Fotbalisté Bohemians Praha slaví postup do první ligy

Fotbalisté druholigových Bohemians Praha si po domácí remíze 1:1 s Vítkovicemi zajistili pro příští rok prvoligovou příslušnost ještě před posledním kolem druhé ligy. V nejvyšší soutěži tak klub ze Střížkova nahradí mimojiné konkurenční tým Bohemians 1905, jehož fanoušci v Horních Počernicích vydatně fandili moravskému soupeři.

Domácí byli od začátku aktivnější a do vedení se mohli dostat už v první minutě, ale Ibe efektním obloučkem přehodil nejen vítkovického gólmana Vaclíka, ale také branku. Po necelé půlhodině se už Ibe radoval. Při sólu přes polovinu hřiště obešel dva bránící hráče i gólmana a pohodlně poslal míč do prázdné branky.

Vedení mohl zvýraznit ve 37. minutě Obermajer, ale po centru Zoubka z volného přímého kopu hlavičkoval pouze do tyče. Brankovou konstrukci orazítkoval v 59. minutě i vítkovický Pulkert. Co se mu nepodařilo po necelé hodině, povedlo se v 76. minutě. Technickým obloučkem překonal brankáře Wintera.

Celý zápas skupinka fanoušků Bohemians 1905 vyjadřovala své antipatie ke klubu z Horních Počernic.

Bohemians Praha - Vítkovice 1:1 (1:0)
Branky: 28. Ibe - 76. Pulkert.. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Košec. Diváci: 1001.

K druhé postupové pozici má před čtvrtečním závěrečným kolem soutěže nejblíže Opava, která rozstřílela Hlučín 4:0. Slezský klub předstihl v tabulce Příbram, která dnes doma jen remizovala s Ústím nad Labem, i Slovácko, jež po Koštuříkově hattricku prohrálo 2:3 ve Fulneku.

Na sestupové patnácté místo klesl právě Hlučín, ohroženy však zůstávají i Čáslav a pražská Dukla.

Druhá fotbalová liga - 29. kolo:
Bohemians - Vítkovice 1:1 (1:0), Čáslav - HFK Olomouc 3:0 (3:0), Fulnek - Slovácko 3:2 (2:2), Opava - Hlučín 4:0 (2:0), Příbram - Ústí nad Labem 1:1 (0:1), Sokolov - Hradec Králové 2:0 (2:0), Sparta Krč - Jihlava 1:0 (1:0), Třinec - Dukla 1:0 (0:0).