Ústí se přiblížilo postupu, Hradec ho nepotvrdil, Třinec se zachránil

Fotbalisté Ústí nad Labem udělali velký krok k postupu do nejvyšší soutěže, když v 27. kole zvítězili 2:1 na hřišti B-týmu Sparty. Vedoucí Hradec Králové už mohl v sobotu slavit, ale v Mostu neudržel vedení.

Severočeši mají na druhém místě tabulky devítibodový náskok před třetím Zlínem, který bude hrát ještě čtyři zápasy. Oba góly Ústí dal Volek, jenž měl dosud v tomto ročníku na kontě jediný zásah.

Navzdory ofenzivní hře se čekalo na první gól až do 34. minuty. Krátce poté, co domácí Belaid nastřelil brankovou konstrukci, poslal hosty do vedení Volek hlavičkou, po níž se míč otřel o tyč. Svěřencům Zdenka Svobody se povedlo ještě před pauzou vyrovnat. Belaid z trestného kopu našel Putze, který zády k brance překonal hlavou gólmana Nováka.

Ve druhém poločase si favorizované Ústí vytvořilo tlak, ale Pražané dlouho odolávali. Neuspěl ani s hlavičkou Džuban, jehož střelu vykopl z brankové čáry Kovba. V 71. minutě se již Volek prosadil a křížnou střelou na zadní tyč vrátil hostům vedení. Možnost zremizovat zápas měl Švec, ale sám před gólmanem Novákem podklouzl a vyslal nepřesnou a slabou střelu.

Fotbalisté Hradce Králové byli necelou čtvrthodinu od jistého postupu do nejvyšší soutěže. Na hřišti Mostu vedli 1:0, ale nakonec remizovali 1:1. Dělbu bodů zařídil v 77. minutě Hofmann. Hradci stačí k definitivě z posledních třech kol uhrát alespoň bod. Lídr soutěže toho ale na hřišti Mostu příliš nepředvedl. V 69. minutě prošel do pokutového území Rezek a jeho střelu usměrnil špičkou do sítě Hochmeister. Aktivnější domácí vyrovnali po akci Jendruščáka, jenž zatáhl míč po levé straně a našel volného Hofmanna, který střelou bodlem oddálil oslavy Východočechů.

Žižkov porazil po změně kouče potřetí v sezóně Sokolov

V prvním zápase po odvolání trenéra Vlastimila Petržely fotbalisté Viktorie Žižkov uspěli na hřišti Sokolova. Pražané, vedení koučem rezervy Romanem Veselým, sice jako první inkasovali, ale ve druhém poločase skóre otočili. Vítězný gól dal Kalod, který si jedenáctou trefou v sezóně upevnil pozici nejlepšího střelce týmu.

Fotbalisté Třince si vítězstvím 2:1 nad Vlašimí definitivně zajistili záchranu. Výhru jim zařídil dvěma góly nigerijský útočník Onuchukwu, který je se sedmi brankami nejlepším střelcem týmu. Třinec si díky němu připsal teprve druhé jarní vítězství. Vzápětí po druhé brance domácích se dočkala i Vlašim, když po centru skóroval do prázdné branky Süsser.

Hlučín vyhrál v Opavě v duel mužstev ohrožených sestupem. Vítězství 1:0 zařídil v 69. minutě Hošek a jeho tým se bodově dotáhl na sobotního soupeře. Obě mužstva dělí tři kola před koncem od předposlední Sparty B čtyři body.

Výsledky 27. kola druhé fotbalové ligy
Sokolov - Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 22. Vaněček - 52. Zengue, 83. Kalod. Rozhodčí: Ochotnický - Lhoták, Košec. ŽK: Pilař - Vepřek, Zengue, Kalod. Diváci: 1080.
Sokolov: Bertelman - Kaplan (86. Dejmek), Kura, Studík (46. Jašíček), Čupr - Podrazký, Javorský, Pilař, Vaněček - Duchnič (58. Radzinevičius), Mlika. Trenér: Purkart.
Žižkov: Hruška - Šťastný, Petrů, Procházka, Vepřek - Martan (86. Vaculík), Culek, Pulkert (78. Schneider), Zengue - Kalod, Koukal (90. Kočí). Trenér: Veselý.
Sparta Praha B - Ústí nad Labem 1:2 (1:1)
Branky: 45.+1 Putz - 34. a 71. Volek. Rozhodčí: Rozhodčí: Franěk - Kordula, Kubáň. ŽK: Dvořák (Ústí). Diváci: 268.
Sparta B: Mokrohajský - Belaid, Švec, Krch, Droppa - Krejčí (59. Glaser), Kovba, Folprecht, Divíšek - Skalák, Putz (73. Nádeníček). Trenér: Svoboda.
Ústí: Novák - Martykán, Džuban, Valenta, Zachariáš - Benčík, Volek, Dvořák, Jindráček (90. Brožík) - Rudnyckyj (85. Franc), Hyčka. Trenér: Habanec.
Třinec - Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 14. a 75. Onuchukwu - 77. Süsser. Rozhodčí: Hájek - Gallo, Handlíř. ŽK: Lisický, Onuchukwu - M. Nešpor, J. Veselý, Jungr. Diváci: 411.
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Hupka, Bednarek - Malíř, Ceplák (78. Hanus), Maroši, Eismann - Joukl (78. Doležal), Onuchukwu (85. Szmek). Trenér: Neček.
Vlašim: Toma - J. Veselý, M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor - Vebr - Süsser, Stejskal (54. Svátek), Jungr - Štochl (74. Mucha), Petr (66. M. Veselý). Trenér: Nádvorník.
Most - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 77. Hofmann - 69. Hochmeister. Rozhodčí: Makovička - Hojsík, Moláček. ŽK: Nesvadba, Hora - Wozniak.
Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Nesvadba, Fleišman - Andrei, Jedinák, Hofmann (77. Štumpf), Schut (75. Loos) - Jendruščák (90. Rosendo), Hora. Trenér: Štefko.
Hradec Králové: Lindr - Kasálek, Chleboun, Wozniak - Janoušek, Poděbradský (82. Tomašák), Fischer, Hochmeister, Rezek - Černý, Dvořák. Trenér: Kotal.
Opava - Hlučín 0:1 (0:0)
Branka: 69. Hošek. Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Tauber. ŽK: Halaška, Gonda, Partyš - Javorek, Golajev, Hošek, Hrtánek. Diváci: 1373.
Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Kiša - Partyš, Gonda, Furik (77. Přecechtěl), Nepožitek (57. Bíro), Schaffartzik - Halaška (60. Klesnil), Korčián. Trenér: Horák.
Hlučín: Hanuš - Žižka (85. Dobeš), Dohnálek, Bogdaň, Švrček - Dzierzega (64. Sokol), Javorek (90. Tomáš), Hrtánek, Bartošák - Gulajev, Hošek. Trenér: Daněk.