PRAHA/OSTRAVA

Fotbalisté Dukly Praha remizovali ve 14. kole druhé ligy s Hradcem Králové 0:0. Hosté si tak díky získanému bodu upevnili v tabulce postupové druhé místo, tým z Julisky je třináctý.

Ve vyrovnaném utkání v pátek převažovala defenziva nad útokem. V prvním poločase si ani jedno z mužstev nevypracovalo brankovou příležitost. Po změně stran byli aktivnější domácí, ale skóre mohli otevřít Východočeši: střídající Grim však překopl poloprázdnou branku.

Téměř vzápětí mohl zápas rozhodnout domácí Vrána, který byl v tu chvíli na hřišti pouhých pět minut. Jeho křížná střela ale skončila pouze na tyči.

Dukla Praha - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Novák, Štěrba. ŽK: Mikula - Poděbradský. Diváci: 532.
Dukla: Rada - Mikula, Kučera, Vorel, Mičic - Malý (82. Berger), Hanousek, Gedeon, Svatonský - Chigou (79. Vrána), Kulvajt. Trenér: Bittengel.
Hradec Králové: Lindr - Karal, Chleboun, Kasálek - Rezek (72. Grim), Janoušek, Hochmeister, Poděbradský - Fischer - Černý (90. Dorotík), Dvořák (90. Němček). Trenér: Kotal.

Vítkovičtí remizovali, ale dál jsou poslední

Vítkovičtí fotbalisté po třech porážkách v druhé lize opět bodovali. Páteční remíza 1:1 s Vlašimí jim však z posledního místa tabulky nepomohla.

V utkání s nováčkem druhé ligy domácí sice od 22. minuty po hrubé chybě Bednáře a gólu Bálka prohrávali 0:1, další šance však už Středočeši proměnit nedokázali. Největší příležitosti rozhodnout měli v závěrečné desetiminutovce, Vebr však vítkovickou branku hlavou přestřelil a při Bálkově dělovce z 16 metrů se vyznamenal gólman Vaclík, který vytáhl míč nad břevno.

Vítkovicím tak k bodovému zisku stačilo využít jediného zaváhání hostující obrany, které v 53. minutě po Mikulenkově rohu proměnil ve vyrovnání Motyčka.

Vítkovice - Vlašim 1:1 (0:1)
Branky: 53. Motyčka - 22. Bálek. Rozhodčí: Hájek - Kordula, Adámková. ŽK: Krása, Motyčka - M. Nešpor, Vebr. Diváci: 191.
Vítkovice: Vaclík - Krejčíř, Švestka (50. Hesek), Bednář, Jungmann (42. Klimek) - Mach, Mikulenka, Motyčka, Krása, Reinberk - Hritz. Trenér: Palička.
Vlašim: Toma - Vebr, M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor - Borák (61. Schuster), Pokorný, Křeček, Průcha (82. Švamberk) - Bálek, Kalabiška. Trenér: Nádvorník.