Fotbalisté Hradce Králové jsou po výhře nad Sokolovem druzí

Fotbalisté Hradce Králové se v 8. kole dostali na druhé místo tabulky druhé ligy díky vítězství 2:1 na hřišti dosud neporaženého Sokolova. Východočeši tak ztrácejí čtyři body na vedoucí Ústí nad Labem, které ve čtvrteční předehrávce zdolalo 2:0 Zlín.

Ve šlágru kola v Sokolově padly všechny góly ve druhém poločase během jedenácti minut. Jako první se po téměř hodině hry trefil Baník díky Dejmkovi, který tečoval centr Čupra. Už o pět minut později ale Fischer nádhernou ranou vyrovnal. Hosty rychlý návrat do zápasu povzbudil a po chvíli potrestali zmatek v sokolovském vápně po centru z levé strany. Pilař pod padajícím brankářem Zachardou prostrčil míč do sítě.

Největším překvapením kola je debakl Viktorie Žižkov, která doma musela skousnout těžkou porážku 1:5 od Jihlavy. Ráz utkání určila už 4. minuta, v níž vstřelil první gól hostů z Vysočiny z přímého kopu Šisler. Další gól přidal ještě do přestávky z dálky Veselý a ve druhém poločase skórovali v rychlém sledu Caha hlavou a Tecl. Ani to však nebyl ze strany Vysočiny konec a v 74. minutě zvýšil technickou střelou Vydra. Porážku Žižkova už jen kosmeticky upravil z bezprostřední blízkosti hlavou Kalod.

Podruhé za sebou vyšla bodově i střelecky naprázdno pražská Dukla, která trochu nečekaně prohrála 0:1 v Opavě. Ta se dočkala ligového vítězství po šesti zápasech, jediný gól utkání vstřelil čtvrt hodiny před koncem Halaška.

Posledním týmem bez výhry zůstávají Vítkovice, které podlehly doma 0:1 Mostu a s pouhým jedním bodem jsou beznadějně poslední.

Druhá fotbalová liga - 8. kolo:
Viktoria Žižkov - Jihlava 1:5 (0:2)
Branky: 86. Kalod - 4. Šisler, 31. Veselý, 57. Caha, 61. Tecl, 74. Vydra. Rozhodčí: Adámek - Lhoták, Moudrý. ŽK: Hromek, Šťastný - Caha. Diváci: 1510.
Žižkov: Bartalský - Kučera (9. Šťastný), Petrů, Mareš, Camara - Hromek, Koukal, Culek, Procházka (34. Straka), Folwarczny (79. Xavier) - Kalod. Trenér: Petržela.
Jihlava: Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha - Veselý (61. Da Silva), Vydra (79. Cihlář), Karlík, Šisler (65. Gruber), Gába - Tecl. Trenér: Urban.
FC Graffin Vlašim - MFK Karviná 2:0 (0:0)
Branky: 64. a 88. Bálek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Moláček. ŽK: Pavlík, Jursa. Diváci: 1020.
Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Stejskal (46. Křeček) - Vebr, Borák, Pokorný, Průcha (79. Švamberg) - Kalabiška (72. Dvořák), Bálek. Trenér: Nádvorník.
Karviná: Kafka - Knotig, Čerman, Pavlík, Slončík (63. Tchami) - Opic, Jursa, Ficek, Mišinský (68. Pontus) - Staš, Novák (52. Reichl). Trenér: Kalvoda.
Vítkovice - Most 0:1 (0:1)
Branka: 28. Lafrance. Rozhodčí: Zelinka - Vysloužil, Pelikán. ŽK: Cverna, Švestka, Bednář - Hora, Franěk. Diváci: 260.
Vítkovice: Vaclík - Bednář, Švestka, Cverna - Reinberk - Mach (83. Lokša), Klimek (62. Plešek), Mikulenka, Jungmann - Sládek (62. Ritz), Hesek. Trenér: Palička.
Most: Paleček - Hofmann, Tonev, Lafrance, Sikmund - Frnoch, Knakal, Štumpf, Rosendo (90. Červenka) - Hora (86. Surville), Onyango (72. Franěk). Trenér: Aňon.
Opava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 76. Halaška. Rozhodčí: Makovička - Slavík, Santarius. ŽK: Wirth, Nepožitek, Zapletal - Gedeon, Malý, Macháček. Diváci: 1580.
Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Horka, Čáp (70. Schaffartzik) - Partyš, Nepožitek (90. Krčmařík), Wirth, Kiša, Zapletal - Půda (30. Halaška). Trenér: Látal.
Dukla: Svoboda - Pospíšil, Vorel, Macháček, Mičic (83. Kokoška) - Malý, Gedeon, Šiml, Berger (83. Hanousek) - Vrána, Chigou. Trenér: Bittengel.
Sparta Praha B - Hlučín 2:2 (1:1)
Branky: 35. Jirouš, 90. Putz - 5. Prokeš, 90.+2 Javorek. Rozhodčí: Benedikt - Zlámal, Mencl. ŽK: Belaid, Droppa, Smetana - Dohnálek. Diváci: 176.
Sparta Praha B: Švenger - Droppa, Košut, Hejda, Kuncl - Smetana, Folprecht, Belaid (70. Divíšek), Glaser - Jirouš (86. Třešňák), Došek (76. Putz). Trenér: Svoboda.
Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Žižka (66. Zelinka), Švrček, Prokeš, Javorek, Koubek (43. Sokol), Juřátek, Dohnálek, Dobeš, Hrtánek (74. Čelůstka). Trenér: Hajný.
Třinec - Čáslav 1:1 (0:1)
Branky: 56. Onuchukwu - 18. Okleštěk. Rozhodčí: Mikel - Chytil, Peřina. ŽK: Kuděla, Stýskala, Hrdlovič - Dobal, Kotyza, Brunclík. ČK: 58. Ricka (Čáslav). Diváci: 1520
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednárek - Joukl, Stýskala, Hupka (40. Hrdlovič), Eismann (69. Malíř) - Onuchukwu (81. Matůš), Szmek. Trenér: Neček.
Čáslav: Valeš - Kotrba, Ricka, Vít, Nitrianský - Kotyza, Dobal, Haniak, Okleštěk (63. Kunášek) - Dubský (57. Brunclík), Fikejz (76. Markovič). Trenér: Bičovský.
Sokolov - Hradec Králové 1:2 (0:0)
Branky: 56. Dejmek - 61. Fischer, 67. Pilař. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Koval. ŽK: Šmerda - Fischer. Diváci: 1960
Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (75. Habai), Čada (78. Javorský), Pilař, Vaněček - Duchnič (67. Nádeníček), Dejmek. Trenér: Purkart.
Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Wozniak, Chleboun (56. Karal), Kasálek - Fischer, Janoušek, Hochmeister, Rezek (66. Přibyl) - Pilař (86. Dvořák), Černý. Trenér: Kotal.
Ústí nad Labem - Zlín 2:0 (0:0)
Branky: 60. a 71. Džuban. Rozhodčí: Jech - Teuber, Urban. Bez karet. Diváci: 890.
Ústí nad Labem: Novák - Pimpara, Džuban, Valenta, Dvořák - Franc (83. Volek), Zachariáš (19. Šmrha), Martykán, Benčík - Jindráček, Veverka (75. Karlík). Trenér: Habanec.
Zlín: Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Vozábal, Görner, Šmahaj, Novák (56. Šrom) - Žůrek (74. Bačík), Kroupa. Trenér: Minář.