Rubriky:

Národní liga

Fotbalisté Ústí nad Labem budou mít nový stadión

11. září 2009 12:59 - ÚSTÍ NAD LABEM

Město Ústí nad Labem nechá vypracovat projekt nového fotbalového stadiónu, který by odpovídal podmínkám Českomoravského fotbalového svazu. Náměstkyně primátora Zuzana Kailová (ČSSD) novinářům řekla, že Městský stadión, na němž nyní vedoucí celek druhé ligy hraje, nevyhovuje a má od svazu dočasnou výjimku. Za projekt město zaplatí asi dva milióny korun, nový stadión prý nemá stát více než 130 miliónů korun.

Stadión má podle představ města vyrůst ve čtvrti Klíše, kde je nyní tréninkové fotbalové hřiště. Kailová uvedla, že město zvažuje variantu montovaného stadiónu, kterou využívají některé kluby německé bundesligy. Údajně jsou relativně levné a dají se snadno přistavovat a upravovat.

Podle Kailové město v současné době peníze na stavbu stadiónu nemá. Proto si nechá vypracovat projekt, který potřebuje k tomu, aby mohlo získat státní nebo jiné dotace. Radnice doufá, že jí pomohou i někteří poslanci za Ústecký kraj.

V první fázi stavby stadiónu by město nechalo vystavět zázemí pro diváky, hráče a rozhodčí. Na tribuny se má vejít necelých 5000 diváků, zhruba polovina míst bude k sezení. V další fázi prý bude nutné vyřešit i okolí stadiónu, například vybudovat dostatek parkovacích míst, která zde nejsou.

Městský stadión, který by fotbalisté opustili, by měl podle představ města v budoucnu sloužit atletickým oddílům, jež by si tam mohly vybudovat zázemí. Radnice na něm chce v budoucnu pořádat i mezinárodní atletické akce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..