Sokolov ve šlágru kola prohrál doma se Zlínem

Fotbalisté Zlína vybojovali cenné vítězství, když ve šlágru 10. kola druhé ligy zvítězili na hřišti Sokolova 2:0. Souboj třetího a čtvrtého celku tabulky rozhodl svým gólem 20 minut před koncem Pazdera. Zisk tří bodů pak ještě v 83. minutě potvrdil Žůrek. Zlín tak poskočil na třetí místo tabulky.

První poločas potvrdil, že oba týmy jsou na stejné úrovni, protože 1920 diváků sledovalo vyrovnanou partii, která se odehrávala zejména ve středu hřiště. V první šanci se po přihrávce Görnera ocitl Kroupa, ale přestřelil. Ve 14. minutě měl gól na kopačce Dejmek, který zakončoval po chybě brankáře Kořínka. Zlínský brankář ale svoji hrubka napravil a Dejmkovu dorážku zneškodnil.

Ve 24. minutě nádherně vystřelil Vozábal téměř ze 40 metrů a jeho pokus jen o centimetry minul břevno sokolovské branky. V dalších minutách hrály prim hlavně obě obrany, které už své soupeře do větších šancích nepustily. Domácí měli sice častěji míč na svých kopačkách, ale proti vysokým hráčům Zlína se nakopávanými míči neprosadili. Nedařilo se ani zlínskému rychlíkovi Žůrkovi, takže první poločas skončil bez branek.

Druhý poločas vyšel o poznání lépe hostům ze Zlína. Po hodině hry mohl jako první skórovat zlínský kapitán Zbožínek, ale bravurně ho vychytal Zacharda. V 70. minutě už se hosté mohli radovat naplno. Novák zatáhl míč po levé straně, ideálně jej předložil Pazderovi, který neměl problém míč dostat do branky.

Baník se sice tlačil do útoku za vyrovnáním, ale jeho křečovitá snaha nepřinesla žádné ovoce. Naopak v 83. minutě všem utekl Žůrek a svůj samostatný nájezd zakončil střelou k tyči. O pár minut později stejnou situaci zakončil jen střelou vedle branky. V nastaveném čase mohl korigovat střídající Duchnič, ale nastřelil jen Kořínka.

Pospěch přispěl k porážce Mostu

Fotbalisté Opavy v sobotu v 10. kole druhé ligy porazili před prázdnými tribunami hostující Most 4:2. Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi, protože svaz potrestal domácí tým za řádění fanoušků při pohárovém duelu s Ostravou.

První branku v dresu Opavy zaznamenal Zbyněk Pospěch. Šestadvacetiletý odchovanec slezského celku se trefil v 54. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu hostujícího Palečka. Útočník, jenž v Opavě hostuje do konce roku z prvoligového Brna, poslal po Loosově vyrovnání na 1:1 domácí do vedení.

Třetí branku Opavy přidal Nepožitek a na 4:1 zvýšil Cigánek. Most v 84. minutě pouze po chybě domácí obrany zkorigoval konečný výsledek díky Horovi.

Sokolov - Zlín 0:2 (0:0)
Branky: 70. Pazdera, 83. Žůrek. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Peřina. ŽK: Kroupa, Šrom, Görner, Malchárek (všichni Zlín). Diváci: 1920.
Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (70. Habai), Čada, Pilař, Vaněček (82. Hanzlík) - Nádeníček (76. Duchnič), Dejmek. Trenér: Purkart.
Zlín: Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Vozábal, Šrom (59. Pazdera), Görner, Novák (90. Elšík) - Žůrek, Kroupa (82. Bačík). Trenér: Minář.
Sparta Praha B - Karviná 0:3 (0:1)
Branky: 26. Mišinský, 74. Milosavljev, 90. Pontus. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban. ŽK: Belaid, Krč, Glaser - Mišinský, Pontus. Diváci: 215.
Sparta B: Švenger - Smetana, Hejda, Sus, Kuncl - Divíšek (46. Glaser), Droppa, Folprecht, Belaid - Jirouš (32. Krč), Putz. Trenér: Svoboda.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Knotig, Čerman, Pavlík - Opic (67. Slončík), Jursa, Mišinský (83. Medjedovič), Pontus - Staš, Milosavljev (86. Tchami). Trenér: Kalvoda.
Třinec - Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 74. Eismann - 40. Dvořák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Slavík. ŽK: Joukl, Doležal, Eismann (všichni Třinec). Diváci: 1023.
Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Kuděla, Chlebek, Martinčík - Joukl, Stýskala, Ceplák, Bednarek (70. Eismann) - Matůš (63. Onuchukwu), Doležal (53. Szmek). Trenér: Neček.
Hradec Králové: Lindr - Karal, Wozniak, Kasálek - Rezek (90. Nemček), Fischer, Pilař (88. Dorotík), Hochmeister, Poděbradský - Černý, Dvořák (71. Janoušek). Trenér: Kotal.
Opava - Most 4:2 (1:0)
Branky: 22. Čáp, 54. Pospěch z pen., 61. Nepožitek, 69. Cigánek - 51. Loos, 84. Hora. Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Uvíra, Cigánek, Zapletal - Paleček, Frnoch, Lafrance, DaSilva, Tonev. Bez diváků.
Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Horka, Čáp - Zapletal, Wirth, Nepožitek (74. Kiša), Schaffartzik - Halaška (88. Pomp), Pospěch (85. Neubert). Trenér: Látal.
Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Lafrance (77. Tonev), Sigmund - Frnoch (45. DaSilva), Franěk, Hofmann, Rosendo - Hora, Loos (57. Oboya). Trenér: Aňon De Leon Jorge.