Rubriky:

Národní liga

Střížkov žaluje ČMFS, chce 160 miliónů korun

4. srpna 2010 10:03 - PRAHA

Bohemians Praha podali žalobu na fotbalový svaz, který jim v červnu odebral profesionální licenci a poslal je tím až do třetí ligy. Žádají po něm odškodnění až ve výši 160 miliónů korun.

 

Jan Handrejch, Právo

Střížkovský klub dostal v dubnu za to, že odmítl nastoupit k derby proti Bohemians 1905 a za rozpoutání údajné korupční aféry kolem loňského zápasu s Olomoucí. Po odpočtu 15 bodů skončil s jedním bodem na kontě v první lize poslední a sestoupil. Navíc dostal pokutu šest miliónů korun, kterou však nezaplatili, a proto přišel o profesionální licenci. V novém ročníku tak bude hrát až třetí ligu.

"Kvůli nestandardnímu odebrání licence nám vznikla škoda, kterou jsme vyčíslili na 90 až 160 miliónů korun. Záleží, podle čeho stanovujete cenu hráčů," řekl ředitel klubu Josef Jícha. "Proto jsme na svaz podali dvě žaloby a budeme žádat náhradu škody," uvedl.

Nemají prý šanci uspět

Podle zástupců ČMFS nemá střížkovská žaloba šanci na úspěch. "Vymáhat škodu není tak jednoduché, zvlášť když ještě nevznikla. Hodnota hráčů určitě znehodnocena nebyla," tvrdí místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Bohemians Praha nadále odmítají pokutu zaplatit. "Dlužíme svazu šest miliónů, ale on nám tři za podíl z příjmů STES. Pravděpodobně pokutu zaplatíme, jenže potřebujeme záruky, že nepřijdeme o ty tři milióny," řekl Jícha.

Jeho klub zahájí v sobotu ČFL opět pod názvem Bohemians Praha, i když se spekulovalo o tom, že se vrátí k FC Střížkov. Do třetí ligy prý vstoupí s nadstandarním rozpočtem kolem 20 miliónů korun. "Rozpočet je takový, abychom třetí ligu vyhráli a postoupili," dodal Jícha.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..