Bohemians porazili poslední Fulnek a udělali další krok k postupu

Fotbalisté vedoucího celku druhé ligy Bohemians 1905 porazili v nedělním utkání 24. kola Fulnek 2:0 a před třetí Jihlavou mají už desetibodový náskok. Ve Vršovicích se v závěrečných minutách obou poločasů střelecky prosadili Škoda a Růžička.

Souboj prvního s posledním tak dopadl podle předpokladů, ale cesta hráčů Bohemians ke třem bodům byla dost trnitá. Klokani přitom měli od začátku převahu, jenže Fulnek zodpovědně bránil. Otevřít skóre se povedlo až Škodovi, který tři minuty před přestávkou ranou z šesti metrů napnul síť. Změna stavu však obraz hry nezměnila a až duo střídajících hráčů Strnad, Růžička se v závěru postaralo o zvýšení náskoku Pražanů.

Čáslav poprvé v soutěžním zápasu porazila Opavu. Po domácí výhře 2:0 mají Středočeši na druhém místě dvoubodový náskok před Jihlavou. Ve 20. minutě dostal Čáslav do vedení Dolejš, v poslední minutě potvrdil vítězství střídající Bednář.

Jihlava naproti tomu už počtvrté za sebou nedokázala zvítězit, po dvou porážkách ale tentokrát získala alespoň bod. Tým z Vysočiny remizoval v Mostu 0:0.

24. kolo druhé fotbalové ligy:
Bohemians 1905 - Fulnek 2:0 (1:0)
Branky: 42. Škoda, 85. Růžička. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Urban. ŽK: Morávek - Pospěch, Vaculín. ČK: 66. Sedlák (Fulnek). Diváci: 5834.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Ibragimov (60. Slezák), Morávek, Adam, Róth (83. Růžička) - Hartig, Škoda (75. Strnad). Trenér: Hoftych.
Fulnek: Pospěch - Lang (63. Ďurica), Krása, Sedlák, Vaculín - Huvar (85. Špitalík), Solnický, Schulmeister, Blažek (77. Mička), Sokol - Bitomský. Trenér: Chlebek.
Most - Jihlava 0:0
Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Lhoták. ŽK: Oboya, Fleišman - Lovětínský. Diváci: 1508.
Most: Paleček - Loos, Jedinák, Webster (75. Tonev), Fleišman - Boutasgount, Štumpf, Hofmann (46. Andrei), Diego - Oboya (83. Frnoch), Franěk. Trenér: Žák.
Jihlava: Vojáček - Veselý (67. Vyskočil), Tlustý, Kadlec, Mareš - Štohanzl, Gába, Lovětínský (67. Urban), Gabriel - Kaplan (77. Simr), Faldyna. Trenér: Marko.
Čáslav - Opava 2:0 (1:0)
Branky: 20. Dolejš, 90. Bednář. Rozhodčí: Franěk - Kubáň, Adámková. ŽK: Špidlen, Prášil - Zapletal. Diváci: 1029.
Čáslav: Frydrych - Kotrba, Mráz, Filip, Špidlen - Dolejš (64. Kocourek), Prášil, Dian, Kunášek (62. Brunclík) - Ondrášek, Fikejz (74. Bednář). Trenér: Koubek.
Opava: O. Novák - Kiša, Cigánek, Uvíra (46. Horka), Jelínek - Partyš, Půda (83. Krčmařík), Barteska, Zapletal, Halaška (69. Pulkert) - Šultes. Trenér: Látal.
Vítkovice - Karviná 3:3 (2:2)
Branky: 17. a 84. Motyčka, 41. Diviš - 28. Pavlík, 31. Slončík, 65. Milosavljev. Rozhodčí: Mikel - Tacina, Marek. ŽK: Švehla, Mikulenka - Mišinský, Ficek. ČK: 37. Slončík. Diváci: 1220.
Vítkovice: Vaclík - Švehla (76. Kuchař), Švestka, Cverna, Čáp - Mach, Motyčka, Mikulenka, Lattmann (67. Křiva) - Prohászka, Diviš. Trenér: Palička.
Karviná: Pillar - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Ficek, Slončík, Pavlík, Milosavljev (78. Sourada) - Opic, Mišinský. Trenér: Kalvoda.