Bohemians 1905 mají po výhře nad Čáslaví blízko k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 udělali rázný krok za postupem do nejvyšší soutěže, když ve šlágru 23. kola druhé ligy doma porazili Čáslav 2:0. V čele tabulky mají již osmibodový náskok před svým dnešním soupeřem a třetí Jihlavou.

Na zápas prvního a druhého týmu tabulky přišlo do Ďolíčku sedm tisíc diváků, kteří v první půli viděli vyrovnaný fotbal. Největší šanci měla Čáslav, když Dian těsně před pauzou přestřelil z přímého kopu, který kopal z hranice velkého vápna. Bohemians toho v prvním poločase mnoho nepředvedli, ale přesto se hrál zajímavý fotbal s velkým nábojem.

Rozhodující okamžiky přišly na začátku druhého poločasu. Čtyři minuty po přestávce nechal sudí Jílek výhodu po faulu Čáslavi a domácí toho dokázali využít. Po centru Kotyzy se z voleje trefil Róth. I druhý gól padl po centru. Adam z rohového kopu posadil míč na hlavu kapitána Nikla a ten se trefil poprvé po svém návratu z Německa, tedy po roce a půl.

Zbytek zápasu už se odehrával za trvalé převahy Bohemians, sólo neproměnil Morávek, Kotyza zase trefil tyč.

Bohemians 1905 - Čáslav 2:0 (0:0)
Branky: 49. Róth, 56. Nikl. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Kovařík. ŽK: Lukáš, Slezák - Prášil, Vít. Diváci: 7158.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Kotyza, Adam, Morávek, Róth (77. Růžička) - Hartig (61. Slezák), Strnad (85. Ibragimov). Trenér: Hoftych.
Čáslav: Frydrych - Kotrba, Filip, Vít, Brunclík - Dolejš (82. Špidlen), Dian, Prášil, Kunášek - Fikejz (90. Peškar), Ondrášek (68. Kocourek). Trenér: Koubek.
Ústí nad Labem - Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 18. Šmerda. Rozhodčí: Moláček - Pospíšil, Urban. ŽK: Franc, Karlík, Džuban, Veverka - Jirouš, Kura. Diváci: 704.
Ústí: Novák - Škoda, Džuban, Valenta, Dvořák (77. Karlík) - Franc (60. Benčík), Martykán, Volek, Rudnickij - Nádeníček, Pilík (69. Veverka). Trenér: Habanec.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Kura, P. Knakal, Čupr - Podrazký, Čada, Šmerda (79. Javorský), Vaněček - Jirouš (68. Duchnič), T. Pilař (88. Salák). Trenér: Hejret.
Hradec Králové - HFK Olomouc 1:1 (1:0)
Branky: 33. Poděbradský - 75. Korčián. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Tacina. ŽK: Kaufman, Fischer - Krutý. Diváci: 905.
Hradec Králové: Lindr - Karal, Wozniak, Kasálek - Poděbradský (90. Chleboun), Fischer, Němeček, Kaufman (46. Bukač), Pacák - Dvořák, Zinke (61. Rezek). Trenér: Kotal.
HFK Olomouc: Trančík - Lošťák, Kalvoda, Zlatohlavý, Vajda - Dadák (57. Mucha), Grim, Libič, Kučerňák (46. Vrána), Krutý (68. Saladin) - Korčián. Trenér: Kouřil.