Příbramští fotbalisté prohráli v druhé lize v Jihlavě

Příbramští fotbalisté ztratili v druhé lize další body. Po domácí remíze s poslední Krčí v pátek aspirant na postup prohrál v předehrávce 22. kola v Jihlavě 0:2 a v tabulce zůstal na čtvrtém místě.

V duelu bývalých účastníků nejvyšší soutěže se nejprve trefil v 17. minutě domácí Faldyna, který pak ještě neproměnil penaltu, další centr využil krátce po přestávce Brazilec Gabriel. Jihlavští fotbalisté tak už pošesté za sebou neprohráli.

Příbram začala velmi vlažně a brzo za to pykala. Ve 12. minutě se ještě Schneiderovi před brankou po centru Veselého zamotal míč mezi nohama, v 17. minutě už šli ale domácí do vedení. Dupal poslal míč z rohového kopu na hlavu Faldynovi a ten svou devátou brankou v sezoně snížil příbramské postupové naděje.

Hosté o sobě dali vědět až téměř po půlhodině hry. V 27. minutě vypálil z pětadvaceti metrů k tyči Kalabiška, gólman Šimon ale míč nadvakrát zkrotil. O čtyři minuty později se pokoušel po rohovém kopu zorientovat před brankou Štochl, ale minul.

Pak znovu zaútočila Jihlava: nejprve tvrdě vypálil Veselý, odražený míč poslal jen těsně vedle branky Hušbauer. Největší šanci na vylepšení náskoku ale domácí promarnili v 38. minutě. Huňa v pokutovém území stáhl k zemi Veselého, míč si na penaltu postavil Faldyna, ale ukopl se a během týdne zahodil pokutový kop už podruhé.

Jeho selhání krátce po přestávce napravil střídající Brazilec Gabriel. V 48. minutě ve zmatku před brankou Marily obešel gólmana a dal svůj první gól v českém angažmá. "Museli jsme vinou trestů a zranění improvizovat v sestavě, ale i s mladými hráči jsme dokázali soupeře přehrát. Navíc se potvrdilo, že slabou stránkou Příbrami je bránění standardních situací," řekl trenér Jihlavy Karol Marko.

V 73. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto. Před jediným obráncem se zjevili centrující Vácha, nahrávající Faldyna a zakončující Dupal, ten ale tváří v tvář Hruškovi zaváhal. Hosté dohrávali v křeči a jejich myšlenky na postup se pomalu rozplývají. "Může nás to hodně mrzet. Propadli jsme ve všech věcech, na které jsme se připravovali. Vytvořili jsme mnoho chyb a doplatili jsme na to," zlobil se po zápase kouč Příbrami Ivan Pihávek.

Vysočina Jihlava - Marila Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 17. Faldyna, 48. Gabriel. Rozhodčí: Drábek - Čecháček, Douda. ŽK: Gabriel - Pilík, Nechvátal, M. Štochl, Mišun. Diváci: 1750.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Gába, Cihlář - Veselý (44. Gabriel), Schneider, Hušbauer, Dupal (81. Böhm) - Rabušic (63. Vácha), Faldyna. Trenér: Marko.
Příbram: Hruška - Mišun, Penc (75. J. Štochl), Huňa, Mácha - Kalabiška, Nechvátal (85. Jirouš), Pilík (69. Šindelář), Tarczal - Nohýnek, M. Štochl. Trenér: Pihávek.