Jihlava překazila Bohemians oslavy

Bohemians v Jihlavě v případě vítězství mohli slavit postup do ligy a na rozdíl od středy, kdy jen remizovali s Hradcem Králové, se už v neděli nemuseli ohlížet na další výsledky. Jedinečnou šanci ale tým z pražského Střížkova promarnil bojácným a bázlivým výkonem bez jiskry, za nějž zaplatil prohrou 1:3.

Přestože hosté od 16. minuty vedli po trefě Ibeho, Rabušic, Gabriel a Faldyna ještě do poločasu skóre dokonale otočili a připravili Bohemians porážku po šesti zápasech. Pražané budou mít další šanci na postup do ligy o dalším víkendu proti Vítkovicím.

Tým Bohemians plný zkušených harcovníků jako by na Vysočině svázala nervozita a vidina možné postupové oslavy. Přitom pro Pražany se zápas v Jihlavě vyvíjel nejlepším možným způsobem. Už v 16. minutě si Nigerijec Ibe naběhl na rohový kop a s pomocí tyče pro Bohemians zajistil vedení.

Branka měla pro hosty "prvoligový" přívlastek jen chvíli. Po dvou minutách nepokryli standardní situaci a jihlavský talent Rabušic hlavou zblízka vyrovnal. Tím hosty pořádně vykolejil, protože v následné hluché dvacetiminutovce ztratili celý zápas. Bohemians nestíhali rychlostně, přes jejich zálohu se na branku valil jeden útok za druhým. Deset minut před poločasem gólmana Wintra se štěstím přeloboval brazilský záložník Gabriel. Čtyři minuty po něm zkázu favorita dokonal nejlepší domácí střelec Faldyna, jemuž připravil samostatný únik skvělou uličkou Rabušic.

Hosté jako by v poločase ztratili víru v možný zvrat. Lídr druholigové tabulky po přestávce zahrozil jen hlavičkou Ibeho a přestože většinou hrál na jihlavské polovině, už se k nebezpečným akcím nedostal. Jihlavští se dočkali cenného skalpu a potvrdili skvělou domácí bilanci v jarních zápasech, v nichž ztratili body jen za remízu s Hlučínem.

Ústečtí porazili v druhé lize Sokolov 3:0

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v utkání 28. kola Sokolov 3:0 a udělali významný krok k záchraně ve druhé lize. Hostující Západočeši po dobrém vstupu do jarní části sezóny čekají už pět zápasů na vítězství, nedělní prohra je pro ně navíc nejtěžší v sezóně.

V úvodu zápasu byl ale Sokolov lepší a útočnější, ale na konci úvodní čtvrthodiny fauloval Filip v šestnáctce ústeckého Vondráška a Valenta proměnil penaltu. O deset minut později se vyznamenal domácí brankář Novák po střelách Duchniče a Macha, na druhé straně si poradil Bertelman s šancí Vondráška.

Ten vystrašil sokolovského brankáře také hned v úvodu druhého dějství, ale podruhé se skóre měnilo až v 65. minutě. Vondrášek po rychlém brejku poslal míč na levou stranu Benčíkovi, který našel v šestnáctce Fouska, na jehož technickou střelu Bertelman neměl. Za necelou čtvrthodinu zvýšil po rohovém kopu Dvořák, který potrestal hrubou chybu obrany. Korekci skóre nepřipustil v závěru Novák, který chytil hlavičku Mliky.

Hradec Králové rozhodl v závěru

Fotbalisty Hradce Králové udržel v kontaktu s dalšími adepty na postup ze druhé ligy gól ve třetí nastavené minutě. V době, kdy už se domácí pomalu smiřovali s dělbou bodů, zahrál Čupr trestný kop, který zblízka dorazil Pilař do sítě.

Po opatrném začátku se obě mužstva do sebe pustila s velkou vervou. Útoky a standardní situace se střídaly na obou stranách. První vyložená šance se zrodila ve 29. minutě, kdy po rohu Hradce následoval rychlý protiútok, Kocourek obešel obránce Přibyla, ale technickou střelu bravurně gólman Podhajský vyrazil. O tři minuty později už ale na druhé straně po rohu Čupra domácí Plašil hlavou otevřel skóre. Hradečtí se ale neradovali dlouho, protože za další dvě minuty kopal Strnad trestný kop z 25 metrů a trefil přesně horní roh branky.

Po změně stran zatlačili Východočeši hosty na jejich polovinu, ale Černý a po něm Plašil šance nevyužili. Čáslav hrozila protiútoky a v 63. minutě Hozda jen těsně minul břevno. Záhy se opět vyznamenal Podhajský, když vyrazil trestný kop exhradeckého Jirouška. Neujaly se ani další solidní šance na obou stranách, protože Podhajský a Havránek předváděli bravurní zákroky. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na domácí stranu.

Druhá liga - 28. kolo:
Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (1:0)
Branky: 15. Valenta z pen., 65. Fousek, 78. Dvořák. Rozhodčí: Ardeleánu - Lhoták, Teuber. ŽK: Martykán, Filip, Hájovský. Diváci: 813.
Ústí nad Labem: R. Novák - Pimpara, Džuban, T. Novák, Dvořák - Mašanský (63. Karlík), Valenta, Martykán, Benčík - Vondrášek (80. Procházka), Fousek (78. Franc). Trenér: Habanec.
Sokolov: Bertelman - Kaplan (60. Salák), Filip, Hájovský, Poděbradský, Held (79. Šorfa), Javorský, Čada, Mach (65. Kura) - Duchnič, Mlika. Trenér: Hašek.
Hradec Králové - Čáslav 2:1 (1:1)
Branky: 32. Plašil, 90.+3 Pilař - 34. Strnad. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Gallo. ŽK: Čupr - Haniak. Diváci: 1330.
Hradec Králové: Podhajský - Přibyl, Wozniak, Chleboun, Pospíšil (64. Krejcar) - Plašil, Vít, Dian (64. Schulmeister), Čupr - Černý (79. Hašler), Pilař. Trenér: Malura.
Čáslav: Havránek - Kotrba, Mráz, Skopalík, Haniak - Jiroušek, Sedláček, Pokorný (89. Urban), Hozda - Kocourek (83. Veselý), Strnad. Trenér: Horňák.
FC Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 3:1 (3:1)
Branky: 18. Rabušic, 35. Gabriel, 39. Faldyna - 16. Ibe. Rozhodčí: Adam - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Lovětínský, Sláma - Macháček, Zoubek, Janů. Diváci: 1550.
Jihlava: Šimon - Sláma, Gába, Vepřek, Cihlář - Veselý, Lovětínský, Schneider, Gabriel - Rabušic (72. Böhm, 75. Vácha), Faldyna (90. Hušbauer). Trenér: Marko.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Janů - Zoubek, Adjei, Lukeš (63. Jandzik), Grznár - Ibe, Galbavý. Trenér: Urban.