Fotbalisty Příbrami poslala výhra na Julisce na druhé místo

Fotbalisté Marily Příbram otočili zápas s Duklou Praha, kterou porazili na Julisce 2:1 a posunuli se v tabulce druhé ligy na druhé místo, jež zaručuje postup do nejvyšší soutěže. O výhře rozhodl trefou z penalty v nastaveném čase Huňa. V odpoledním utkání vyhrál Hradec Králové 2:1 nad Fulnekem a posunul se na čtvrté místo.

Skóre nedělního duelu mezi Duklou a Příbramí otevřeli domácí, když po centru Nečase přeskočil Svatonský Máchu, zpracoval míč na prsou a střelou ze šesti metrů skóroval. Hostům poté ve vyrovnání zabránila tyč, kterou trefil střelou z více než dvaceti metrů Costa. Dukla mohla zakončit první poločas s dvoubrankovým náskokem, Kunc ale před prázdnou brankou nedosáhl na míč.

Marile, která je oficiálním nástupcem jedenáctinásobného ligového mistra Dukly Praha, se podařilo vyrovnat v 79. minutě. Po stříleném centru si brankář Rada ještě se Huňovou střelou poradil, na dorážku už však byl krátký.

Stejný hráč pak v nastaveném čase rozhodl o výhře Příbrami. V 92. minutě při centru do pokutového území potáhl Palša Jirouše za dres a rozhodčí Jech nařídil pokutový kop, který Huňa s přehledem proměnil. Do konce sezóny zbývají čtyři kola, Příbram ztrácí šest bodů na první Bohemians Praha a je bod před třetí Opavou.

Dukla Praha - Příbram 1:2 (1:0)
Branky: 4. Svatonský - 79. a 90.+2 z pen. Huňa. Rozhodčí: Jech - Gallo, Peřina. ŽK: Hubka, Hanus, Svatonský (všichni Dukla). Diváci: 377.
Dukla Praha: Rada - Mikula (93. Buryán), Palša, Kuděla, Rychlík - Hanus (89. Uhlíř), Adam, Hubka, Svatonský - Kunc, Nečas (72. Kopta). Trenér: Bittengel.
Příbram: Hruška - Mácha, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Hloušek (72. Jirouš), Costa (62. De Oliveira), Pilík, Tarczal - Jales (29. Kalabiška), Huňa. Trenér: Morales.

Začátek utkání s Hradcem Králové byl ve znamení tlaku Fulneku, jehož hráči se několikrát dostali k hradecké šestnáctce. Domácí obrana však pracovala spolehlivě. Hosté hráli běhavý kombinační fotbal a prim v něm hrál nestárnoucí Slončík.

Od 20. minuty se začal prosazovat Hradec. Největší nebezpečí hrozilo především při trestných kopech Čupra, ale fulnecký gólman Bláha byl pozorný. Od 30. minuty se už hrálo jen na polovině hostů, v době největšího tlaku Hradce však při rychlém protiútoku našel Slončík uličkou Pavlíka a ten otevřel skóre.

V úvodu druhého poločasu si vytvořili Východočeši drtivý tlak, šance střídala šanci, jen Pilař měl tři za sebou. Vyrovnání se domácí dočkali v 63. minutě, kdy střelu Černého vyrazil Bláha jen k Němečkovi a ten z voleje málem protrhl síť.

O tři minuty později fauloval Kovář v pokutovém území Němečka a z penalty vstřelil Čupr vedoucí branku. Potom přišly další velké šance Hradce, ale Černý se ani v těch stoprocentních neprosadil. V závěru utkání Fulnek ožil, krátce před koncem Podhajský zázračně chytil gólovou hlavičku Lukaštíkovi a v třetí nastavené minutě Vyskočil trefil jen boční síť hradecké branky.

Hradec Králové - Fulnek 2:1 (0:1)
Branky: 63. Němeček, 66. Čupr z pen. - 39. Pavlík. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Handlíř. ŽK: Černý, Vít - Staš, Sedlák, Kovář, Pavlík, Vajda, Slončík. Diváci: 996.
Hradec Králové: Podhajský - Přibyl, Wozniak, Chleboun, Čupr - Plašil (85. Zbončák), Němeček (78. Krejcar), Vít, Rezek - Černý, Pilař (89. Dvořák). Trenér: Malura.
Fulnek: Bláha - Staš (69. Traxl), Kapralík, Krása, Sedlák (86. Malohlava) - Vyskočil, Slončík, Kovář, Pavlík, Vajda - Smutný (56. Lukaštík). Trenér: Daněk.