Rubriky:

Národní liga

Karviná má namířeno do středu druholigové tabulky

22. července 2008 16:52 - OSTRAVA

Přestože se karvinští fotbalisté do druhé ligy vrátili po sedmiletém působení v nižších soutěžích, do sezóny nastupují s ambicemi na střed tabulky. "Myslím, že i jako nováček na to máme," řekl v úterý novinářům trenér Leoš Kalvoda.

Padesátiletý kouč, který do Slezska přišel po nevydařeném působení ve Slovácku, má klub dovést k bezpečné záchraně. Kádr proto zpevnil i několika jmény s prvoligovou minulostí: na hostování přišli Michal Macek z Mostu a Filip Rýdel z Olomouce a ze Zlatých Moravců přestoupil slovenský obránce Josef Juska. "Mužstvo se dávalo dohromady narychlo, ale je na čem stavět a jakási zkušená kostra tady je. Bohužel Rýdel se nám v nejmíň vhodnou dobu zranil a ve středu jde na artroskopii kolene," uvedl Kalvoda.

Poslední posilou by měl být srbský bek Milosavljevič, který je v Karviné na testech z celku RAD Bělehrad. "Na místě stopera ještě potřebujeme doplnit a on by mohl být variantou. Jednáme s jeho manažerem," řekl sportovní ředitel Petr Mašlej.

Návrat do druhé ligy má nastartovat novou etapu v historii karvinského fotbalu. Klub proto ve spolupráci s městem investuje nemalé částky do zázemí na městském stadionu, který postupně čeká úplná rekonstrukce. Už nyní v Karviné dobudovali hřiště s umělým trávníkem a celkovou sanací přesahující sumu padesáti miliónů korun prošla hlavní krytá tribuna s přístavbou.

Karviná má na sezónu připravený rozpočet ve výši dvaceti miliónů korun. "Významným partnerem je město. Přispívá 4,5 milióny korun na mládež a dalšími třemi se podílí na provozu stadiónu," dodal předseda představenstva Jan Wolf.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..