Žižkov zahájili druhou ligu domácí prohrou s Vlašimí

Fotbalisté Viktorie Žižkov vstoupili do nového ročníku druhé ligy domácí prohrou 0:1 s Vlašimí. Vyrovnaný nedělní zápas rozhodla 88. minuta, kdy se po chybě obrany Pražanů střelecky prosadil vlašimský kapitán Marek Jungr.

Kotyza na pravé straně obešel Rabiňáka a odcentroval, Boháčův oblouček pod břevno nedokázal gólman Vaclík udržet v rukou a Jungr už měl před brankovou čárou snadno práci. Tři minuty předtím mohla naopak skórovat Viktoria, ale po Rabiňákově centru na malé vápno trefil Kropík z voleje pouze břevno.

Na novém hráčském kádru Žižkova, který prošel během letní přestávky velkými změnami a značným omlazením, byla v některých fázích zápasu znát nesehranost. To se projevilo třeba při Strnadově šanci v druhé půli, vlašimský kanonýr však po zaváhání domácích zadáků branku netrefil.

Slončík dirigoval Karvinou při výhře 4:0 nad Mostem

Fotbalisté Karviné vstoupili do druhé ligy vysokým vítězstvím 4:0 nad Mostem. První gól Slezanů v nové sezoně dal v 10. minutě sedmatřicetiletý Slončík, po přestávce dvakrát skóroval Mišinský a jednou Milosavljev.

Most byl v prvním poločase domácím vyrovnaným soupeřem, ale nabídnuté šance neproměnil. Zato Karviná využila hned první příležitost, když Slončík přehodil lobem brankáře Palečka. Zkušený karvinský špílmachr v druhém poločase přesně dirigoval hru a ideálními přihrávkami uvolňoval spoluhráče, kteří z toho těžili.

V 70. minutě dostal mostecký Da Silva červenou kartu za faul zezadu na Motyčku. Domácí pak ještě zvýšili iniciativu a deset minut před koncem z protiútoku dal svůj druhý gól Mišinský.

Dukla čekala na brejky a vyhrála v Čáslavi

Fotbalisté Čáslavi podlehli v úvodním kole druhé ligy Dukle 0:2. Pražského soupeře přitom ve třech předchozích zápasech dokázali porazit, v neděli však jejich úspěšná série skončila. Scénář zápasu předurčila 6. minuta: po čáslavském rohu a dlouhém výkopu gólmana Rady se do samostatného úniku dostal Svatonský, který si poradil i s brankářem Bartou a skóroval.

Pražané čekali na brejky, v 31. minutě Barta vyrazil Svatonského střelu na roh. Krátce nato se k odraženému míči dostal čáslavský Haniak, jeho rána se snášela pod břevno, ovšem Rada se stačil natáhnout a vyškrábl míč na roh.

Podobný obraz hry viděli diváci i po změně stran. Čáslavští dál dobývali pokutové území hostů, ti je však do blízkosti Radovy branky příliš nepouštěli. Nejblíže k vyrovnání byl Zenit v 87. minutě, ale po Fikejzově zakončení získal opět jen roh.V nastaveném čase Dukla z brejku zpečetila vítězství, když přečíslení využil Chigou. Potvrdil tak premiérové vítězství Pražanů v čáslavských Vodrantech.

První hattrick  - Podrazký

Do nového ročníku druhé ligy nejlépe vykročili fotbalisté Sokolova. V sobotním utkání prvního kola deklasovali nováčka ze Sezimova Ústí 5:1, hattrickem se v jejich dresu blýskl Miroslav Podrazký. Čtyřbrankovým rozdílem vyhrála také Karviná nad Mostem. První gól Slezanů v nové sezoně dal sedmatřicetiletý Slončík, po přestávce dvakrát skóroval Mišinský a jednou Milosavljev.

1. kolo druhé fotbalové ligy
Viktoria Žižkov - Vlašim 0:1 (0:0)
Branka: 88. Jungr. Rozhodčí: Adam - Slavík, Čecháček. ŽK: Nešpor, Schuster (oba Vlašim). Diváci: 1612.
Žižkov: Vaclík - Kučera, Bodeček, Kropík, Heidenreich (87. Laušman) - Hřebeček, Procházka, Novotný (65. Folprecht), Rabiňák - Bořil, Markovič (46. Kadlec). Trenér: Pulpit.
Vlašim: Toma - Broschinský, Krmpotič, Nešpor, Schuster - Kotyza (90. Petr), Droppa, Jungr, Vebr (70. Průcha) - Boháč (84. Süsser), Strnad. Trenér: Nádvorník.
Karviná - Most 4:0 (1:0)
Branky: 58. a 80. Mišinský, 10. Slončík, 52. Milosavljev. Rozhodčí: Býma - Pelikán, Kocián. ŽK: Motyčka - Rosendo. ČK: 75. Da Silva (Most). Diváci: 1725.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Mihalík, Štajer (64. Ficek), Tchuř - Pavlík - Jursa, Slončík, Milosavljev (74. Ciku) - Motyčka, Gottwald (46. Mišinský). Trenér: Balcárek.
Most: Paleček - Rosendo (60. Knakal), Bohata, Lafrance, Bednář - Jendruščák, Hofmann, Jedinák, Da Silva - Ruseckij, Danoski (72. Schut). Trenér: Aňon.
Čáslav - Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 6. Svatonský, 90.+2 Chigou. Rozhodčí: Kocourek - Kovařík, Pilný. ŽK: Kotrba, Šisler - Svatonský, P. Hašek, J. Vorel. Diváci: 1023.
Čáslav: Barta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Růžička - Kopic (74. Fikejz), Bartl (58. Racko), Štětina (71. Breite), Šisler, Kunášek - Brožík. Trenér: Malura.
Dukla: F. Rada - P. Hašek, J. Vorel, Šmíd, Mičic - Svatonský (75. Nečas), Šiml, Malý (89. Kučera), Hanousek, T. Berger - Vrána (61. Chigou). Trenér: Kozel.
Zlín - Kladno 2:1 (0:0)
Branky: 46. Novák, 62. Zbožínek - 87. Hyský. Rozhodčí: Makovička - Handlíř, Tacina. ŽK: Šmahaj - Procházka. Diváci: 2046.
Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Borák (46. Novák), R. Dobeš, Elšík, Šrom (90. Železník) - Šmahaj, Poznar (72. Bačík). Trenér: Kalivoda.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Hyský, Coufal, Procházka - Hajník, Kober, Hlava, Cigánek (59. Mašanský), Holub - Zachariáš (71. Svoboda). Trenér: Hejkal.
Sparta Praha B - Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 89. Glaser. Rozhodčí: Ochotnický - Lakomý, Santarius. ŽK: Kadeřábek - Mička. Diváci: 383.
Sparta B: Švenger - Jánoš, Krch, Doležal, Podaný - Kadeřábek, Pavelka (67. Glaser), Hašek, Krejčí - Skalák (90. Rada), Kraják (76. Putz). Trenér: Svoboda.
Znojmo: Hrubý - Šilinger, Jonov, Mička, Sukup - Zapalač, Podzemský (68. Šichor), Schneider - Minarech (78. Lukáš), Kováč, Krhut. Trenér: Smrček.
Třinec - Hlučín 1:0 (1:0)
Branka: 45. Onuchukwu. Rozhodčí: Nenadal - Večeřa, Nádvorník. ŽK: Mareš, Milutinovič (oba Hlučín). Diváci: 652.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek (80. Hupka), Kuděla, Cihlář - Malíř, Ceplák, Rehák, Joukl (90. Bednarek) - Onuchukwu, Doležal (73. Karlík). Trenér: Dembinný.
Hlučín: Berkovec - Ulma, Bogdaň, Hajčík (81. Cousens), Mareš - Nuc (66. Šupolík), Hrtánek, Milutinovič, Vaněk (46. Hošek), Bartošák - Gulajev. Trenér: Daněk.
Sokolov - Sezimovo Ústí 5:1 (3:0)
Branky: 23., 29. a 56. Podrazký, 23. Šilhan, 49. Pilař - 90. Kočí. Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, Moláček. ŽK: Vaněček - Javorek. Diváci: 1310.
Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský (78. Čada), Pilař, Vaněček (73. Dittrich) - Šilhan (63. Mlika), Duchnič. Trenér: Purkart.
Sezimovo Ústí: Šimon - Mašek, Macháček, Nesvadba, Rožboud - Kočí, Předota (46. Jasanský), Javorek, Kostečka (66. Mach) - Horka, Vukadinovič. Trenér: Zákostelský.
Jihlava - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 77. Šimáček. Rozhodčí: Možíš - Vysloužil, Paták. ŽK: Karlík - J. Procházka, Hyka. Diváci: 1690.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Dort (64. Bača), Karlík, Görner, Krutý (83. Halama) - Dolejš, Šimonek (57. Tecl). Trenér: Urban.
Varnsdorf: Porcal - Hyka, Hozda, Pimpara, Stehlík - Koblížek, Chod, Rudnickyj (66. Kotiš), D. Procházka (80. Čemba) - J. Procházka, Jordák (74. Kulhánek). Trenér: Busta.