Hráči Bohemians 1905 ještě nedali gól, přesto vyhráli i podruhé

Ani jeden z fotbalistů Bohemians 1905 se v letošním ročníku druhé ligy ještě netrefil do soupeřovy sítě, přesto má vršovický tým po druhém kole plný bodový zisk. O nedělní výhru Bohemians 1905 nad Opavou se totiž postaral vlastní gól jednoho z opavských hráčů po standardní situaci, v minulém kole zase daroval "Klokanům" tři body podobný zásah ústeckého Martykána.

V druhém nedělním zápase zdolala Čáslav pražskou Duklu 2:1 a spolu s Bohemians a HFK Olomouc se zařadila mezi týmy s plným bodovým ziskem.

Čáslav vstoupila do letošního ročníku druhé ligy výhrou v Třinci, a tu v neděli před domácími fanoušky potvrdila vítězstvím 2:1 nad pražskou Duklou. Středočechům tak patří v tabulce druhé místo. Domácí trenér Miroslav Koubek i po úvodním úspěchu zamíchal se sestavou. Místo Urbana a Filipa poslal od začátku do hry Wolfa s Bednářem, útok navíc zredukoval jen na osamoceného Strnada. Jen střídačka zbyla na nové posily Peškara a Nulíčka z Jablonce i na Prášila z Mostu.

Obrana Dukly se dokázala včas zformovat

Hosté v prvním poločase zahrávali několik standardních situací, které ale domácí vyřešili a Zelenku i Novotného po centrech Kolomazníka pohlídali. Sami naopak vyráželi k rychlým protiútokům, vedeným zejména aktivním Bednářem, obrana Dukly se ovšem dokázala vždy včas zformovat. Švengra v brance vylekali Pražané až těsně před přestávkou. Kolomazníkovu ránu stačil čáslavský gólman vyrazit jen před sebe, jenže dobíhající Zelenka byl v ofsajdu. I druhý poločas začal ve stejném stylu jako ten první. Dukla spoléhala především na standardní situace, ovšem obrana Čáslavi fungovala spolehlivě.

Skóre se poprvé změnilo v 54. minutě. Strnad se po pravé straně dostal až do šestnáctky, a i když se jeho střela mezi tři tyče nevešla, z druhé strany dobíhal Dolejš a nechal propuknout radost na stadionu. Po vstřeleném gólu se obrana Dukly otevřela a o další brejk se pokusili v 59. minutě Bednář s Dolejšem. Vorel je sice vytlačil k postranní čáře, Čáslavští ale přenesli hru a po Kotrbově centru se hlavou prosadil Strnad.

Čáslavští dohrávali zápas ve velké pohodě, na jejich hře byly patrné sebevědomí a jistota v obraně. Přesto v nastaveném čase inkasovali, když se přece jen prosadil Zelenka. Na víc už ovšem hostům z Julisky čas nezbyl.

Čáslav - Dukla Praha 2:1 (0:0)
Branky: 54. Dolejš, 59. Strnad - 90.+2 Zelenka. Rozhodčí: Jech - Moudrý, Urban. ŽK: Wolf, Haniak - Kuděla, Zelenka, Hozda, Vorel. Diváci: 1050.
Čáslav: Švenger - Kotrba, Mráz, T. Brezinský, Špidlen - Dolejš, Haniak, Brunclík (80. J. Süsser), Wolf (40. Peškar), Bednář (60. Prášil) - Strnad. Trenér: Koubek.
Dukla: Svoboda - Novotný, Vorel, Mikula, Kuděla - Hanus (58. Kulvajt), Hubka, Hozda (80. Malý), Svatonský - Zelenka, Kolomazník (68. Balát). Trenér: Bittengel.