Národní liga

Sokolov a Vlašim na závěr podzimu uhrály remízu 0:0

14. listopadu 2009 13:21 - SOKOLOV

Fotbalisté domácího Sokolova a Vlašimi se s podzimní částí druhé ligy rozloučili bezbrankovou remízou. V dresu hostujícího týmu se naposledy představil nejlepší střelec soutěže Vladimír Bálek, který se vrací do Bohemians 1905.

V prvním poločase měl největší šanci otevřít skóre domácí Miroslav Podrazký, který v 27. minutě trefil tyč. Krátce poté se připomněla útočná dvojice hostující dvojice Bálek, Jan Kalabiška, která se postarala o 21 z 26 gólů Vlašimi. Jejich akce ale skončila rohem.

Také do druhého poločasu vstoupil aktivně Sokolov, ale navzdory územní převaze se nedokázal střelecky prosadit. V poslední minutě mohl vítězství na stranu domácích strhnout Bohumil Nádeníček, jeho hlavička ale trefila brankáře Vlašimi.

Třinec vyhrál i druhé derby s Hlučínem

Fotbalisté Třince vyhráli i druhé druholigové derby s Hlučínem. Po podzimní výhře 4:0, v sobotním v "jarním" 16. kole porazili regionálního rivala 2:1.

První poločas vyšel lépe Hlučínu. V závaru před brankou domácích se nejlépe zorientoval Zelinka a ve 22. minutě poslal hosty do vedení. Třinec mohl vyrovnat po půlhodině hry, kdy zblokovaný centr Lisického trefil břevno. Vzápětí dopadl podobně i Zelinka, jehož střela po brejku skončila na tyči.

Druhý poločas zahájili Třinečtí aktivně, ale střelecky se prosadili až v závěru zápasu po chybách hlučínských obránců. V 70. minutě skončil v brance Hanusův střílený centr a obrat dokončil minutu před koncem po rohu Ceplák.

Jihlavě opět nestačily k bodům ani tři góly

Fotbalisté Mostu podruhé za sebou dali v domácím utkání druhé ligy čtyři góly a slavili vítězství. Zatímco před dvěma týdny ale od Hlučína neinkasovali, v sobotu nad Jihlavou zvítězili jen o gól. Tým z Vysočiny, který se v soutěži pyšní nejproduktivnějším útokem, prohrál 3:4 už podruhé za sebou; v minulém kole doma po shodném výsledku nestačil na Duklu.

V očekávaném ofenzivním duelu otevřel skóre už po deseti minutách hry a krásné kombinaci domácí útočník Frnoch, jenž nekompromisní střelou k tyči překonal Štěpanovského. Poté začala být aktivnější Jihlava a po jednom z mnoha rohů vyrovnala. Do souboje s gólmanem Šavolem šel obránce Tlustý a dotlačil balon za brankovou čáru.

Baník ale už za pět minut opět vedl. Rosendův rohový kop přetavil Frnoch ve svůj druhý gól. Vysočina ale vzápětí znovu odpověděla, po dalším centru od praporku se hlavou prosadil Karlík.

V 53. minutě poslal mostecký tým znovu do vedení dorážkou do odkryté branky Thomas, ale Vysočina potřetí zareagovala. Po Gabrielovu centru v pádu vystřelil Karlík a s pomocí tyče překonal domácího gólmana. V 74. minutě byl vyloučen jihlavský kapitán Kadlec a Mostečtí v početní převaze soupeře "zamkli" v pokutovém území. Drtivý tlak v 88. minutě přetavili ve vítězný gól, když po Frnochově přihrávce zblízka rozvlnil síť Brazilec Andrei.

Sparta zakončila nevydařený podzim výhrou v Opavě

Rezerva pražské Sparty zakončila fotbalový podzim vítězstvím 3:2 na hřišti Opavy a připsala si ve druhé lize druhou výhru za sebou. V minulém kole se svěřenci Zdeňka Svobody chytili vítězstvím nad posledními Vítkovicemi, čímž přerušili sérii šesti porážek, a v sobotu zlepšení potvrdili. Hosté vedli už 3:0, ale v závěru se museli o tři body obávat. I tak přezimují na předposledním místě tabulky.

Slezané si od začátku vytvořili převahu a brzy také mohli otevřít skóre. Ve 12. minutě naběhl do šestnáctky Sparty Kolínek, obhazoval si Hejdu a ten zahrál rukou. Rozhodčí Býma nařídil penaltu, kterou však Schaffartzik zahodil. V 16. minutě po rohovém kopu se dostal k míči Zapletal a jeho střelu vykopl obránce Sus z brankové čáry.

Ve 26. minutě vystřelil Jánoš poprvé na branku domácích a jeho střelba ze třiceti metrů Květoně překvapila. Vzápětí mohlo být vyrovnáno. Kolínkův centr našel Schaffartzika, ale jeho pokus šel nad břevno. Ve 34. minutě fauloval v rohu pokutového území Glasera Čáp a penaltu proměnil Třešňák.

Hned po změně stran si naběhl zprava Kolínek a jeho bombu vytáhl Švenger na roh. V 50. minutě podnikli sparťané rychlý protiútok, při němž Třešňák uvolnil Glasera, který křížnou střelou zpečetil osud domácích. V 66. minutě odcentroval Kolínek před branku, tam si naběhl Půda a zblízka snížil. Převaha domácích narůstala a byla místy drtivá. Pražané bránili v deseti hráčích, ale v závěru ještě inkasovali. V 89. minutě Košút fauloval Partyše a penaltu proměnil Půda. Vyrovnat mohl v nastaveném čase Halaška, zblízka však trefil Švengra.

16. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Vlašim 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík - Teuber, T. Kovařík. ŽK: Kura, Studík - Borák, Vebr. Diváci: 1290.
Sokolov: Bertelman - Šmerda, Kura, Studík, Hanzlík - Habai (67. Javorský), Čada, Podrazký, Vaněček (81. Nádeníček) - Dejmek, Pilař. Trenér: Purkart.
Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Švamberg - Borák (90. Schuster), Křeček, Stejskal (61. Vebr), Průcha (86. Brožík)- Bálek, Kalabiška. Trenér: Nádvorník.
Třinec - Hlučín 2:1 (0:1)
Branky: 70. Hanus, 89. Ceplák - 22. K. Zelinka. Rozhodčí: M. Zelinka - Dobrovolný, Kubáň. ŽK: Joukl - Švrček, Čelůstka, Hrtánek. Diváci: 832.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednárek - Malíř (46. Joukl), Stýskala (67. Hanus), Ceplák, Eismann - Doležal (46. Sznek), Matůš. Trenér: Neček.
Hlučín: Kosmal - Juřátek, Čelůstka, Bogdaň, Švrček - Žižka, Javorek (71. Kovář), Hrtánek, Dobeš - Zelinka (79. Sokol), Vlček (62. Prokeš). Trenér: Hajný.
Most - Jihlava 4:3 (2:2)

Branky: 10. a 41. Frnoch, 53. Thomas, 88. Andrei - 43. a 68. Karlík, 36. Tlustý. Rozhodčí: Drábek - Košec, Pospíšil. ŽK: Andrei - Kadlec. ČK: 74. Kadlec. Diváci: 1110.

Most: Šavol - Knakal, Běloušek, Lafrance, Fleišman - Andrei, Hofmann (72. Jedinák), Rosendo (90. Trup), Thomas (69. Sigmund) - Franěk, Frnoch. Trenér: Aňon.

Jihlava: Štěpanovský - Gabriel (89. Korčián), Tlustý, Kadlec, Caha - Veselý, Karlík, Gruber (85. Simr), Krutý - Mešanovič (79. Gába), Tecl. Trenér: Urban.

Opava - Sparta Praha B 2:3 (0:2)

Branky: 66. a 89. z pen. Půda - 26. Jánoš, 35. Třešňák z pen., 50. Glaser. Rozhodčí: Býma - Slavík, Szarowski. ŽK: Čáp, Zapletal, Půda - Švenger, Kuncl, Košút. ČK: 90.+2 Kuncl. Diváci: 1857.

Opava: Květoň - Kolínek, Cigánek (57. Uvíra), Mezlík, Čáp (67. Neubert) - Partyš, Nepožitek, Wirth, Schaffartzik (38. Půda) - Halaška, Zapletal. Trenér: Látal.

Sparta Praha B - Švenger - Kuncl, Hejda, Švec, Sus (78. Košút) - Sadikovič, Glaser (63. Pavelka), Jánoš, Droppa - Kraják (90+1 Doležal), Třešňák. Trenér: Svoboda.

Časová osa: Národní liga