Vítkovice prohrály se sparťanskou rezervou a zůstávají bez bodu

První tři body z domácího zápasu si v sobotu připsali fotbalisté sparťanské rezervy, kteří v utkání šestého kola druhé ligy porazili Vítkovice 4:1. Ostravský celek, který po odvolání Aloise Grussmanna poprvé vedl trenér Vlastimil Palička, tak zůstal v tabulce bez bodu poslední.

Do vedení se mladí sparťané dostali v závěru prvního poločasu po Nádeníčkově hlavičce. Po hodině hry sice vítkovický záložník Kuchař dokázal vyrovnat, svěřenci trenéra Svobody však odpověděli dalšími třemi góly v rozmezí dvanácti minut.

Třinec vyhrál v Opavě

V prvním poločase si domácí vytvořili územní převahu, ale diváci mnoho šancí neviděli. Až v 29. minutě byl faulován v pokutovém území Šultes a nařízený pokutový kop s jistotou proměnil domácí Kolínek. V závěru poločasu to z hranice pokutového území zkusil Barteska, ale jeho slabou střelu třinecký brankář chytil, stejně jako o minutu později Půdovu hlavičku.

V 52. minutě chyboval opavský Jelínek, třinecký Malíř se vyhnul Mezlíkovu skluzu a přízemní střelou k tyči vyrovnal. Opavě pak mohl vrátit vedení Partyš, ale jeho střela z dvaceti metrů těsně minula třineckou branku.

V 81. minutě se hosté ujali vedení, když Lisický odcentroval, Maceček si míč na hranici pokutového území zpracoval a proti jeho tečované střele neměl opavský brankář Novák šanci. Taktickou hrou pak Třinečtí v závěru utkání uhájili cenné vítězství.

Karviná vysoko podlehla Sokolovu

V utkání v Karviné byl jasně lepší sokolovský tým. Byl kompaktnější v obraně i v útoku a zejména v prvním poločase hrál velmi efektivně: po třech krásných akcích skončil míč třikrát za Kučerovými zády.

Karviná měla velká okénka v obraně. Domácí útočníci se sice dostali do tří brankových příležitostí, ale nový sokolovský gólman Ilizi všechny bravurně zlikvidoval. V druhém poločase už hosté ubrali z tempa, přesto záhy přidali čtvrtý gól, když kanonýr Martin Jirouš dovršil hattrick. Jediný úspěch domácích zaznamenal z trestného kopu z 35 metrů Filip Rýdel.

Fulnek se rozešel smírně s HFK Olomouc

Dělbou bodů za remízu 2:2 skončilo utkání mezi Fulnekem a HFK Olomouc. Domácí bez dirigenta Slončíka nezačali šťastně, když už ve čtvrté minutě nepokryla obrana Korčiána a hosté vedli 1:0. Po gólu se až do poločasu sice hrálo před pokutovým územím Hanáků, ale šance Janoviaka, Kováře ani Vyskočila brankou neskončily.

Fulnek se prosadil až v druhém poločase, kdy po sólu střídajícího Huvara vyrovnal hlavou Koštuřík. Sám Huvar pak v 68. minutě dostal domácí tým dělovkou z osmnácti metrů do vedení. Radost z plného bodového zisku ale Fulneku vydržela pouze do 83. minuty, kdy střídající Da Silva patičkou srovnal na konečných 2:2.

Slovácko porazilo Čáslav

Fotbalisté Slovácka připravili po zlepšeném výkonu po změně stran první prohru v letošní sezoně vedoucímu týmu tabulky. Úvodní branku zaznamenal v 66. minutě křížnou střelou podél brankáře Malíka Psohlavec a vítězství zpečetil o dvacet minut později přesnou hlavičkou po rohovém kopu střídající Ineman.

Slovácko mělo po většinu utkání převahu, dlouho se ale nedokázalo střelecky prosadit. Dlouho držel Čáslav výborně chytající Malík, který ve 24. minutě zmařil gólovou šanci po hlavičce Formánka, po změně stran zlikvidoval dvě šance Čtvrtníčka a jednu Gondy.

Sparta Praha B - Vítkovice 4:1 (1:0)
Branky: 37. Nádeníček, 70. Wilfried, 73. Kučera, 82. Valíček - 66. Kuchař. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Marek. ŽK: Wilfried - Švehla. Diváci: 170.
Sparta B: Grigar - Valíček, Kučera, P. Mareš, Krob - Kušnír, Kokoška, Bíro (14. Glaser), Jungr - Nádeníček (67. J. Kadlec), Wilfried (84. V. Kadlec). Trenér: Svoboda.
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Švestka, Křiva, Motyčka - Pulkert, Kuchař (74. Diviš), Mikulenka (20. Novák), Da Silva - Prohászka, Švehla (49. Doležal). Trenér: Palička.
Opava - Třinec 1:2 (1:0)
Branky: 30. Kolínek z pen. - 52. Malíř, 81. Maceček. Rozhodčí: Býma - Chytil, Gallo. ŽK: Mezlík, Jelínek, Šultes - Šalamoun, Martinčík, Lisický, Chlebek, Doubek. Diváci: 2108.
Opava: Novák - Kolínek, Horka, Mezlík, Jelínek (86. Krčmařík) - Partyš (90. Neubert), Barteska, Cigánek, Šultes - Halaška (86. Wirth), Půda. Trenér: Neček.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek (46. Hupka), Zítka, Martinčík - Malíř, Šalamoun, Ceplák (46. Ďurica), Eismann - Doubek, Maceček (82. Veselý). Trenér: Kouřil.
Karviná - Sokolov 1:4 (0:3)
Branky: 57. Rýdel - 7., 38. a 53. Jirouš, 29. Podrazký. Rozhodčí: Adámek. ŽK: Richter, Ficek - Hrabáč, Šmerda. Diváci: 2300.
Karviná: Kučera - Hoffmann (46. Milosavljev), Gill, Buryán, Brezničan - Macek, Ficek (71. Jursa), Rýdel, Juska - Richter (46. Sourada), Juroszek. Trenér: Kalvoda.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hrabáč, Knakal, Čupr (46. Šmerda) - Podrazký, Čada (77. Javorský), Pilař, Vaněček - Jirouš, Salák (64. Procházka). Trenér: M. Hašek.
Fulnek - HFK Olomouc 2:2 (0:1)
Branky: 50. Koštuřík, 68. Huvar - 4. Korčián, 83. Da Silva. Rozhodčí: Makovička - Drastik, Lakomý. ŽK: Krása, Koštuřík, Lukaštík, Jindřišek - Dadák. Diváci: 537.
Fulnek: Drápela - Jindřišek, Kovář, Krása, Sedlák - Vyskočil (46. Huvar), Pavlík, Lukaštík (90.+2 Schulmeister), Vajda - Janoviak (61. Traxl), Koštuřík. Trenér: Daněk.
HFK: Doležal - Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík (76. Škuta) - Los, Škrobák, Kučerňák, Krutý - Kropáček (74. Da Silva), Korčián (56. Galajda). Trenér: Mucha.
Slovácko - Čáslav 2:0 (0:0)
Branky: 66. Psohlavec, 86. Ineman. Rozhodčí: Adam - Košec, Dobrovolný. ŽK: Psohlavec, Ineman, Kerbr - Peškar, Haniak. Diváci: 3856.
Slovácko: Filipko - Němčický, Hrotek (81. Ineman), Šimáček, Formánek - Kubáň, Randa, Stýskala, Gonda - Čtvrtníček (85. Matůš), Psohlavec (69. Kerbr). Trenér: Jurkemik.
Čáslav: Malík - Haniak (70. Nulíček), Špidlen, Kotrba (63. Brunclík), Peškar - Dian, Strnad, Brezinský, Prášil - Mráz, Bednář (46. Fikejz). Trenér: Koubek.