Fotbalisté Bohemians Praha doma jen remizovali s Třincem

Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Bohemians Praha ztratil v utkání 25. kola na svém hřišti dva body po remíze 1:1 s dosud čtrnáctým celkem tabulky Třincem. Pražané mají v čele tabulky čtyřbodový náskok před Opavou, která vyhrála na hřišti Čáslavi 3:2. Slovácko, Fulnek a Příbram jsou o další dva body zpět.

Bohemians se střelecky prosadili až v druhé půli, když se po Grznárově rohovém kopu dostal míč na hlavu kapitána Obermajera. V 81. minutě se však Třinci po hrubé chybě domácích a rychlé výměně míče mezi Bergrem, Konečníkem a střelcem Doubkem podařilo vyrovnat. V nastavení mělo mužstvo Bohemians ještě šanci na zvrat, ale Grznár ani Galbavý už neměli síly na úspěšné zakončení.

Také fotbalisté Slovácka ztratili po remíze s Hradcem Králové další domácí body. I oni přitom Šultesovou zásluhou vedli, po přestávce se ale obraz hry změnil. Hradec vsadil na útočnější pojetí, v 53. minutě ještě skončila Plašilova hlavička jen na tyči, ale po hodině hry Černý využil prostor, který mu nechali domácí obránci, a přízemní střelou vyrovnal.

Zaváhání Slovácka využila Opava. Ta se dostala na postupovou příčku, když si výhru v Čáslavi vydřela tři minuty před koncem zásluhou útočníka Půdy, který zastoupil distancovaného nejlepšího střelce sezony Libora Kozáka.

Příbram se drží ve hře

Fulnek byl v Jihlavě po většinu zápasu aktivnější a získal tři body za výhru 2:1. Domácím pomohla rychlá branka Vyskočila, po hodině hry se ve skrumáži nejlépe zorientoval Traxl a zajistil domácím dvougólový náskok. Jihlavští zápas po Dupalově trestném kopu z 22 metrů zdramatizovali, ale vyloženou šanci k vyrovnání si už nevypracovali.

Příbramské fotbalisty udržela v kontaktu s dalšími kandidáty na postup do první ligy výhra nad HFK Olomouc, o kterou se postaral Jales. V 26. minutě zakončil povedenou akci, kterou načala Tarczalova ideální přihrávka za obranu na Huňu. Domácí útočník šel sám na brankáře Doležala a Jalesovi poslal míč do vyložené pozice před prázdnou branku.

Výsledky II.ligy - 25. kolo:
Čáslav - Opava 2:3 (0:1)
Branky: 58. Vošahlík, 68. Strnad - 22. Jelínek, 73. Mezlík, 87. Půda. Rozhodčí: Kocourek - Douda, M. Urban. ŽK: Jiroušek, Haniak, Pravda - Halaška. Diváků: 712.
Čáslav: Havránek - Kotrba, Mráz, Haniak, Pravda - Urban (89. Pokorný), Skopalík, Jiroušek, Kocourek - Strnad, Vošahlík (88. Veselý). Trenér: Medynský.
Opava: O. Novák - Kolinek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (49. Zapletal), Kiša, Barteska (17. Wirth), Jelínek (81. Uvíra) - Halaška, Půda. Trenér: Neček.
Příbram - HFK Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 26. Jales. Rozhodčí: Adam - Filípek, Mencl. ŽK: Jales, Klesa, Ševr - Josefík, Ševela. Diváci: 800.
Příbram: Hruška - Mácha, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Klesa (61. Kalabiška), Tarczal, Costa (76. Ševr), Hloušek - Huňa, Jales (70. De Oliveira). Trenér: Pihávek.
Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kalvoda, Josefík - Janeček (46. Spáčil), Ševela, Toporčák, Krutý - Hanzel (59. Vodák), Korčián. Trenér: Uličný.
Slovácko - Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branky: 30. Šultes - 60. Černý. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Teuber. ŽK: Gonda - Rezek, Podhajský, Pospíšil, Čupr. Diváci: 4800.
Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Šultes (62. Racko), Fischer (77. Stýskala), Görner, Gonda - Matůš (72. Chmelíček), Činčala. Trenér: Kalvoda.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil (66. Přibyl), Wozniak, Němeček (32. Dian), Čupr - Chleboun, Plašil, Vít, Černý (85. Vodehnal), - Dvořák, Rezek. Trenér: Malura.
Hlučín - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 79. Karlík. Rozhodčí: Moláček - Lhoták, Čecháček. ŽK: Bogdaň, Koubek, Švrček - Karlík. Diváci: 1156.
Hlučín: Kosmál - Hornyak, Bogdaň, Švrček, Barcal - Žižka, Kovář, Prokeš (85. Hanus), Koubek - Vaculík, Galajda. Trenér: Samec.
Ústí nad Labem: Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Mašanský, Valenta, Karlík, Vondrášek (35. Procházka) - Mahmutovič (88. Martykán), Fousek. Trenér: Habanec.
Fulnek - Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 21. Vyskočil, 60. Traxl - 63. Dupal. Rozhodčí: Kocián - Drastik, Peřina. ŽK: Vajda, Krása - Kadlec, Vepřek, Dupal. Diváci: 610.
Fulnek: Pospěch - Kaprálik, Krása, Staš - Vyskočil, Pavlík, Kovář, Slončík (67. Sedlák), Vajda - Traxl (68. Malohlava), Smutný (90. Koštuřík). Trenér: Daněk.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý (27. Veselý), Kadlec, Vepřek - Gabriel (56. Dupal), Gába, Schneider, Cihlář - Hušbauer (67. Böhm), Faldyna. Trenér: Marko.
Bohemians Praha - Třinec 1:1 (0:0)
Branky: 53. Obermajer - 81. Doubek. Rozhodčí: Makovička - Santarius, Lakomý. ŽK: Grznár - Lipčák. Diváci: 700.
Bohemians: Winter - Macháček, Obermajer, Lencevič, Turtenwald - Fenyk (79. Janů), Jandzik, Adjei (86. Majer), Grznár - Ibe, Galbavý. Trenér: Urban.
Třinec: Lipčák - Sostřonek (75. Lukšík), Pindor, Chlebek, Martinčík - Lisický, Hupka, Berger, Konečník - Veselý (63. Doubek), Maceček (63. Hromada). Trenér: Kouřil.
Sokolov - Krč 1:1 (1:0)
Branky: 20. Poděbradský - 75. Bureš. Rozhodčí: Damková - Novák, Štěrba. ŽK: Hájovský, Mlika - Šmerda. Diváci: 1841.
Sokolov: Bertelman - Kaplan (90. Rojka), Filip, Hájovský, Mach (68. Jiráček) - Salák, Čada, Javorský, Poděbradský - Mlika (81. Šorfa), Duchnič. Trenér: M. Hašek.
Krč: Diviš - Šmerda, Bureš, Nešpor, Horkavý - Viskup, Dubský (84. Tomko), Jedinák, Kounovský (59. Houštecký) - Vojtíšek (66. Dejmek), Pikl. Trenér: Hřídel.