Zlín po výhře nad Spartou B poprvé vede druhou ligu

ZLÍN

Fotbalisté Zlína se poprvé v sezoně probojovali do čela druholigové tabulky. Loňský účastník nejvyšší soutěže v sobotu porazil 2:0 rezervu pražské Sparty a má dvoubodový náskok před Ústím nad Labem.

Zlín vstoupil do zápasu velkým náporem a už ve třetí minutě po rohu Šmahaje minul Kroupa jen těsně branku. Za dalších deset minut již byl brankář Švenger po střele Žůrka překonán, ale ránu domácího útočníka zastavila tyč. O deset minut později to byl opět Žůrek, jenž po rohovém kopu přeloboval špatně vyběhnuvšího Švengra, toho však na brankové čáře zastoupil hlavičkující Sus. Pražané zahrozili do přestávky pouze jednou. Kalouda však zblízka špatně trefil míč a jeho pokus skončil v zámezí.

Také do druhého poločasu vstoupili aktivněji žlutomodří. Nejprve sice po přímém kopu Šmahaje hlavičkoval Kroupa do náruče Švengra, ale v 53. minutě se Zlín dočkal. Zbožínek vysunul po pravé straně Malcharka, ten zatáhl míč až k brankové čáře a ve stoprocentní pozici nabídl míč Žůrkovi. Tomu stačilo pouze nastavit placírku a poslat Zlín do vedení.

Gól domácí povzbudil a střídající Lukaštík po vysunutí Abrahama sparťanské beky málem donutil ke vstřelení vlastní branky. Pojišťujícího gólu se Zlínští dočkali již za další dvě minuty. Devátý roh domácích přetavil v druhou branku hlavičkující Kroupa. Teprve poté se pustili do útočení také Pražané. Brankář Skácel se ale překonával a dvakrát vychytal agilního Putze i z těžkého úhlu zakončujícího Nádeníčka.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Opava 1:1 (1:0)
Branky: 15. Malíř - 77. vlastní Chlebek. Rozhodčí: Ochotnický - Dobrovolný, Peřina. ŽK: Matůš - Klesnil, Kolínek. Diváci: 1013.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednárek - Malíř, Hanus (75. Hupka), Ceplák, Eismann - Doležal (75. Onuchukwu), Matůš (88. Joukl). Trenér: K. Kula.
Opava: Novák - Kolínek, Uvíra, Mezlík, Čáp - Partyš (90. Wirth), Gonda, Furik (73. Bíro), Zapletal - Klesnil, Korčián (37. Schaffartzik). Trenér: Horák.
Hlučín - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 48. Dzierzega. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Kubáň. ŽK: Dzierzega - Opic. Diváci: 786.
Hlučín: Hanuš - Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Šiklič - Žižka, Hrtánek, Javorek, Sokol (53. Bartošák) - Dobeš (80. Hošek), Dzierzega (90. Mozol). Trenér: Daněk.
Karviná: Kafka - Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš - Ficek, Pavlík, Kostolányi, Štajer (46. Milosavljev) - Mišinský, Opic (64. Zoller). Trenér: Kalvoda.
Most - Sokolov 1:1 (0:1)
Branky: 80. Knakal - 17. Mlika. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Urban. ŽK: Grečiško, Nesvadba - Mlika. Diváci: 590.
Most: Paleček - Grečiško, Nesvadba, Bodeček, Fleišman - Jendruščák (46. Ruseckij), Běloušek, Sigmund (74. Knakal), Oboya (40. Hofmann) - Hora, Frnoch. Trenér: Pulpit.
Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Kura, Čupr - Podrazký, Javorský, Habai (67. Čada), Vaněček (89. Hanzlík) - Radzinevičius, Mlika (86. Duchnič). Trenér: Purkart.
Zlín - Sparta Praha B 2:0 (0:0)
Branky: 53. Žůrek, 61. Kroupa. Rozhodčí: Matějek - Moudrý, Koval. ŽK: Nádeníček, Valíček (oba Sparta B). Diváci: 2025.
Zlín: Skácel - Malcharek, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Abraham (66. Elšík), Vozábal (83. Švach), Novák (56. Lukaštík) - Kroupa, Žůrek. Trenér: Minář.
Sparta B: Švenger - Belaid, Švec, Doležal, Valíček - Kalouda (85. Divíšek), Sus (65. J. Kadlec), Rada, Dropa - Nádeníček, Pulz. Trenér: Svoboda.