uličný.
Slovácko - Krč 2:0 (2:0)
Branky: 5. Stýskala, 29. Chmelíček. Rozhodčí: Hrubeš - Handlíř, Tacina. ŽK: Chmelíček, Racko - Soukup. Diváci: 4007.
Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Gonda, Grim (61. Fischer), Stýskala, Racko (83. Čtvrtníček) - Matůš, Chmelíček (68. Šturma). Trenér: Kalvoda.
Krč: Diviš - Soukup, Waldhauser, Nešpor - Matějka, Kordiak, Viskup, Dejmek (81. Jedinák), Šmerda - Kounovský (82. Bureš), Pikl. Trenér: Šimurka.
Hlučín - Sokolov 0:0
Rozhodčí: Hájek - Drastik, Lakomý. ŽK: Moravčík - Mlika. Diváci: 1296.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Švrček, Sáblík, J. Barcal - Moravčík, Melecký (69. Bohdaň), Prokeš (89. Hanus), Stoklásek (84. Žižka) - Koubek, Galajda. Trenér: Samec.
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Kura, Hájovský, Mach - Salák (87. Šorfa), Javorský, Čada, Fleišman - Duchnič (46. Poděbradský), Mlika (90.+2 Rojka). Trenér: M. Hašek.
Fulnek - Bohemians Praha 0:0
Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Vysloužil. ŽK: Král - Obermajer, Ibe. Diváci: 710.
Fulnek: Pospěch - Král, Krása, Kaprálik, Staš - Vyskočil, Slončík, Kovář, Lukaštík, Vajda - Koštuřík (77. Malohlava). Trenér: Daněk.
Bohemians Praha: Winter - Turtenwald, Obermajer, Lencevič, Grznár - Lukeš, Galbavý, Adjei, Majer (63. Zoubek) - Fenyk (60. Jandzik), Ibe (84. Brzezina). Trenér: Urban.
Dukla Praha - Jihlava 1:1 (1:0)
Branky: 11. Nečas - 77. Tlustý. Rozhodčí: Moudrý - Urban, Štěrba. ŽK: Michal, Hubka, Svatonský, Mikula - Böhm, Schneider. ČK: 64. Svatonský. Diváci: 438.
Dukla Praha: Rada - Buryán, Palša, Hubka, Rychlík - Michal, Adam, Ludačka, Svatonský - Nečas (70. Mikula), Kulvajt (89. Kunc). Trenér: Bittengel.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Gába, Schneider, Cihlář - Dupal (46. Veselý), Faldyna, Böhm (73. Vácha). Trenér: Marko.
Hradec Králové - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 8. Horka. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Santarius. ŽK: Chleboun, Pospíšil, Vodehnal, Podhajský (všichni Hradec). Diváci: 1861.
Hradec: Podhajský - Dian (73. Riegel), Černý (58. Vodehnal), Schulmeister, Přibyl (46. Vít) - Pospíšil, Chleboun, Hašler, Rezek - Zbončák, Wozniak. Trenér: Malura.
Opava: Novák - Mezlík, Víšek, Wirth, Zapletal (85. Janoviak) - Halaška, Horka, Uvíra, Kiša - Kozák (90. Půda), Partyš. Trenér: Neček.
Příbram - Čáslav 1:1 (1:0)
Branky: 13. Pilík - 61. vlastní Pleško. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Nechvátal - Vošahlík. ČK: 71. Kotrba (Čáslav). Diváci: 1100.
Příbram: Hruška - Pleško, Penc, Nohýnek, Podrazký - Tarczal, Pilík, Nechvátal (82. Costa), Kalabiška - M. Štochl (77. Jales), Jirouš (70. Šindelář). Trenér: Pihávek.
Čáslav: Havránek - Kotrba, Haniak, Skoupý (33. Sedláček), Kurak - Wolf (59. Slezák), Poorný, Skopalík, Hozda - Vošahlík, Kocourek (79. Urban). Trenér: Medynský.