Žižkov vykročil za návratem do ligy porážkou

TŘINEC

Fotbalisté Viktorie Žižkov vykročili za návratem do nejvyšší soutěže porážkou. V úvodním kole druhé ligy prohráli na hřišti Třince 0:1 a poznali tak, že návrat po sestupu nebude jednoduchý. O jedinou branku zápasu se již v 2. minutě postaral Radek Szmek. Ve druhém sobotním utkání porazil Sokolov rezervu Sparty vysoko 4:1.

Kouč Vlastimil Petržela vykročil s Viktorií Žižkov do druhé ligy porážkou.

"Oproti přípravě jsme odehráli jiný zápas, který byl z naší strany více o taktice než herním projevu. Začali jsme nešťastně a dostali už ve druhé minutě zbytečný gól. Od této branky se také odvíjel další vývoj. Domácí bojovali, ale ani oni se do dalších šancí nedostávali," uvedl žižkovský trenér Vlastimil Petržela.

Diváci na stadionu viděli dva rozdílné poločasy. V prvním si vedle gólu vypracovali více brankových příležitostí domácí, v druhém pak byli aktivnější hosté, kterým však chyběla finální přihrávka. Pražané měli sice herně navrch, v koncovce je však vychytal výborný brankář Lipčák. V závěru mu navíc pomohlo břevno.

"Ve druhých 45 minutách jsme sice byli pány na hřišti, měli herně navrch, fotbal je ovšem o gólech, a ty jsme nedali. Proto domácím gratuluji," dodal Petržela.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 2. Szmek. Rozhodčí: Kocián -Wilczek, Santarius. ŽK: Joukl, Bednárek, Eismann - Kalod. Diváci: 2012.
Třinec: Lipčák - Hrdlovič (67. Lisický), Kuděla, Chlebek (71. Hupka), Bednarek - Malíř, Stýskala, Ceplák (78. Adaszek), Eismann - Joukl, Szmek. Trenér: Neček.
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Petrů, Procházka, Camara (22. Vaculík) - Kučera, Hušbauer, Culek, Xavier - Bukač (72. Demjan), Kalod (70. Straka). Trenér: Petržela.
Baník Sokolov - Sparta Praha B 4:1 (2:1)
Branky: 30. Duchnič, 45. Podrazký, 46. Čada, 72. Nádeníček - 8. Valíček. Rozhodčí: Hrubeš - Moudrý, Koval. ŽK: Duchnič, Šmerda, Nádeníček - Sus, Třešňák, Putz. Diváci: 2030.
Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký, Čada, Pilař (82. Javorský), Vaněček (85. Hanzlík) - Duchnič (74. Dejmek), Nádeníček. Trenér: Purkart.
Sparta B: Švenger - Valíček, Hejda, Sus, Krob - Glaser, Sadikovič (65. Putz), Folprecht, Belaid (78. Valenta) - J. Kadlec, Jeslínek (57. Třešňák). Trenér: Svoboda

. Páteční zápasy: Dukla Praha - Hlučín 2:1, Vítkovice - Ústí n.L. 1:2.