Čáslav si remízou na hřišti HFK upevnila druhou pozici

Fotbalisté Čáslavi pouze remizovali ve 27. kole druhé ligy bez branek na hřišti předposledního HFK Olomouc, přesto si upevnili druhé postupové místo v tabulce. Na třetí Jihlavu, která prohrála v pátek s Bohemians 1905, mají už čtyřbodový náskok. Naopak šance HFK na udržení už jsou spíše teoretické.

Domácí přitom měli v prvním poločase opticky více ze hry, z převahy ale nevytěžili žádnou šanci. Ve 28. minutě naopak mohli inkasovat, ale Dolejš trefil jen tyč. Hned o čtyři minuty později mohl jeho zaváhání napravit Filip, ale na centrovaný míč těsně nedosáhl.

Holický klub byl v ofenzivě nebezpečnější ve druhé půli. Největší šanci ale prováhal Vajda, který z malého vápna vystřelil pouze do obránce. Druhá nadějná střela domácích z Lukáškovy kopačky mířila těsně nad. Nakonec mohli všechny body získat hosté, ale holický brankář Aleksijevič vyrazil střelu Brunclíka směřující k tyči.

Fotbalisté Třince zvítězili nad Mostem 4:0 a svou sérii bez porážky rozšířili o osmý zápas. Domácí tým si už v úvodní desetiminutovce vybudoval dvoubrankový náskok po trefách Hanuse a Cepláka, a když v 39. minutě zvýšil Szmek, bylo prakticky rozhodnuto.

Mostečtí hráči v Třinci nedokázali zvednout hlavy ani v druhém poločase. Před soupeřovo pokutové území se dostávali pouze nakopávanými míči, s kterými však domácí obrana neměla problémy.

Definitivní podobu dal třinecké výhře v 69. minutě Doubek po sólu z poloviny hřiště. Díky dalšímu vítězství se Třinec v tabulce posunul na sedmé místo.

Fotbalisté Opavy získali snadno tři body za vítězství 5:0 nad beznadějně posledním Fulnekem. Ten prohrál dvanáctý zápas za sebou a počtvrté v řadě neskóroval. Naopak Opava po sedmém vítězství z posledních osmi domácích zápasů poskočila na páté místo tabulky. Utkání mělo zcela jednoznačný průběh.

Po středečním nečekaném pohárovém vyřazení Slavie Praha nedokázali fotbalisté Slovácka úspěch zopakovat v druholigovém duelu s Karvinou, která získala v Uherském Hradišti všechny body po vítězství 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 32. minutě Buryán hlavou po přímém kopu Slončíka.

Slovácko hrálo od 38. minuty bez vyloučeného obránce Formánka a v oslabení už vyrovnat nedokázalo. Tým z Uherského Hradiště proto tři kola před koncem stále ještě nemá jistou záchranu.

Domácí tým přibrzdila proti Karviné i zranění, takže trenér Josef Mazura musel už v prvním poločase střídat tři hráče. Překvapiví finalisté Poháru ČMFS působili po náročném programu unaveně, jejich hře chyběla bojovnost a nevypracovali si ani příliš střeleckých příležitostí. Většina akcí skončila vinou nepřesností. Naproti tomu Karviná, která už v deseti zápasech neprohrála, založila svoji hru na dobré obraně.

Třinec - Most 4:0 (3:0)
Branky: 8. Hanus, 9. Ceplák, 39. Szmek, 69. Doubek. Rozhodčí: Adámek - Kubáň, Marek. ŽK: Diego, Frnoch (oba Most). Diváci: 1022.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Zbončák - Joukl, Hanus (67. Cabák), Hupka, Ceplák - Szmek (77. Přecechtěl), Doubek (77. Veselý). Trenér: Cviertna.
Most: Šavol - Knakal, Jedinák, Toney (18. Loos), Fleišman - Sigmund (54. Frnoch), Boutasgount (46. Štumpf), Schut, Diego - Franěk, Onyango. Trenér: Žák.
Opava - Fulnek 5:0 (3:0)
Branky: 7. a 47. Zapletal, 35. a 83. Halaška, 14. Barteska. Rozhodčí: Možíš - Pacina, Adámková. ŽK: Partyš, Půda, Wirth - Houška, Bitomský, Schulmeister. Diváci: 1884.
Opava: Květoň - Kolínek, Půda, Cigánek, Uvíra - Partyš, Barteska (50. Neubert), Zapletal (56. Krčmařík), Pulkert - Šultes (78. Wirth), Halaška. Trenér: Látal.
Fulnek: Pospěch - Sokol, Krása, Sedlák, Vaculín - Huvar (40. Houška), Solnický, Janoviak, Bitomský (78. Blažek), Škopek (87. Lang) - Schulmeister. Trenér: Chlebek.
HFK Olomouc - Čáslav 0:0
Rozhodčí: Ardeleanu - Drastík, Santárius. ŽK: Libič, Dadák, Josefík - Filip. Diváci: 542.
HFK Olomouc: Aleksijevič - Lošťák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Dadák (72. Mucha), Grim (61. Kučerňák), Libič (72. Lukášek), Vajda - Krutý, Korčián. Trenér: Kouřil.
Čáslav: Frydrych - Kunášek, Mráz, Filip, Vít - Dolejš, Dian (39. Brunclík), Prášil, Špidlen - Ondrášek, Fikejs (65. Bednář). Trenér: Koubek.
1. FC Slovácko - Karviná 0:1 (0:1)
Branka: 32. Buryán. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Lakomý. ŽK: Cleber, Ineman, Staš, Kordula - Opic, Damián. ČK: 38. Formánek (Slovácko). Diváci: 3120.
Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Němčický, Ineman - Fujerik (43. Šimáček), Perůtka, Görner (25. Kordula), Cleber - Hani (19. Ondřejka) - Chmelíček. Trenér: Mazura.
Karviná: Pillár - Hoffmann, Buryán, Čeman, Milosavljev (72. Tchami) - Pavlík, Slončík (83. Sourada), Opic, Jursa - Mišínský (89. Damián), Staš. Trenér: Kalvoda.