Fotbalisté Mostu porazili v druhé lize Slovácko 3:1

Mostečtí fotbalisté se v tabulce druhé ligy posunuli na druhé místo. Severočeši dnes v úvodním utkání devátého kola porazili doma Slovácko 3:1 a za vedoucí Čáslaví zaostávají o dva body. Celek z Uherského Hradiště je dvanáctý.

Fotbalisté Slovácka zatím v sezóně zůstávají daleko za očekáváním. V utkání na hřišti dalšího exligového celku Mostu ovšem nezačali vůbec špatně. Dvě obrovské šance hostů ještě mostecký brankář Paleček zlikvidoval, přesné hlavičce Lysoňka z 6. minuty už však zabránit nedokázal.

Vedoucí gól vlil Moravanům krev do žil, od dalších inkasovaných branek Most zachránily jen fantastické zákroky Palečka. Neproměněné šance hosty vzápětí mrzely: Mrkvička nabil Trubilovi a ten tvrdou střelou vyrovnal.

Po přestávce už měl Most navrch. Po deseti minutách byl ve vápně sražen Loos a nařízenou penaltu Mrkvička bez problémů proměnil. Na další velkou šanci se poté čekalo až do 81. minuty a byli u ní opět hráči Baníku. Po Sigmundově individuální akci a Oboyově přihrávce přidal zblízka třetí gól Schut. Mostečtí doma zvítězili už počtvrté za sebou.

Baník Most - 1.FC Slovácko 3:1 (1:1)
Branky: 36. Trubila, 56. Mrkvička z pen., 81. Schut - 6. Lysoněk. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Kovařík. ŽK: Trubila, Jedinák, Franěk, Paleček - Gonda, Čtvrtníček, Hrotek, Kubáň, Formánek. Diváci: 1762.
Most: Paleček - Loos, Hainault, Jedinák, Trubila - Sigmund, Štumpf, Hofmann (72. Grečiško), Schut - Mrkvička (82. Bogdanov), Franěk (56. Oboya). Trenér: Žák.
Slovácko: Kovář - Kubáň, Hrotek (60. Formánek), Ineman, Lysoněk - Gonda, Perůtka (60. Psohlavec), Berger, Randa, Matůš - Čtvrtníček (70. Sládek). Trenér: Jurkemik.
Vítkovice - Fulnek 3:1 (0:0)
Branky: 74. Poznar, 83. Diviš, 90.+1 Houška - 90. Schulmeister. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Filgas. ŽK: Švestka, Hanák, Poznar - Sedlák, Pavlík. Diváci: 725.
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira - Hanák, Plešek (60. Mikulenka), Motyčka, Pulkert - Diviš (90. Houška), Poznar (86. Fromelius). Trenér: Palička.
Fulnek: Pospěch - Jindřišek, Švec, Sedlák (77. Janoviak), Staš - Vyskočil (84. Huvar), Slončík (68. Schulmeister), Vajda, Pavlík - Lukaštík, Koštuřík. Trenér: Daněk.