Most získal první body v 2. lize, sparťanské rezervě nepomohl ani Blažek

Fotbalisté Mostu po jarním sestupu z nejvyšší soutěže získali v druhé lize první body díky sobotnímu vítězství 2:1 na hřišti sparťanské rezervy. O výhře hostů nad letošním vítězem ČFL rozhodl v 78. minutě Mrkvička, který z půle hřiště přehodil brankáře Blažka. Ten se postaral svým faulem i o jednu z penalt, po nichž padly obě úvodní branky.

Na ještě na jaře reprezentačního brankáře Jaromíra Blažka se už po pěti minutách řítil Franěk a Blažek jej dokázal jen stáhnout k zemi. Krátký byl i na střelu záložníka Štumpfa, který míč poslal z nařízené penalty přesně k tyči. Domácí se během prvního poločasu vzpamatovali a začali se tlačit dopředu, jejich útočné akce se ale tříštily o dobře fungující obranu Mostu.

Obraz hry se nezměnil ani po poločase. Sparta se tlačila dopředu, ale více hrozily brejky Mostu. Po jednom z nich upaloval v 68. minutě sám na Blažka Bulhar Bogdanov, ale Blažek tentokrát jeho kličku vystihl.

Nevyužitá šance Severočechy mohla vzápětí mrzet. Slovinský útočník ve službách Sparty Nejc Pečnik totiž vybojoval penaltu, kterou vzápětí s přehledem proměnil Krob, jenže radost vydržela Sparťanům jen tři minuty. To se totiž mostecký Mrkvička opřel na hranici středového kruhu do odraženého míče a pak mohl jen sledovat, jak padá za záda překvapeného Blažka. Most už poté vedení nepustil a odvezl si ze Strahova první tři body.

Fulnek - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Mikel - Filgas, Santarius. ŽK: Vrťo, Slončík - Němeček. Diváci: 613.
Fulnek: Pospěch - Švec, Kovář, Sedlák - Jindřišek (87. Schulmeister), Lukaštík, Pavlík, Slončík, Vajda - Traxl (66. Koštuřík), Vrťo (46. Janoviak). Trenér: Daněk.
Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Wozniak, Chleboun, Kalousek - Svoboda (88. Přibyl), Vít, Němeček (79. Krejcar), Rezek - Dvořák (65. Kaufman), Černý. Trenér: Machala.
Karviná - HFK Olomouc 0:2 (0:2)
Branky: 17. Korčián, 22. Galajda. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Adamková. ŽK: Dittrich, Opic - Lukášek, Kalvoda. Diváci: 3000.
Karviná: Blaha - Hoffmann (34. Jelič), Buryán, Gill, Juska - Dittrich, Rýdel, Milosavljev, Macek - Opic, Sourada (80. Richter). Trenér: Kalvoda.
HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, O. Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Los (76. Vurčík), Kučerňák, Škuta (65. Toporčák), Krutý - Korčián (90. Spáčil), Galajda. Trenér: Mucha.
Sparta Praha B - Baník Most 1:2 (0:1)
Branky: 75. Krob z pen. - 5. Štumpf z pen., 78. Mrkvička. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Koval. ŽK: Sedláček - Franěk, Štumpf, Webster. Diváci: 307.
Sparta B: Blažek - Kúdela, Mareš, Doležal, Krob - Glaser, Sedláček, Pečnik, Podaný (46. Bíro) - J. Kadlec (75. Třešňák), Jeslínek (58. Nádeníček). Trenér: Svoboda.
Most: Šavol - Loos, Tonev, Webster, Trubila - Schut, Štumpf, Hofmann (85. Jedinák), Oboya (69. Sigmund) - Mrkvička, Franěk (61. Bogdanov). Trenér: Žák.
Sokolov - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 52. Salák - 41. Malíř. Rozhodčí: Ardeleanu - Teuber, Kovařík. ŽK: Pilař - Lisický, Ďurica, Doubek. Diváci: 1735.
Sokolov: Bertelman - Kura, Knakal, Hájovský (58. Kaplan), Čupr - Podrazký, Pilař, Javorský, Vaněček - Salák, Procházka (46. Duchnič). Trenér: M. Hašek.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek, Martinčík - Malíř (72. Kopický), Ďurica (87. Grim), Šalamoun, Eismann - Veselý, Doubek (90. Zítka). Trenér: Kouřil.
1. FC Slovácko - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 90. Volek. Rozhodčí: Moláček - Zlámal, Drastík. ŽK: Chmelíček, Ineman - Karlík. Diváci: 3523.
Slovácko: Filipko - Němčický (63. Psohlavec), Ineman, Šimáček, Lysoněk - Gonda, Berger (85. Stýskala), Randa, Kubáň - Chmelíček, Matůš. Trenér: Jurkemik.
Ústí: Porcal - J. Škoda, Valenta, Bartoš, Dvořák - Franc, Volek, Martykán, Benčík - Karlík (79. Džuban), Rudnickij (87. Veverka). Trenér: Habanec.