Národní liga

Fotbalisté Mostu propadli v Karviné

23. srpna 2008 13:20 - PRAHA

Fotbalisté exligového Mostu nesplnili v sobotu v Karviné roli favorita a odvezli si překvapivou prohru 0:2. Po čtyřech zápasech druhé ligy mají Severočeši na kontě dvě výhry a dvě porážky, stejnou bilanci má i soupeř.

Moravané dnes pozorně a důrazně bránili, sami pak byli v útoku nebezpečnější. Ve 25. minutě měli první gólovou příležitost, ale kanonýr Opic přestřelil mosteckou branku. Gólu se tak domácí příznivci dočkali až v závěru první půle, kdy si míč vyměnili Sourada s Mackem a jejich akci zakončil Juska.

Hráči ze severu Čech v první části hry předvedli velmi vlažný výkon. Až po změně stran exligový tým přidal, ale na větší šance čekal marně. Naopak v 64. minutě autor prvního gólu Juska přihrál Rýdlovi, který hlavou zvýšil.

Sparťanské béčko remizovalo s Třincem

Fotbalisté B-mužstva pražské Sparty remizovali v sobotním utkání 4. kola druhé ligy s Třincem 0:0. V největší šanci domácího týmu poslal Marek Jungr po půlhodině hry míč jen do tyče. Oba celky mají dál shodnou bilanci a s pěti body se dělí o šesté místo.

Ani ve svém druhém domácím zápase tak sparťanská rezerva nezvítězila, po úvodní prohře s Mostem nevyzrála ani na Třinec. Pražané měli mírnou územní převahu, ale gólově se nedokázali prosadit, na druhé straně své spoluhráče několikrát podržel brankář Grigar.

Největší šanci zápasu spálil Jungr, jehož křížná střela trefila v 32. minutě tyč a Třešňák dorážku nezvládl. Při svých příležitostech v závěru neuspělo ani střídající duo Václav Kadlec - Jan Kadlec, a tak svěřenci trenéra Zdeňka Svobody získali před 157 diváky pouze bod.

Slovácko si poradilo s HFK Olomouc

Dvě rychlé branky pohotového Chmelíčka v rozmezí čtyř minut a trefa Gondy po změně stran zajistily fotbalistům Slovácka první vítězství v druholigové sezoně. Olomouc hrála zejména v prvním poločase laxně v obraně a po hrubých chybách inkasovala první dva góly.

Trenér HFK Mucha se dokonce už v 35. minutě odhodlal ke dvěma střídáním, kterými sice oživil částečně výkon svého týmu, ale v deštivém počasí se nepřesně kombinující hosté do šancí nedostali. Slovácko hrozilo rychlými protiútoky a trápení olomouckých fotbalistů podtrhla třetí branka. Na míč vystartovali brankář Doležal současně se stoperem Zlatohlavým, který nešťastně vlastního brankáře přehodil a k míči se dostal Gonda, jenž jej poslal do opuštěné branky.

Karviná - Most 2:0 (1:0)
Branky: 42. Juska, 64. Rýdl. Rozhodčí: Hájek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Hoffmann, Juszek - Trubila, Sigmund, Štumpf. Diváci: 3150.
Karviná: Kučera - J. Hoffmann, Buryán, Jelič, Brezničan - Macek, Ficek (80. Jursa), Rýdel, Juska - Sourada (72. Juszek), Opic (90. Richtr). Trenér: Kalvoda.
Most: Šavol - Loos, Webster, Tonev, Trubila (67. Da Silva) - Onyango, Štumpf (72. Jedinak), S. Hofmann, Sigmund - Mrkvička (46. Bogdanov), Franěk. Trenér: Žák.
Opava - Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 27. Cigánek - 80. Kadlec, 90.+1 Faldyna. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Mecl. ŽK: Šultés, Kolínek, Cigánek - Vojáček, Kadlec, Faldyna. Diváci: 2361.
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Víšek - Partyš, Cigánek, Barteska, Kiša - Halaška (82. Neubert), Půda, Šultes (90.+1 Jelínek). Trenér: Neček.
Jihlava: Vojáček - Da Silva, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Veselý (61. Oliveira), Gába, Schneider (69. Lovětínský), Urban (37. Rabušic), Cihlář - Faldyna. Trenér: Marko.
Fulnek - Dukla Praha 2:1 (0:1)
Branky: 62. Koštuřík, 81. Janoviak - 14. Kulvajt. Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Štěrba. ŽK: Vajda, Kovář, Sedlák - Hozda, Vorel, Svoboda. Diváci: 573.
Fulnek: Pospěch - Jindrišek, Švec, Kovář, Sedlák - Huvar (25. Schulmeister (90.+1 Krása), Pavlík, Lukaštík, Vajda - Koštuřík (89. Vrťo), Janoviak. Trenér: Daněk.
Dukla: Svoboda - Palša, Novotný, Vorel, Hozda - Malý (84. Balát), Gedeon, Hubka, Svatonský - Kulvajt (81. Hanus), Zelenka (72. Mikula). Trenér: Bittengel.
Sparta B - Třinec 0:0
Rozhodčí: Makovička - Moudrý, Urban. ŽK: Mareš, Jungr, Sus - Martinčík, Doubek. Diváci: 157.
Sparta B: Grigar - Kúdela, Mareš, Sedláček, Krob - Jungr, Bíro (83. Sus), Kokoška, Podaný - Jeslínek (63. V. Kadlec), Třešňák (72. J. Kadlec). Trenér: Svoboda.
Třinec: Lipčák - Šalamoun, Martinčík, Eismann (59. Joukl), Ďurica (74. Ceplák) - Malíř, Lisický, Veselý, Hupka - Chlebek, Doubek. Trenér: Kouřil.
Slovácko - HFK Olomouc 3:0 (2:0)
Branky: 23. a 27. Chmelíček, 77. Gonda. Rozhodčí: Ardeleánu - Večeřa, Koval. ŽK: Stýskala - Škuta. Diváci: 4447.
Slovácko: Filipko - Němčický, Hrotek, Šimáček, Formánek - Čtvrtníček, Perůtka, Randa, Gonda (86. Reinberg) - Berger (46. Stýskala), Chmelíček (79. Matůš). Trenér: Jurkemik.
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Vurčík (35. Los), Kučerňák, Škuta (75. Škrobák), Krutý, - Korčian (35. Da Silva), Lukášek. Trenér: Mucha