Fotbalisté Ústí nad Labem zdolali Most a dál vedou druhou ligu

Fotbalisté Ústí nad Labem si v krajském derby poradili s Mostem a po vítězství 3:1 udrželi vedoucí pozici v druholigové tabulce i po 19. kole. Domácí tým rozhodl zápas třemi brankami v rozmezí necelých 12 minut prvního poločasu.

Uspěli také oba pronásledovatelé lídra. Druhý Zlín vyhrál v Karviné 3:2 a dál ztrácí na první místo jediný bod. Hostům vyšel úvod a v 13. minutě už vedli o dvě branky, když hrubé chyby karvinské obrany s přehledem potrestali nejdříve Kroupa a po něm Žůrek. Domácí sice snížili, ale řadu šancí na vyrovnání pak zahodili a v 68. minutě definitivně rozhodl zlínský Lukaštík.

Třetí Hradec Králové připravil Viktorii Žižkov již čtvrtou prohru na domácím hřišti v sezoně. Hostům zajistil výhru 2:1 gól Poděbradského z rychlého brejku deset minut před koncem. Žižkov, jemuž chyběli klíčoví zadáci Brabec a Vepřek, zaostává na pátém místě za postupovými příčkami už o 14 bodů.

Béčko pražské Sparty vyhrálo nad Čáslaví 4:2. Hosté přitom ještě čtvrt hodiny před koncem vedli, ale letenská rezerva třemi góly zápas otočila a opustila sestupové příčky. Opět se trefil reprezentant Kladrubský, který se v B-týmu rozehrává po dlouhodobém zranění kolena.

19. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Opava 2:1 (0:0)
Branky: 49. Podrazký, 76. Mlika - 68. Klesnil. Rozhodčí: Damková - Teuber, Filípek. ŽK: Furik, Horka (oba Opava). Diváci: 1290.
Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Čupr - Podrazký, Čada, Javorský, Vaněček (85. Habai) - Radzinevičius, Mlika (81. Duchnič). Trenér: Purkart.
Opava: Novák - Kolínek (23. Horka, 89. Korčan), Mezlík, Uvíra, Čáp - Partyš, Wirth (80. Schaffartzik), Gonda, Furik, Halaška - Klesnil. Trenér: Horák.
Sparta Praha B - Čáslav 4:2 (1:0)
Branky: 20. Třešňák, 75. Kladrubský z pen., 82. Rada, 87. Putz - 64. Pešír, 66. Ricka. Rozhodčí: Mikel - Handlíř, Santarius. ŽK: Valíček, Švec - Špidlen, Nitrianský, Pešír, Dobal. Diváci: 203.
Sparta B: Pávek (46. Mokrohajský) - Valíček, Kladrubský, Švec, Belaid - Kalouda, Folprecht (68. Glaser), Rada, Zeman - Třešňák, Nádeníček (80. Putz). Trenér: Svoboda.
Čáslav: Poštulka - Nitrianský, Špidlen, Kotrba, Procházka (56. Fikejz) - Hlava (76. Dobal), Šisler (46. Hašek), Ricka, Pacák - Pilař, Pešír. Trenér: Frťala.
Hlučín - Jihlava 1:1 ( 1:1)
Branky: 25. Koubek - 26. Dort z pen. Rozhodčí: Bílek - Moudrý, Marek. ŽK: Žižka, Šiklič, Javorek, Hrtánek - Dort, Franěk. Diváci: 456.
Hlučín: Hanuš - Dohnálek, Tomáš, Švrček, Šiklič - Žižka (79. Mozol), Javorek, Hrtánek, Dobeš - Koubek, Sokol (63. Bartošák). Trenér: Daněk.
Jihlava: Uvarenko - Da Silva, Tlustý, Karlík, Gavrič - Dolejš (76. Simr), Dort, Görner, Gába (68. Krutý) - Mešanovič, Franěk (85. Veselý). Trenér: Urban.
Vlašim - Dukla Praha 1:2 (1:2)
Branky: 37. Štochl - 3. Berger, 23. Šmíd. Rozhodčí: Příhoda - Lakomý, Tacina. ŽK: Svátek, M. Nešpor, Patka (všichni Vlašim). Diváci: 1000.
Vlašim: Toma - M. Nešpor (77. Pokorný), Patka, Kropík, D. Nešpor - Štochl, Jungr, Süsser, Švamberg (58. Mucha) - Svátek, Petr (58. Markovič). Trenér: Nádvorník.
Dukla: Svoboda - Pospíšil, Vorel, Šmíd, Mičic - Hanousek, Gedeon, Berger (79. Svatonský), Šiml (89. Kučera) - Kulvajt (69. Malý), Chigou. Trenér: Kozel.
Žižkov - Hradec Králové 1:2 (1:1)
Branky: 29. Martan - 22. Fischer, 79. Poděbradský. Rozhodčí: Kocián - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Schneider, J. Procházka - Poděbradský. Diváci: 2412.
Žižkov: Hruška - Janek, Petrů, T. Procházka, J. Procházka - Vaculík, Culek (80. Kočí), Schneider, Pulkert (80. Zengue) - Kalod, Martan (80. Koukal). Trenér: Petržela.
Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Rezek (80. Přibyl), Hochmeister, Fischer, Dvořák (88. Janoušek), Poděbradský - Pilař (76. Tomašák), Černý. Trenér: Kotal.
Ústí nad Labem - Most 3:1 (3:0)
Branky: 34. Martykán, 39. Karlík, 45.+1 Jindráček - 90.+1 Hora z pen. Rozhodčí: Benedikt - L. Novák, Štěrba. ŽK: Džuban, Karlík - Hora. Diváci: 781.
Ústí: R. Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák - Jindráček, Zachariáš, Martykán, Benčík (82. Volek) - Karlík (62. Brožík), Melunovič (72. Franc). Trenér: Habanec.
Most: Paleček - Knakal, Bodeček, Nesvadba, Fleišman - Sigmund, Běloušek, Onyango, Grečiško (79. Ruseckij) - Hora, Loos (57. Frnoch). Trenér: Pulpit.
Karviná - Zlín 2:3 (1:2)
Branky: 39. Pavlík, 90. Kostoláni - 7. Kroupa, 13. Žůrek, 68. Lukaštík. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Slavík. ŽK: Skácel (Zlín). Diváci: 2424.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Suchý, Buryán, Staš - Ciku (81. Jursa), Kostoláni, Pavlík, Ficek (74. Milosavljev) - Opic, Mišinský. Trenér: Kalvoda.
Zlín: Skácel - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Vozábal (79. Křiva), Elšík, Novák (62. Lukaštík) - Kroupa, Žůrek (89. Bača). Trenér: Minář.
Páteční předehrávka: Vítkovice - Třinec 0:0