Hradec Králové vyhrál posedmé za sebou a je blízko postupu

HRADEC KRÁLOVÉ

Fotbalisté Hradce Králové si připsali v druhé lize již sedmou výhru za sebou. Vítězstvím 2:0 nad Třincem se dnes znovu přiblížili postupu do nejvyšší soutěže. V závěrečných šesti zápasech si mohou dovolit dvakrát prohrát.

Hradec v této sezoně doma neztratil ani bod a proti Třinci nechtěl dopustit překvapení. Pomohla mu již 19. minuta, kdy Poděbradského střelu vyrazil brankář Lipčák jen před Pilaře a ten otevřel skóre. Hned nato skóroval i Dvořák, ale rozhodčí odpískal ofsajd a gól neuznal.

Hradec se přes neustálou převahu a několik šancí musel o výsledek strachovat až do úplného závěru. Až v 88. minutě přišlo uklidnění. Jen dvě minuty po svém vystřídání se do brejku dostal Tomašák a definitivně rozhodl.

Fotbalisté sparťanské rezervy se přiblížili záchraně , když  uhráli remízu 1:1 v Karviné. V tabulce se tak vrátili na čtrnáctou příčku před Čáslav. Od sestupového pásma je však dělí jen skóre lepší o jediný gól. Třináctý Hlučín má zase o jeden gól lepší skóre než Sparta.

Obě mužstva v Karviné bojovala jen o střed hřiště a vytvořila si minimum brankových příležitostí. Domácí se ujali vedení ve 22. minutě. Na centr Cikua si naběhl Milosavljev a hlavou dal jediný úspěch domácích. O 21 minut později vyrovnal Nádeníček.

Ve druhém poločase se do větších šancí dostávali jen domácí. Sparta B si odvezla cenný bod, ale v závěru sezony ji čeká ještě hodně práce, aby odvrátila sestup

24. kolo druhé fotbalové ligy:
Most - Opava 0:1 (0:1)
Branky: 9. Korčian. Rozhodčí: Královec - Moláček, Moudrý. ŽK: Bodeček, Jedinák - Čáp. Diváci: 350.
Most: Paleček - Knakal, Bodeček, Nesvadba, Fleišman - Ruseckij (85. Jendruščák), Jedinák, Hofmann, Rosendo (63. Sigmund) - Loos (56. Andrei), Hora. Trenér: Pulpit.
Opava: Novák - Kolínek, Uvíra, Cigánek, Čáp - Partyš (82. Bíro), Kiša, Furik, Gonda, Schaffartzik (90. Wirth) - Korčian (60. Nepožitek). Trenér: Horák.
Hlučín - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 67. Bogdaň, 89. Gulajev - 43. Jindráček. Rozhodčí: Mikel - Tacina, Adámková. ŽK: Koubek - Džuban. Diváci: 750.
Hlučín: Valeš - Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Tomáš - Ondrušík (41. Sokol), Hrtánek, Javorek, Bartošák (86. Dobeš) - Koubek (75. Dzierzega), Gulajev. Trenér: Daněk.
Ústí: R. Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Kaňa - Rudnyckyj (70. Franc), Šmrha, Martykán, Benčík (74. Volek) - Karlík (70. Melunovič), Jindráček. Trenér: Habanec.
Vlašim - Žižkov 1:2 (0:1)
Branky: 79. Markovič z pen. - 30. Culek, 67. Novák. Rozhodčí: Makovička - Mencl, Štěrba. ŽK: Svátek, Schuster, D. Nešpor - Hruška. Diváci: 1070.
Vlašim: Toma - Schuster, M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor - Štochl (57. Markovič), Jungr, Pokorný, Vebr - Svátek (72. Švamberg), Petr. Trenér: Nádvorník.
Žižkov: Hruška - Šťastný, Brabec (86. Petrů), T. Procházka, Vepřek - Pulkert, Culek, Novák, Vaculík (72. Koukal) - Martan (89. Zengue), Kalod. Trenér: Petržela.
Zlín - Sokolov 1:1 (1:0)
Branky: 26. Zbožínek - 89. Mlika. Rozhodčí: Ochotnický - Slavík, Szarowski. ŽK: Kroča, Křiva (oba Zlín). Diváci: 2245.
Zlína: Skácel - Kroča, Zbožínek, Jelínek - Pazdera, Křiva, Šmahaj, Bača (63. Kurtin), Lukaštík (23. Malý) - Poznar (76. Švach), Žůrek. Trenér: Minář.
Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Kura, Hanzlík - Podrazký (87. Habai), Čada, Javorský (69. Pilař), Vaněček - Mlika, Duchnič (76. Dejmek). Trenér: Purkart.
Karviná - Sparta Praha B 1:1 (1:1)
Branky: 22. Milosavljev - 43. Nádeníček. Rozhodčí: Zelinka - Handlíř, Marek. ŽK: Kostoláni, Mišinský - Pávek, Kalouda. Diváci: 2379.
Karviná: Kučera - Staš (9. Suchý), Štajer, Hoffmann, Buryán - Pavlík - Ciku, Kostoláni, Tchami (46. Opic), Milosavljev (72. Ficek) - Mišinský. Trenér: Balcárek.
Sparta B: Pávek - Valíček, Doležal, Sus, Polom - Putz, Folprecht (74. Belaid), Rada, Kalouda (90.+1 Droppa) - Nádeníček (88. Jurdík), J. Kadlec. Trenér: Z. Svoboda.
Hradec Králové - Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 19. Pilař, 88. Tomašák. Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Lakomý. ŽK: Kuděla, Hrdlovič, Chlebek (všichni Třinec). Diváci: 3384.
Hradec: Lindr - Kasálek, Chleboun, Wozniak, Rezek - Poděbradský, Fischer, Hochmeister, Pilař (86. Tomašák) - Černý (81. Janoušek), Dvořák (74. Karal). Trenér: Kotal.
Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Bednarek (71. Matůš) - Malíř, Ceplák, Maroši (83. Hanus), Brytus - Joukl, Szmek (62. Doležal). Trenér: Neček.