Dukla poprvé na jaře doma vyhrála a už není předposlední

Fotbalisté Dukly Praha porazili v dohrávce 28. kola druhé ligy Fulnek 2:0 a po prvním domácím vítězství v jarní části sezóny se odpoutali z předposledního místa. Fulnek naopak ztratil bezprostřední kontakt s dalšími kandidáty na postup a na druhé místo v tabulce ztrácí dvě kola před koncem pět bodů.

Duklu svazovala potřeba bodovat, začala nervózně a poprvé ohrozila branku Pospěcha až ve 31. minutě, kdy tísněný Svatonský zblízka nastřelil gólmana. Po chvíli skončila střela Rychlíka z dálky těsně vedle horního rohu branky hostů, na druhé straně musel brankář Rada hasit nebezpečí před Traxlem vyběhnutím mimo pokutové území. Gól ale dala Dukla. Ve 36. minutě po faulu na Hanuse zahrál přímý kop Rychlík a Pospěchovi vypadl míč za brankovou čáru, což potvrdil signalizací asistent rozhodčího Zlámal.

Krátce po přestávce po úniku a centru Nečase zablokoval na brankové čáře fulnecký obránce Krása pokus Svatonského. Ale po necelé hodině hry už to bylo 2:0, když vypálil z 20 metrů do tyče Adam a odražený míč vrátil do sítě Kulvajt.

Vzápětí si domácí gólman Rada poradil s prudkou střelou Pavlíka ze šestnáctky a po chvíli opět vyběhnutím před pokutové území zachránil situaci před Lukaštíkem. Na opačné straně hřiště si Nečas zpracoval za obranou dlouhý míč a obloučkem přehodil gólmana, branku však minul. Další jeho únik od poloviny hřiště zastavil faulem před pokutovým územím Krása.

2. fotbalová liga - 28. kolo :
Dukla - Fulnek 2:0 (1:0).
Branky: 36. Rychlík, 58. Kulvajt. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Urban. ŽK: Rychlík - Kovář, Krása, Sedlák. Diváci: 447.
Dukla: Rada - Mikula, Palša (26. Nečas), Buryán (74. Ludačka), Rychlík - Hanus, Kuděla, Adam, Hubka, Svatonský - Kulvajt. Trenér: Bittengel.
Fulnek: Pospěch - Král (79. Smutný), Krása, Kovář, Sedlák - Vyskočil, Lukaštík (63. Koštuřík), Slončík, Vajda - Traxl (43. Malohlava), Pavlík. Trenér: Daněk.