Rubriky:

Národní liga

Fotbalový „kmet“ Slezák poprvé slaví narozeniny jako otec

28. ledna 2009 17:42 - PRAHA

Nevypadá na to, ale ve středu slaví útočník Bohemians 1905 již 39. narozeniny. Dalibor Slezák si je poprvé užívá jako hrdý otec malého Dalibora, který se narodil ve druhé polovině loňského roku. Slezák je zároveň nejstarším hráčem druhé ligy.

 

www.fc-bohemians.cz

V českém profesionálním fotbale působí jen jeden starší hráč. Téměř o rok starší Marcel Mácha ovšem na podzim odehrál za prvoligovou Příbram jen jednu minutu. To Dalibor Slezák je stále oporou klokanů, kteří mají po podzimu nakročeno zpátky do Gambrinus ligy.

„Cítím se fakt výborně, mám chuť do fotbalu a těším se na jaro,“ svěřil se Slezák v den svých narozenin klubovému webu. Končit ještě zdaleka nehodlá. Na hřišti ho stále zdobí výborná fyzická kondice a se svým pozitivním myšlením patří k vůdcům kabiny.

Bohemka loni spadla zpátky do druhé ligy a také v osobním životě byl rok 2008 pro Slezáka zlomový. V létě se oženil s přítelkyní Ilonou a ve druhé polovině roku se jim narodil prvorozený syn Dalibor. „Všichni mě upozorňovali, že je to absolutní změna. Organismus si ale rychle zvykl a uzpůsobil jsem dobu spánku potřebám a možnostem. V noci se o Dalika hodně stará manželka, takže na trénink jsem ráno připraven,“ líčí Slezák.

V kabině si rychle našel konzultanta, protože na konci minulého roku se dítě narodilo i přítelkyni Lukáše Hartiga. „Lukáš to měl zpočátku ještě složitější, protože holčička jim hodně plakala, ale už je to prý lepší.“ Také malý Dalik se ovšem umí ozvat. „Už je to trošinku osobnost. Když se mu něco nelíbí, dá to hlasitě najevo, nenechá si nic líbit,“ směje se Dalibor senior.

Slezák procestoval kus světa. Hrál v Číně, a když si dal fotbalovou přestávku, pracoval v Austrálii na stavbě. Klokana v sobě nezapře - i po narození dítěte ho vzdálený kontinent pořád láká. „Už jsme si s manželkou říkali, že jakmile bude Dalik větší, hned bychom někam jeli. Do Austrálie bych se hrozně rád vrátil. Máme tam spoustu kamarádů, kteří jezdí sem, ale určitě pojedeme brzy i my tam. Plánujeme to téměř každý týden, moc se tam těšíme,“ usmívá se vitální oslavenec.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..