Hradec i v deseti otočil zápas ve Vítkovicích a je v čele

OSTRAVA

Fotbalisté Hradce Králové udělali další důležitý krok za postupem do nejvyšší soutěže, když i v deseti otočili zápas s Vítkovicemi a v Ostravě vyhráli 2:1. Vítěznou branku vstřelil v 77. minutě útočník Černý.

Poslední Vítkovice favorita zaskočily v závěru první půle, když těsně před odchodem do šaten otevřel skóre hlavou Reinberg. Osm minut po změně stran navíc Hradec přišel o vyloučeného brankáře Lindra. Ani dobře rozehraný zápas však domácích k třetímu bodovému zisku za sebou nestačil.

Vítkovice se totiž o naději na body připravily vlastními chybami. První vyrobil v 60. minutě brankář Vaško, když neudržel slabou střelu Rezka a Hochmeister měl již snadnou dorážku. Třináct minut před koncem pak střední obránci nepokryli Černého, který rozhodl o čtvrté výhře za sebou.

Hradec tak prodloužil sérii bez porážky na 15 zápasů a posunul se do čela tabulky o bod před Zlín, který však má svůj zápas 21. kola k dobru.