Rubriky:

Národní liga

Fotbalisté Mostu mají problémy se stadiónem i s dluhy

9. července 2010 14:12 - MOST

Fotbalisté Baníku Most mají vážné problémy. Hlavní tribuna na jejich stadiónu má špatnou statiku a klub na něm nemůže hrát. Navíc má obestavený veškerý majetek, protože dluží České správě sociálního zabezpečení zhruba čtyři milióny korun. Předseda klubového představenstva Petr Kabíček obě informace potvrdil, na vyřešení problémů se podle něj už pracuje.

Statický posudek hlavní tribuny odhalil na jaře závažné nedostatky, mostecký klub se proto musí odstěhovat na náhradní stadiónek v Souši, kde už sídlí jeho mládežnická akademie. Tam se vejde jen 370 sedících diváků. Na ještě nedávno prvoligovém stadiónu v centru Mostu mohou hráči jen trénovat.

Klub má i finanční problémy. Náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín v pátek řekl, že město nechalo kvůli informacím o zadlužení Baníku, v němž vlastní přes deset procent akcií, svolat mimořádnou valnou hromadu. Z ní vyplynulo, že klub má obstavený majetek kvůli dluhům ve výši 58 procent jeho základního jmění.

Podle veřejně dostupných údajů má Baník základní jmění 6,68 miliónu korun, což znamená, že dluh by měly činit necelé čtyři milióny. Věřitelem by měla být Česká správa sociálního zabezpečení, to však odmítl Kabíček potvrdit. Město bude situaci ještě řešit, jednou z možností je, že by navýšilo základní jmění.

"Obojí je pravda, ale nechtěl bych se k tomu víc vyjadřovat. Jedná se o závazky z poslední doby, pracujeme na jejich dorovnání," sdělil Kabíček. Klub podle něj hospodaří s rozpočtem až 40 miliónů korun, z toho 13 miliónů spolkne provoz mládežnické akademie. Ta je jedinou částí klubu, na jejíž provoz přispívá město. Mostecký klub zaznamenal na počátku dekády strmý vzestup a v letech 2005 až 2008 hrál první ligu, teď naopak prochází úsporným programem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..