Bohemians Praha i v deseti porazili poslední Spartu Krč

Lídr druhé fotbalové ligy Bohemians Praha nezaváhal v souboji s posledním celkem tabulky a Spartu Krč porazil na jejím hřišti 2:1. Domácím k vyrovnání nepomohlo ani vyloučení Zoubka v závěru utkání.

Hostující Bohemians odstartovali zápas náporem, který vyústil v šance Ibeho a Grznára, který o milimetry přestřelil. Také druhý poločas začali lépe hosté a tentokrát už dokázali skórovat. Ve 49. minutě se po sérii tří rohů prosadil Ibe, za dvě minuty přidal druhý gól Jandzik.

Domácím se podařilo snížit v 73. minutě díky Nešporovi a v závěr nebyli daleko od vyrovnání. V 86. minutě dostal za hrubý faul bez míče rovnou červenou kartu Zoubek a oslabení Bohemians se ještě strachovali o výsledek.

Slovácko zabralo na Dukle

Po čtyřech zápasech bez výhry fotbalisté Slovácka vybojovali ve druhé lize vítězství na hřišti Dukly, kterou porazili 2:1 gólem v nastaveném čase. Mezi vážnými adepty na postup udržel hosty svou brankou Šultes.

Slovácku vyšel také vstup do zápasu. Ve třetí minutě domácí Mikula nepřesným odkopem "našel" za obranou Matůše, který střelou k tyči skóroval. V 11. minutě minula Matůšova střela z 20 metrů těsně tyč. Po rohu hlavičkoval těsně nad Lysoněk. Pak si Nečas obhazoval Inemana, ten zahrál rukou, ale rozhodčí nic neviděl.

Po přestávce mohl po Matůšově centru zvýšit Šultes, ale hlavičkoval těsně vedle. V 54. minutě si naběhl do uličky Svatonský, nepřehodil však vybíhajícího brankáře Bolka, který střelu srazil na roh. Vyrovnal až Hanus, který se po Michalově rohu trefil hlavičkou ke vzdálenější tyči.

Slovácko mohlo rozhodnout už v 87. minutě, kdy Miščík nadvakrát chytil prudkou ránu Görnera. Ve třetí minutě nastavení unikl po pravé straně Racko, odcentroval a Šultes hlavou z malého vápna rozhodl.

Třinec vykročil za záchranou

Výhrou 3:1 nad Čáslaví udělali třinečtí fotbalisté další krok na cestě za záchranou. Po slabém výkonu obou týmů v prvním poločas vyšel domácím zásluhou posunutí Lisického na pravý kraj zálohy skvěle začátek druhé půle.

Po hezkých kombinačních akcích nastřílel Třinec během devíti minut tři góly a srazil soupeře na kolena. Hostům se sice po šesti minutách a chybě domácí obrany podařilo v 62. minutě díky Sedláčkovi snížit, víc už jim ale domácí nedovolili.

Opava porazila Fulnek

Opava v předchozích čtyřech zápasech třikrát prohrála a získala jediný bod za remízu ve Vítkovicích, takže potřebovala proti silnému Fulneku naplno bodovat, aby se udržela ve hře o postup do první ligy. V prvním poločase ale příliš vzruchu před brankami nebylo. Hosté mezi tyče prakticky nevystřelili, a domácí ohrozili brankáře Pospěcha jen dvakrát.

V 15. minutě se Halaška prodral přes obranu a pokusil se přehodit fulneckého gólmana, ale překopl i branku. Ve 28. minutě Kozák hlavičkou uvolnil Halašku, ale jeho prudkou střelu Pospěch vyrazil.

Ve druhém poločase zahrozili nejprve hosté a Novák vyrazil nebezpečnou hlavičku Smutného na roh, o minutu později ve sporné situaci zastavil fulnecký útok praporek pomezního rozhodčího.

Pak už přišly chvíle Opavy. V 57. minutě Kozák uvolnil Halašku, který se kličkou zbavil obránce a s přehledem skóroval. V 63. minutě si Kozák narazil se střídajícím Zapletalem a jeho tečovaná střela prošla do fulnecké branky. Závěr zápasu už měli domácí zcela pod kontrolou.

HFK Olomouc klesá v tabulce

Fotbalistům 1. HFK Olomouc se přestalo v domácích utkáních dařit, s s devátým Sokolovem opět jen remizovali a v tabulce stále klesají. V prvním poločase měl největší šanci Sokolov, ale Mlika ještě minul. Tentýž hráč se dokázal prosadit hned v úvodu druhého dějství, když si naběhl mezi domácí stopery a přesnou ranou dostal hosty do vedení.

Hanáci se rychle oklepali, útočník Korčian si také poradil s obranou soupeře a v 53. minutě vyrovnal. HFK měl ve zbytku hry více míč na svých kopačkách, ale větší šanci si vypracoval až v závěru. Střídající útočníci Hanzel s Kropáčkem však ztroskotali na brankáři Bertelmanovi.

Druhá liga - 24. kolo:
Sparta Krč - Bohemians Praha 1:2 (0:0)
Branky: 73. Nešpor - 49. Ibe, 51. Jandzik. Rozhodčí: Ardeleanu - Drastík, Peřina. ŽK: Horkavý (Krč). ČK: 86. Zoubek (Bohemians). Diváci: 368.
Sparta Krč: Diviš - Soukup, Nešpor, Horkavý, Matějka (58. Dejmek) - Viskup (73. Šmerda), Dubský, Kounovský, Jedinák (73. Houštecký), Bureš - Pikl. Trenér: Hřídel.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Turtenwald, Obermajer, Lukeš (58. Fenyk, 75. Kwane), Jandzik, Galbavý (90. Janů), Zoubek, Ibe, Lencevič - Grznár. Trenér: Urban.
Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky: 64. Hanus - 3. Matůš, 90.+3 Šultes. Rozhodčí: K. Hrubeš - Čecháček, Lakomý. ŽK: Rychlík, Svatonský, Hubka, Mikula - Matůš. Diváci: 410.
Dukla: Miščík - Mikula, Kuděla, Hubka, Rychlík - Michal, Ludačka, Adam (59. Kulvajt), Hanus (83. Kunc) - Svatonský, Nečas (70. Malý). Trenér: Bittengel.
Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Görner, Fischer, Gonda - Šultes (90.+3 Stýskala), Matůš (85. Eismann), Činčala (66. Racko). Trenér: Kalvoda.
Třinec - Čáslav 3:1 (0:0)
Branky: 47. Hupka, 53. R. Veselý, 56. Doubek - 62. Sedláček. Rozhodčí: R. Hrubeš - Novák, Tauber. ŽK: Chlebek, Formánek, Matěj - Sedláček. Diváci: 712.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Matěj - Hromada (46. Sostřonek), Berger, Hupka, Konečník - R. Veselý (83. Ďurica), Doubek (80. Maceček). Trenér: Kouřil.
Čáslav: Havránek - Haniak, Mráz, Skoupý, Pravda - Skopalík, Sedláček, Pokorný (57. Jiroušek), Hozda - Kocourek (66. M. Veselý), Strnad. Trenér: Medynský.
Opava - Fulnek 2:0 (0:0)
Branky: 57. Halaška, 63. Kozák. Rozhodčí: Adam - Kubias, Dobrovolný. ŽK: Víšek, Wirth, Kozák - Smutný, Kovář, Král, Kapralík. Diváci: 2940.
Opava: Novák - Kolínek (65. Uvíra), Horka, Pejša, Víšek - Partyš, Wirth (52. Kiša), Barteska, Jelínek (60. Zapletal) - Halaška, Kozák. Trenér: Neček.
Fulnek: Pospěch - Král (83. Staš), Krása, Kovář, Kaprálik - Vyskočil, Pavlík, Slončík, Vajda - Smutný (60. Koštuřík), Lukaštík (68. Malohlava). Trenér: Daněk.
1. HFK Olomouc - Baník Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 53. Korčián - 47. Mlika. Rozhodčí: Hájek - Pospíšil, Douda. ŽK: Zlatohlavý, Kalvoda, Krutý - Čada, Mlika. Diváci: 560.
Olomouc: Doležal - Josefík, Zlatohlavý, Kalvoda, Lošťák - Janeček, Toporčák, Jakubovič (46. Lukášek), Krutý - Vodák (62. Kropáček), Korčián (79. Hanzel). Trenér: Uličný.
Sokolov: Bertelman - Čada, Kura, Poděbradský, Kaplan - Salák (79. Šorfa), Hájovský, Fleišman (68. Mach), Javorský - Duchnič, Mlika. Trenér: M. Hašek.